Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla

SuperHik

New member
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Je... istina... lakše se računa onaj u dolarima :D
međutim nikad mi pošiljka iz UK nije putovala dulje od tjedan dana... jedino zato UK
 

Prasac

New member
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Odoh ja lakikarati plastiku na C4,hvala na postu!!
 

ledolomac

New member
Re: Novi C4 Oštećenja na laku

Popravljena udubljena.Meksikanci dobro odradili posao. Središnja rupa popravljena 90 %.Vidi se malo na odsjaj. Kako se je kod udara lim rastegao lagano je ispravljanje povišeno, ali ništa strašno.Napravljeno u granicama mogućeg.Lim je tanak i Meksikanci su ga usporedili sa limom Coca cole. Pojavio s eje drugi problem.Pokrov krova je jednim djelom lijepljen na krov auta što mu daje čvrstoću, pa je kod skidanja jedan kraj malo smešuran-izlomljen.kako je auto kasko osiguran zatraženo od osiguranja novi pokrov jer nije sigurno niti lijepljenje odnosno da li će se tu krov uvijati. Provjerio novi košta blizu 2700,00 kuna ali je problem što se treba naručiti iz Francuske a što može potrajati.Sutra će me kontaktirati iz osiguranja, već sam im naznačio da nemamo o čemu pregovarati.Da li netko ima iskustva koliko se čekaju djelovi iz Francuske.U servisu su mi rekli min. sedam dana.U nedoumici sam da li da tražim vraćanje starog pokrova dok stigne novi ili ostaviti auto u servisu.
 

Blackking

Kralj
Re: Novi C4 Oštećenja na laku

Za takve stvari imate u Zagrebu .. Moldydon trgovina, pastu koja je dobila prošlegodine nagradu za prekrivanje ogrebotina crta i crtica... ta pasta je od Sonaxa i nanosi se mokra i trlja se na površinu dok je mokra ... sadrži i pastelicu za popunjavanje rupa ... košta svega 100 kuna ... nemorate ništa naručivati, imaju oni toga na zalihama odmah... i u svim bojama :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Novi C4 Oštećenja na laku

Moldydon trgovina, pastu koja je dobila prošlegodine nagradu za prekrivanje ogrebotina crta i crtica... ta pasta je od Sonaxa i nanosi se mokra i trlja se na površinu dok je mokra
Tu pastu mi je spominjao čini mi se i moj kamarad, limar po struci. Očito da iz Sonaxovog laboratorija izalze samo čuda. :)
 

Blackking

Kralj
Re: Novi C4 Oštećenja na laku

Tu pastu mi je spominjao čini mi se i moj kamarad, limar po struci. Očito da iz Sonaxovog laboratorija izalze samo čuda. :)
Da super je stvar, ja sam to za moj prijašnji auto kupio .. i super je pokrilo sve :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Da super je stvar, ja sam to za moj prijašnji auto kupio .. i super je pokrilo sve
Naravno, svi ti preparati su djelotvorni kod manjih površinskih oštećenja. Ako je oštećenje došlo do temeljne boje ili čak do lima, nema ti druge nego se dohvatiti vodobrusnog šmrigla. Kreneš od gradacije 70-80, pa prema 1000, očistiš s antisilikonom, pa poprskaš s filerom, zatim maskiranje i na koncu špricanje boje i lakiranje. :D :D Tako jednostavno :D To je popravak, a pastelice su first aid i ništa više. :)
 

Alfarano

New member
Male ogrebotine na laku - kako sanirati??

Zaradio sam negdje na putu dvije male ogrebotine na laku na mome C3 Picassichu, i to kod zadnjeg lijevog bocnog stakla, valjda su se neke trebe htjele grudvati, na autu bilo snijega, e kao da su od prstena ili vec necega ostale dvije tanke parnice kao od igle, ono male, ne duboke, vidi se bjelo ispod!!:mad:

Pomazu li ove korekturne olovke ili da vidim u servisu da originalnim lakom samo povuku svije tanke linije. Smeta mi ovo kao prst u oku!!!:(

Bio malo na putu, eto da se pohvalim, lagano do Istanbula, 2360 km, potrosnja prosj 6.2; stavio nove Fulda Kristall Control HP 195/55 16 i mogu vam reci da sam bas zadovoljan, guma se na snijegu i na mokrom bas ponasa odlicno. :grin:

Za 300 km prva promjena ulja :)
 

hacti

made in france
Re: Male ogrebotine na laku - kako sanirati??

ako zelis gubit vrijeme i novac kupuj te drnde od olovaka,flomastera i sl!!!!:doh:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Smeta mi ovo kao prst u oku!!!
Vjerujem ti kolega ;)..probaj nešto od gore navedenog u temi..možda pomogne :whistling:..ako baš nikako nejde,ostaje ti zadnja solucija,a to je kasko..(ako ga imaš naravno) :D

Ps.

Sram i stid da te bude :whistling:..ni slovca od 5 mj kad si dobio auto :shock::eek::wtf::D:D:D
 

Alfarano

New member
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Hvala kolege, pokusacu nesto, kasko imam ali bih za naplatu morao imati policijski izvjestaj i to as far as I know ovaj shit. :eek:

@Mirda69: Izvini kolega;) bicu aktivniji, stavicu slike, otvorit garazu, ako treba i kanal! :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

policijski izvjestaj
kakav policijski izvještaj ?? Ja sam ogrebao auto i samo sam otišao na osiguranje i prijavio štetu..i riješeno isti tren :cool::cool:

@Mirda69: Izvini kolega bicu aktivniji, stavicu slike, otvorit garazu, ako treba i kanal!
Pazi šta si obeća,sunce ti kalajsano !! :D:D:D
 

Alfarano

New member
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Maksuzije mi iz Popova polja obeca sam i ispunicu, evo parkira sam ga u garazu, kad bude jos kakvih fotki postavicu ih :cool:

Vidi ovo izasao redizajn, sunce mu kalajisano opet vozim stari model... (ili za juzno americko trziste)
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=98O6E5T8i1k[/ame]

Sad ce i Alien, al ima zvuk
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=yw6fWq3z01M&feature=related[/ame]

Znam da tema nije mjesto za ove klipove al sam morao, jednostavno me povuko klik :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

evo parkira sam ga u garazu
Znam..vidjeh :D:D:D

Mnoooogo ti lep auto bratko :aplauz::aplauz:

Sad još samo otvoriš temu:"moj Pikaću" i to je to :angel::D

Ovo za kasko se ne šalim..ja sam svoje ogrebotine tako riješio ;),a i ponovo ću pri isteku..opet imam ogreban branik :twisted::boks:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla...

Zaradio sam negdje na putu dvije male ogrebotine na laku na mome C3 Picassichu
Za stopostotnu sanaciju treba prelakirati kompletnu površinu. "Prva pomoć" za sanaciju laka ne vrijedi niti para niti živaca. ;)

Zaboravi ih. Život je prekratak za dvije male ogrebotine.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla.

Ako kome treba dobar meštar za popravke limarije tj za izvlačenje karoserije od raznoraznih udaraca; tuče i sličnih oštećenja,slobodno neka se obrati na adresu VII Retkovec 16a il nek nazove br. 098/941 7651

Èovjek je majstor samo tako :stovanje::stovanje:,skoro pa čudotvorac :D..a i cijene su mu skoro pa diskontne :cool:

Ovdje možete pogledat šta je meni uspio izvuć :whistling:

http://www.citroenforum.hr/moj-c3-picasso-164/c3-picasso-1-6-hdi-confort-mirda69-10/index10.html#post41936
 

La Marche

Iskreni optimist
Re: C4 II 1.6 e-HDI 110 BVM6 by Darac

Pitanje koje je pokrenuo 1587 VTS:
I ja bih skinuo svoj znak Medveščak... ali bojim se da ne oštetim lak.
Kako da skinem i je li rizik velik?
Auto je sjajan, boja crvena mi je jako lijepa, nemam još niti jednu ogrebotinu, čak niti od tuđih vrata; bilao bi mi jako žao da sam radi gluposti nešto oštetim.
 
Na vrh