Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Re: C4 II 1.6 e-HDI 110 BVM6 by Darac

zagrijte naljepnicu sušilom za kosu i lagano ju skinite...
Jedino s fenom i noktima triba biti oprezan. I nikako fen preblizu držati.

Posli ostatke ljepila poštrica sa WD40, prebriše, pa masnoću opere u šamponu.
 

Marko

Well-known member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Polako skidati bez nervoze, ak buš imal wd-a pri ruci dok skidaš naljepnicu DOZIRANO pošpricaj malo između nje i lima da ljepilo malo popusti budeš videl kak se bude stvar ponašala i začas si gotov.
 

seas

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Ja sam pomorac, i pošto sam znao da ću prodavati moj stari C4, a nakon 7 godina imao je dosta sitnih ogrebotina, našao sam u dućanu i Americi olovku za uklanjanje ogrebotina. Mogu vam reće da sam bio skeptičan, ali par dolara, koliko je koštala, neće me baciti na koljena, pa sam je kupio. I mogu vam reći da sam se ugodno iznenadio. sve sitne ogrebotine nestanu. Èak i ogrebotine koje idu do temeljne boje, one bijele (svjetlo sive) pokrije bez problema. One veće i šire (recimo di se vidi više od milimetra (u širinu) temeljne boje), to nemože pokriti. Recimo, ogrebotine od granja, tanke ogrebotine od ključa i slično, to pokrije bez problema.
Ja nisam mogao vjerovati očima. Tekućina u olovci je prozirna i radi na svim bojama. Popravio sam ogrebotine na mom crvenom C$, a nakon toga na Lanci od mog prijatelja koja je srebrna. Nevjerovatno. Bilo bi dobro nakon popravka lagano ispolirati to mjesto, ali i nije potrebno.

Ovo je olovka koju sam ja kupio. Neznam dali su i druge koje reklamiraju jednako dobre, ali ova je super. Za manja oštećenja.

Turtle Wax Scratch Repair Pen


Ovakva oštećenja pokriva bez ikakvog problema, ali i malo dublja, ona koja idu do temeljne, ali da su tanka oštećenja.



Na Amazonu postoji u dvije vrste, kao kit za popravak oštećenja i košta 15 dolara:
http://www.amazon.com/Turtle-Wax-T-234KT-Premium-Scratch/dp/B0036VQUOA

Ali i kao olovka kakvu sam i ja kupio:
http://www.amazon.com/Turtle-Wax-T-121-Scratch-Repair/dp/B004M3F4IE/ref=acc_glance_auto_ai_ps_t_2
 

seas

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Ta olovka samo ZAMASKIRA crte i ogrebotine.
Nakon ZAMASKIRAVANJA, već sam dva puta oprao auto i to je još uvijek ZAMASKIRANO. Ogrebotina se ne osjeća pod prstom, i mislim da mi je to OK. Naravno, za bilo kakav konkretan popravak moraš kod lakirera na farbanje, ali za sada je ovo super. Neznam šta će biti nakon godine ili dvije, ali ako ništa, mogu ponovo proći sa ovim.
 

Ciki vts

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Mislim da je meni drzala oko 5-6 pranja, kupio sam je samo da frendu dokazem da je to prevara.
On je htio iz kine naruciti paletu toga i prodavati, pa reko da mu pokazem kako to radi prije nego ga ljudi pocnu traziti nakon prodaje toga, a zbog 60ak kn :D

Bez lakiranja nema nista. Ali cijena je svakako na strani magicne olovke. ;)
 

seas

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

@Ciki,
ja sam prekjucer, jucer i danas, samo radi probe, oprao to mjesto barem 15 puta. između pranja se je prirodno osušilo, pa ponovo pranje, pa sušenje, itd. Prao sam sa Sonaxom i mlakom vodom, kako i inače perem auto. Mogu ti reći da efekat ZAMASKIRAVANJA nije ni najmanje nestao. ogrebotine su i dalje dobro pokrivene.

Možda je marka koju si ti probao (kineska) tamo neka kineska. trebao biš probati marke poznatih imena. Zato sam ja i kupio Turtle, koja je jedna od jačih marki u USA, i u razini sa Sonaxom i takvima. Probaj dobru marku!! Nemožeš ocjenjivati neki proizvod ako kupiš jeftinjolu iz Kine i to ravnati sa jakim markama.

U svakom slučaju, obavještavati ću vas o situaciji sa ogrebotinama
 

Ciki vts

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Ja perem auto sa Meguiars aktivnom pjenom (znaci nikakav sonax i sl) koja je, nakon nekoliko pranja to skinula bez problema. Bio sam olovku isprobao na plasticnom djelu (branik) pa mozda i zbog toga, makar ne vjerujem da mi trebalo biti neke razlike..

I dalje stojim kod toga da ta olovka samo prikriva i maskira rupe i ogrebotine. Tim trikovima se sluze stariji preprodavaci auta da auto bude pic-pic kad se prodaje, a dalje kako bude..
 

ante66

Active member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Naslonio sam se na stup od struje sa zadnjim branikom (povise kotaca) , nista strasno , vide se samo po koja crtica na braniku.Malo sam pritisnuo rukom i sve je na svojem mjestu, ali kao da ne drzi plasticna kopca plastike oko kotaca, sta da radim sa tim , vise nervira nego sta zapravo smeta.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Vjerojatno je pukla koja kopča :hmmm:
Odi do citro servisa nek ti to pogledaju i vide u čemu je problem ;)
 

zujo

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Evo, danas sa, i sam malo šarafio. :)

U novogodišnjoj noći dogodila mi se nezgodica:



Èekao sam lijepo vrijeme da to sredim, no ništa od toga. Uskoro me čeka tehnički pa sam to malo zriktal da sve jer sve mora bit tip-top, jel tako Tec? ;)



I konačni rezultat:



Možda nije estetski savršeno, no više ne moram pazit da ne odvalim tu plastiku u snijegu. Kad se stoji blizu auta to se ni ne vidi jer je nisko, a ni iz daljeg se previše ne ističe.

Eto, da malo popunimo temu...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Alaj si ga opravio,svaka ti čast...ostali samo dugmići LOLLOLLOL

Tak se lepo šarafi bleščiju :p:D
 

igor

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Alaj si ga opravio,svaka ti čast...ostali samo dugmići LOLLOLLOL

Tak se lepo šarafi bleščiju :p:D
I još je kontra maticu metnul ko da se bu to svako malo samo od sebe otpuštalo :D :D
 

brezC4

New member
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

I još je kontra maticu metnul ko da se bu to svako malo samo od sebe otpuštalo
vibracije su to. jedino mi nije jasno zašto nema feder-podloške ispod matica :confused:
 
Na vrh