Šta bi mjenjali na svom c3 picassu ?

ante66

Active member
Ja bi ga mjenjal za C5
Jedino mozda i to zaista mozda za C4 Picasso ili Cactus
Ma ove felge od 17 kod Keykeya i mene sa niskoprofilnim gumama nisu bas najsretnije rijesenje.
C3 Picasso savrsen auto :)
Kod mene bude dosta toplo u autu ovih dana ( brzina ventilatora je stalno na 1) , valjda zato sta je crni?

Ja bi ga mjenjal za C5
Ne bi ga mjenjal za nista , mozda eventualno C4 picasso ili Cactus jednog dana .
 

Automatic

Well-known member
Ne bi ga mjenjal za nista , mozda eventualno C4 picasso ili Cactus jednog dana .
Šala mala.Ak je dobar malo ga ušminkat jer sitnice mu puno znače a ne koštaju puno.Najbolje ulaganje je redovit servis i dobre gume a auto sam po sebi je lijep pa mislim da netreba na njemu niš mjenjat osim možda alu felgi(kako ko ima ukus),ali kolko vidim na slici i ove super izgledaju(avatar).,Ne mogu protiv c3 pošto mi to bio prvi novi auto i još uvijek mi je c3 najljepši auto nazovimo to u tom njegovom rangu ostalih proizvođaća.Da sam pri lovi volio bih jednog kupit i to onu prvu liniju.
 

AnteH

New member
Moze li se iskljuciti zvuk upozorenja za pojas? Htio bi ostaviti vizualni signal na kontrolnoj ploci ali da mi je zvuk ugasen. Unaprijed hvala
 

Milosh

Test

Cutac

Prèkaroš
Zašto to misliš?
Recimo poljubiš drvo uz cestu, izletiš kroz šoferšajbu i još te dokrajči kamion koji ide u suprotnom smijeru.
Lakše nađeš ruku u šašu ako je u rozom rukavu, a forenzičari moraju sve skupiti.

Osim ako se ne vežu putnici odozada. U frontalnom sudaru oni gnječe ljude naprijed/postaju jedno sa sjedalom.
 

Milosh

Test
Recimo poljubiš drvo uz cestu, izletiš kroz šoferšajbu i još te dokrajči kamion koji ide u suprotnom smijeru.
Lakše nađeš ruku u šašu ako je u rozom rukavu, a forenzičari moraju sve skupiti.

Osim ako se ne vežu putnici odozada. U frontalnom sudaru oni gnječe ljude naprijed/postaju jedno sa sjedalom.
Hm, prvo mi nije bilo jasno zašto to pišeš, mislim, znam jako dobro sta se desava pri sudarima. Moje pitanje je bilo u smislu: "Zasto mislis da je veća vjerovatnoca da ćeš nastradati u sudaru ako koristiš taj dodatak"..

Razlika u mom i tvom shvatanju situacije je što meni nije ni palo na pamet da bi neko taj dodatak koristio bez vezanja pojasa, kako je sugerisano u postu iznad.

Ja sam taj dodatak koristio na C4 ali uvijek sam imao pojas ukopcan u njega pri vožnji. Vjerovatno se pitaš koja je onda svrha toga. :D Svrha je da se zaobiđe dosadno zvucno upozorenje za pojas samo u pojedinim situacijama, npr. ja volim iskopcati pojas čim skrenem na parking, 100 m od garaze. I tu on onda pisti, a saobraćaja i opasnosti praktično nema. Sa ovim dodatkom ga mogu iskopcati a da ne pisti.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

ZlatkoC4

Well-known member
na dijagnostiki sse može isključiti zvuk pojasa kome smeta i riješen problem.

ja osobno ne bi gasio zvuk upravo zbog drugih jer ima ljudi koji sjednu i zavežu se samo zato što ih zvuk iritira a kad ga nema možeš im reći sto puta da se vežu neće te poslušati, kao što če se bez veze vezati.
 

Cutac

Prèkaroš
Ok, to je jedna strana, ali znam jako puno ljudi(i dosta Cammeo taksista) koji imaju kopču zabijenu da se ne moraju vezati.
Ono što bih ja napravio jest uključio i pištanje na zadnjoj klupi. Kad vozim stvari, stavim same kopče, a kad se netko vozi, mora se vezati.
Ne mali broj puta se dogodilo da se netko neće iza svezati, pa mu moram dati alternativu - cipelcug.
 

paralelan

New member
kako ste zadovoljni sa mjenjačem na ovom picassu?

Ja sam probao šaltati na jednom, doduše nisam vozio nego u mjestu, i činilo mi se da je dosta loš, nekako neprecizan, spor, krckav.. pa me zanima da li sam naletio na problematičan, ili je generalno takav...
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam vozio C3 piksača 1.6 100 konja i bio mi je ok.
Ima jako, baš jako dug hod, ali nije zapinjao niti fulao brzine. Osim u prvu, u nju je nevoljko ulazio. U drugu kad ubaciš, ručica ode daleko iza, a peta brzina je daleko daleko u desno.
No sve u svemu, za obiteljski MPV, dobar mjenjač.
Bilo bi dobro da ima 6 brzina da se malo popune rupe. Peta je zadovoljavajuće duga, no neke dvije brzine(ne sjećam se koje) nisu sretno određene. U jednoj ga moraš dosta vrtiti jer kad odeš u sljedeću, jako sruši okretaje. Možda čak 4. i 5., nisam siguran.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja sam na svom zadovoljan, apsolutno nikakvih problema..da, hodovi ručice su dugački ali nikakvih zapinjanja, krckanja ni ičega slično tome..
Da se razumijemo, daleko je to od mjenjača na nekim drugim markama, al sve u svemu, za jedan MPV kak veli Cutac, sasvim pristojan :whistling:
Uostalom, citroenovi mjenjači su već opjevani :D:D
 

paralelan

New member
[ame]https://youtu.be/6dHh-ozjNoY[/ame]

:)

Ne mogu naci koji su sad modeli sa 6 brzina, znam da je 1.6 hdi sa 114 konja uparen sa ovim novim mjenjacem, ali je li na slabijem 1.6 hdi ostao ovaj sa 5 brzina? Mislim na ove facelift nakon 2012.
 

Danijel 23

New member
Dali tko ima manual o servisiranju C3 Picasso 1.6 BlueHDi 100 ( BHY ) (2015 - 2017)? Ili barem itervali zamjene ulja i filtera. Novi sam vlasnik Picassa, a volim i sam ponešto zašarafit. :)
 
Na vrh