Alternativni pogledi, teorije zavjere i slično...

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Brruno

Well-known member
Orwell nije vidio budućnost ,nego je vidio realno stanje koje traje od davnina. Od kraljeva, potlačenih,robova, prava žena,crnaca,bijelaca,šovinizma, diskriminiaciju, međunacionalne mržnje itd itd. Od davnina jači vlada slabijim, i u prirodi je tako. U svakoj religiji se netko slabiji borio s jačim za svoja prava ili prava čovjeka. Jel to Abraham,Isus, Buddha, ovaj onaj svejedno. Netko misli da je živio slobodno do pojave korone. Grdno se vara. Slobodan je bio samo izbor od ponuđenih opcija, ako ti nijedna opcija ne valja, budeš izopćen iz obitelji,društva, posla. Na poslu slušaš,šefa, šef sluša poreznu,državu, grad, svijet. Ovi potonji slušaju banke , centralne i privatne i one koji daju novac. Otac šalje sina u školu ,i polovicu svoje mladosti potroši da nauči raditi što? Gradi karijeru,dobije plaču i kupuje online mobitele i plaća režije. Thats life. Orwell je to vidio i u prošlosti i govorio da u budućnosti može biti još gore. Pričamo o demokraciji koja ne postoji iako idemo na izbore. I da iako bude tijesna pobjeda jedne strane ,svejedno onih 51% govori i onima iz 49% kako da žive i poštuju sve što onih 51% odluči. Naravno da zakona treba biti, jer bezakonje ne dozvoljava obiteljski,osobni, javni mir,nazovimo ga kakogod, i zakon bi trebao štiti nevine od budala koji recimo Ilicom voze 150kmh.
Jesu li za današnje stanje krivi masoni,židovi, svemirci? Ne,Orwell se malo zajebo, za sve što se danas dešava krivnja je isključivo do onih 99% svijeta,ne do famoznih 1% koji vladaju svijetom. Dokaz da je tako su razni ratovi i revolucije koju su dobijali onih 99% kad su odlučili pridružiti se borbi. Bez pristanka ovih 99%, onih 1% mogu samo sanjati o vladavini. Bilo je i bit će, srž čovječanstva je takav.
 
Posljednje uređivanje:

mali_BB

Active member
Mediji = PR vladajućih. Gledam danas Beroša kako izjavljuje kako možda ipak nije dobra ideja Astra Zeneca a do jučer Plenki-mun govori da će se cijepiti AZ ako treba i 10 puta sam na medijima danas čuo parolu "kako je korist daleko veća nego rizik"....osim ako umreš, ali ko ga je... . TZV novinarka niti jedno neugodno pitanje nije postavila. Draga mi slika
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
TZV novinarka niti jedno neugodno pitanje nije postavila.
Evo ovo je valjda prva stvar oko koje se slažemo :) Novinarstvo je kod nas dno dna. Režimsko, i uz čast rijetkim iznimkama, pravo istraživačko novinarstvo više niti ne postoji.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
pravo istraživačko novinarstvo više niti ne postoji.
Kako ne? A, Gloria? :) Jučer u jednoj čekaoni jedino "štivo" pored mene, pa sam ga dohvatio. Da ti vidiš informacija... Saznao sam o jednoj pevljaki, brate mili, sve. Kakve madrace ime, kod koga je zavjese dala sašiti, gdje kuću gradi, ko joj ga tura, kakav turač mora karakterom biti, a kakav fizički, kome više nikad ne bi dala da joj ga tura, kako se nosi psihički s nemogućnosti održavanja koncerata, zašto ove godine daje prednost odmoru na Jadranu, a ne na Sejšelima... Ono, mind blowing info... Nakon deset minuta sam se ustao, nisam znao je li mi zvoni mobitel ili mozak. :)
 
Posljednje uređivanje:

mali_BB

Active member
Kaj je točno problem s covid passom?
Ma nikakvih problema. Samo navijajte. Šta misliš da će stati na tome?! Bolest ima mortalitet od 0.1% ili manje. Kad bi se išlo iskreno a ne pridodavanje svega covid smrti bila bi i manja smrtnost. I to uglavnom kod starih ljudi. Šta misliš tko je sljedeći kad nas odrasle prisilno cijepe?! Na svoje sam oči vidio list s bolničkog odjela gdje je uzrok smrti covid19 i ispod piše da covid19 nije identificarn. Nisam više ni iznenađen pojedinim komentarima. Fakat nam treba ovo što se sprema.
 

szahtila

Well-known member
Ma nikakvih problema. Samo navijajte. Šta misliš da će stati na tome?! Bolest ima mortalitet od 0.1% ili manje. Kad bi se išlo iskreno a ne pridodavanje svega covid smrti bila bi i manja smrtnost. I to uglavnom kod starih ljudi. Šta misliš tko je sljedeći kad nas odrasle prisilno cijepe?! Na svoje sam oči vidio list s bolničkog odjela gdje je uzrok smrti covid19 i ispod piše da covid19 nije identificarn. Nisam više ni iznenađen pojedinim komentarima. Fakat nam treba ovo što se sprema.
Kako gledaš na situaciju u Bih i Srbiji?
 

mali_BB

Active member
Kako gledaš na situaciju u Bih i Srbiji?
Na koju situaciju? Ne živim tamo i ne znam. Možemo se jedino referirati na ono što nam mediji prenose. Isto sam tako slušao o dramatičnoj situaciju u bolnicama a istovremeno gledao nikad prazniju bolnicu. Nikome ne vjerujem a posebice ne naslovima medija. Već sam iste stvari ovdje napisao 500 puta i ne da mi se više. Bit će kako bude. Bmk. Činjenica je da se realno ništa posebno ne događa. Poslije ću možda staviti video s RTLa od prije sad već skoro 2 godine kako je gripa uzela maha i da nema respiratora. Ako zamijenite riječ gripa sa covid19 to je to. Uostalom, svakodnevno brojanje "zaraženih". Koji k... to uopće znači.?! Bio je članak prije preko pola godina da oko 90% PCR pozitivnih nema simptome. Po meni su to lažno pozitivni. Ali tko mene pita kad imamo partijske stručnjake koji mijenjaju priče kako im stigne dopis.
 

mali_BB

Active member
U Srbiji je zona sumraka, ne zna niko ni pravi broj zarazenih ni umrlih. Broj lekara koji je umro je katastrofalan
Koliko ja znam srbija je najviše ljudi procijepila. Zaista mi je žao. Još jednom kažem da ja nikad nisam negirao postojanje bolesti i žao mi je svakoga tko umre i ne želim da se itko razboli. Ja pomažem ljudima i svakome sam pomogao tko god je tražio pomoć. Izrael je navodno isto jako puno procijepio i neki izvori tvrde da je od tad veliki skok smrtnosti starije populacije.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mislim da te vakcine ne služe ničemu. Nažalost, svaki dan slusam o pričama kako su primili jednu ili dve doze i da su umrli. Sa druge strane i ljudi rizikuju. Kopaonik, guzva, cuo sam da je jedan covek preležao koronu, i na Kopaoniku opet dobio, i nažalost preminuo.
Sudeci po brojkama u Srbiji, potrajace ovo sigurno do kraja ove godine, mozda i sledeće.
 

mali_BB

Active member
Ne znam. Po svemu što sam povezivao i čitao meni ovo ne djeluje kao virusno oboljenje. Mislim da ne bi bilo loše, čisto iz znatiželje, provesti opsežni toksikološki screening teže oboljelih.
 

mali_BB

Active member
Ne bih te ni ja pustil doma da mi praviš zdravstvenu i materijalnu štetu a da znam da si zaražen. :)
Bez brige, ne bi ti ni došao doma. BTW kako gledaš na ove milijune migranata koji su ti "došli doma"?! Vjerujem da će njima zasigurno trebati covid pasoši.
 

mali_BB

Active member
Muž moje radne kolegice je pilot u MUPu i čuvaju granice pa hrpetina prijeđe pa ih ganjaju. Ulaze ko blesavi. Nešto ih vrate a nešto ne. Nebitno. Pojedinci zazivaju sve ovo poput zdeslava, pa se nemojte iznenaditi kad se nađete i vi u govnima. Ja sam više za opciju da se takvi zabarikadiraju, stave 3 maske, 2 odijela i tako hodaju, rade, djeluju, svake godine cijepe ili što god će ga učiniti da se jadan osjeća sigurnijim i s tim nemam problema. Ali imam da me takvi prozivaju (kao i markotička) bioteroristom jer želim normalno raditi i živjeti i isto želim za svoje dijete. Ako trebam crknut nek crknem. Čuvam se koliko mogu i koliko je razumno. Život u strahu nije život. Osim toga gore imaš video (postavio sam u jednom postu) prof. dr. sc, doktora Tešovića infektologa pa pogledaj svrhu cijepljenja. Čak možda i skužiš.
Edit. Postavit ću opet
https://streamable.com/sarz4q
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh