5.3.2016. CFH susret

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ako nije drugačije ograničeno na cesti
Ili na forumu, a vidim da je forum ko Autobahn, no limit na djelovima :p (nezz jel to još uvijek aktualno)
znači moram naspamat do stotke da vidim i ja
skupih 100 postova ali i dalje me ne pušta u taj dio di su slike sa susreta
Taman hoću napisat da moramo prionuti na posao, kad vidi vraga zapravo je moram :D
P.S. jel vrijedilo? :wub:
 

Clutch

New member
Vezano za klasu iznad...
Nemojte me sad na ražanj nataknut, ali mozda nisam naj lojalniji francuskim brendovima. :p

C5, po meni spada izmedju Opel Insignije, Ford Mondea, Mazde 6, Peugeota 508, ako gledamo cijene novih i baznih modela:
http://www.citroen.hr/vozila/citroen/c5.html
http://ford.hr/Osobna_Vozila
http://www.opel.hr/vehicles/view-all-vehicles/all_vehicles.html
http://www.mazda.hr/
http://www.peugeot.hr/models/

To je srednja klasa, a sad o paketima opreme ima razlike cijela lepeza na svakom modelu zasebno.

Ono sto sam htio reci da se opremom "nakrcani" C5 jako priblizio npr "celavom" Audi A4 ili BMW serije 3, cemu nekako potiho u sebi stremim... :D

Daljnja rasprava se moze razviti o troskovima odrzavanja, "drzanju" cijene itd., ali eto mislim da razumijete sto sam htio reci...
 

vborovic

C5 modifikator
Audi A4 i Serija 3 su klasa ispod (ne govorimo o cijeni) C5 kako god okreneš ... a to kaj netko želi dati npr. za Audi A3 Sportback "ćelavi" toliko kao za DS3 full full/DS4 full oprema, to nema potrebe razmatrati ... svaka roba ima svog kupca
 

markan1000

Well-known member
da si rekao ćelavi A6 ili BMW 5 da su viša klasa, to svaka čast. Brkaš pojam klasa vozila s premium markama. C5 je definitivno klasa iznad A4 ili BMW serije 3, ne po cijeni. Premium marka nije isto što i viša klasa.
nema veze s francuzima (citroenom), isto bi ti rekao i da si Mazdu 6 napisao. promotri malo pažljivije C5 ili Mazdu 6 s jedne, i recimo A4 s druge strane pa ćeš skužiti o čemu pričamo.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nisam pratio raspravu... al kojom logikom ovo ide?
Da, Markan trenutno nije u pravu.

Tzv. family saloon klasa su: C5, Mazda 6, Mondeo, Insignia (Vectra), BMW 3, C-klasa, Laguna...

Tzv. kompaktna klasa: C4, Focus, Astra, Mazda 3, Audi A3, Chevrolet Cruze, Megane, Scenic, Toyota Prius, itd.
 

markan1000

Well-known member
ako sam u krivu, posipam se pepelom :angel: ali činilo mi se da auti poput C5, 508 ili Mazde 6 opremljenošću, gabaritima i komforom nadilaze aute tipa A4. kriv sam.
ipak, i dalje stojim iza toga da nazvati A4 ili BMW 3 klasom iznad C5 jednostavno nije točno.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je, ista su ''klasa''.. dimenzije i oblik karoserije to definira, ovako kao je vuk to naveo.
 

Clutch

New member
Mislim da se nismo dobro razumijeli...

Ove sve marke koje se spominju su ista klasa, "family sallon", i tu ste svi u pravu,

ali unutar te iste klase imate visoku, srednju i nisku...

Na to sam se referirao.

Ali treba biti objektivan i staviti ih realno u:

visoku = BMW, Merc, Audi, Lexus, Jaguar...
srednju = VW, Ford, Toyota, Nissan, Honda...
niska = Kia, Hyundai, Dacia...

E sad tu se stvara prostor za diskusiju, neki bi smjestili Peugeot i Citroen u srednju, neki u nisku, ali ruku na srce, nikako u visoku.
 

liberty

Well-known member
ja ću samo 1 reći:
rađe bi vozio C5 nego BMW 3 ili audi a 4
iz jednostavnog razloga što ne volim biti uočljiv i ne volim se eksponirati
vezano uz posao često vozim auto u kojem izgledam kao tatin/mamin sin i primjetio sam da takav auto kod nekih ljudi izaziva ljubomoru, kod nekih zavist, odnosno da često privlači pozornost ljudi čiju pozornost ne želim
i svaki put kad nakon njega sjednem u svoj citroen, među ostalim sam zahvalan što mi citroen pruža intimu i nezanimljivost drugima
istina, kad me ljudi vide u berlingu često osjećam da se čude kakav auto vozim, i da smatraju da bi trebao voziti upravo takvu nekakvu "visoku" klasu, ali ja iznimno uživam u mogućnostima svog auta, zaista, i ne bi ga mijenjao ni za jedan drugi auto (iako ne mogu reći da se radi o klasičnom citroenu, avangardnom, profinjenom)
:)
 

markan1000

Well-known member
ali unutar te iste klase imate visoku, srednju i nisku...

Na to sam se referirao.

Ali treba biti objektivan i staviti ih realno u:

visoku = BMW, Merc, Audi, Lexus, Jaguar...
srednju = VW, Ford, Toyota, Nissan, Honda...
niska = Kia, Hyundai, Dacia...
e tu se ne slažemo, imamo premium marke koje se znaju koje su, i ostale. ne znam gdje si tu utrpao daciu u family sallon klasu. i ne znam po čemu je to jedna KIA Optima ili Hyundai i 40 lošija od Passata, da bi bila u niskoj klasi, a ne u srednjoj. pa i po cijeni su čak iznad Passata ili tu negdje.
 

Clutch

New member
Naravno da ima i drugih klasa kao npr premium(porsche, ferari,maserati...), ultra premium (Bugatti, Lycan, Rimac, itd)

ali ovdje je rijec o svakodnevnim i velikoserijskim autima.

Takoder nezahvalno je usporedivati pojedine modele nekog brenda,
jer je tu milijun varijabli i paketa opreme, pa je npr Citroen C-Elysee napucan full opremom i dalje niža klasa, a C5 nakrcan opremom u visokoj...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ve sve marke koje se spominju su ista klasa, "family sallon", i tu ste svi u pravu,

ali unutar te iste klase imate visoku, srednju i nisku...

Na to sam se referirao.

Ali treba biti objektivan i staviti ih realno u:

visoku = BMW, Merc, Audi, Lexus, Jaguar...
srednju = VW, Ford, Toyota, Nissan, Honda...
niska = Kia, Hyundai, Dacia...
Sad smo na dobrom putu. :angel:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nenam baš... Dacia nema ''family saloon'', a stavljat ju u isti koš sa Kia/Hyu :rofl:
A ako ćemo po cijenovnom pozicioniranju gledat taj D segment (čini mi se da na njega referirate sa ''family sallon'' ili kakvim već nazivima) , onda treba priznat da je dno ponude (dacia svog segmenta) predstavljaju upravo Citroen C5 i Oplo Insignija.

Admini, može premještaj u zasebnu temu?
 

vborovic

C5 modifikator
@ Clutch - brkaš klase, očito ... C5 Exclusive sa svime nije visoka klasa, niti će to ikada biti ... C6 dok je bio aktualan nije bio visoka klasa .. visoka klasa su A8, S-klasa, serija 7 ... iako je auto pola koplja ispred njih, sama cjenovna etiketa ne dozvoljava da se nešto što košta 50tk€ svrstava u skupinu gdje od 100tk€ tek počneš razgovarati o autu sa nekom opremom, a kamoli dodatnom ...

pa je npr Citroen C-Elysee napucan full opremom i dalje niža klasa
Kada bi razina opreme određivala klasu auta, onda bi to tek bilo svašta na tržištu ... a oprema nije na autu sve ... sama izrada, mehanika, dijelovi, servisni intervali za pojedine komponente, sve je prilagođeno klasi u kojo se nalazi ... pa ako hoćeš i cijena servisa ... imaj A8 pa odi s njim na redovni servis pa ćeš vidjeti koliko ćeš ga platiti ... C6 redovno servisiraš za 200€ sa potrošnim materijalom ... :D
 

Clutch

New member
Drago mi je da je forum "prokljucao" od postanja, ali nazalost ode sve u krivom smjeru...:grin:

Napisao sam gore opcenitu podjelu brendova u sedan kategoriji, a sad se pocelo sa modelima pojedinog brenda usporedivati, ukratko kruske i jabuke... :(

Da skratimo pricu, evo link pa citajte o svim kategorijama, a posebno skrecem pozornost na EURO NCAP Class "Large familly car" ili D-segment... :cool:

https://en.wikipedia.org/wiki/Euro_Car_Segment
 
Na vrh