Šta bi mjenjali na svom c3 picassu ?

Pero

Senior vozaè-Junior *****
Nakon dvije godine službe mogu reći onu staru izreku: ima dobrih ali i loših rješenja.
Od dobrih bi na prva mjesta stavio udobnost vožnje, prostranost, sigurnost, preglednost,...i neću ga više hvaliti da se ne uobrazi. Nažalost ima i loših:

1-Profil guma 195x55xR16 nikako mi neide s njegovim designom. Ne samo zato što su to vrlo rijetke i skupe gume u trgovinama, već zbog toga što je to jedan udoban višenamjenski porodični auto i staviti na njega te niskoprofilne šminkerske gume je loše rješenje za naše ceste u unutrašnjosti, osim ako nije česta relacija za Rijeku i Split (Lička noga u Bečku cipelu!). Èini mi se da je Mirda dao ranije bolje rješenje za zimske gume, iako ja to nisam isprobao.

2-Auto sam kupio bez rezervne gume. Poturili su mi priručni set za pomoć na cesti. Pa kako sam to samo uspio, pitam se danas!? Nedavno sam imao sreću u nesreći. Probušio sam gumu vijkom 3mm u blizini vulkića. Nekako sam se došlepao do njega i nisam upotrijebio tubu gumi-set pjene. Rekao mi je da sam imao sreću jer on nema kemikaliju za odstranjivanje pjene i nezna kako guma izgleda kasnije te koliko je to za nju dobro (čitaj:loše).

3-Jače izražena osjetljivost na bočni vjetar, što je bilo i za očekivati obzirom na profil kabine.

Ako se naknadno riješe problemi pod 1 i 2 mislim da je to vrlo udoban, dobar auto i da svakako vrijedi uložene novce.
 

nitrozg

Member
Pero je sve to lijepo napisao. Slažem se uglavnom ali ne znam kakve bi druge gume stavili. Ipak je to auto koji mora biti i malo šminker.
Je znam dali se slažete ali imam dojam kao da su neke stvari napravljene dosta filigranski. Lako lomljivo i grebivo. Npr onaj dio plastike na vratima ima neke tockice kao ogrebano a nemam pojma od čega bi to moglo biti.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pero je sve to lijepo napisao. Slažem se uglavnom ali ne znam kakve bi druge gume stavili
Ja za zimski set imam čelične felge 15" i gore gume 185/65/15..i auto je puno puno udobniji nego na ljetnom setu ( alu felge i gume 195/55/16)..
Vrlo vjerojatno da na udobnost utječe i to što su zimske gume same po sebi mekše po sastavu,kao i što su višlje tj nisu niskoprofilne..

E sad..možda se po pitanju udobnosti na ljetnom setu i nešto promjeni,kad ove mišlenke enerđi sejver ( za koje se zna da bi zadovoljile uvjet da štede gorivo,moraju bit tvrđe po pitanju udobnosti ) budu zamjenjene nekom mekšom i poštenijom gumom ( npr Continental Premium Contact 2 il 5)..al otom potom :D

Npr onaj dio plastike na vratima ima neke tockice kao ogrebano a nemam pojma od čega bi to moglo biti.
Koji dio i kakve točkice ?? Daj sliku neku..
 

ante66

Active member
Evo par stvari koje mi u picasu nedostaju :

Ponovno rezervni kotac, takodje sam dobio set umisto "rezervnog kotaca smanjenih dimenzija" kako sam mislio kad sam pikasa kupovao, jer bi kotac trebala biti standardna oprema.Nisam mogao kad sam auto preuzeo niti narucit rez mali kotac jer nije u ponudi kao dodatna oprema za picassa.Bio sam bas ljut , sad me pomalo prolazi.

Naslon sredisnji za ruke isto nedostaje - iako bi mi na 3picasu bio primjeran naslon kao na xpicasso ili c4picasso , a ako ne onda bi bio dobar i onaj sa Nema.
Nemam policu ispod suvozackog sjedista , fali za male sitnice (gurtne, metar,sibice ,...), ono sta mi supruzi sluzi torbica to je meni u autu ta polica.

Nedostaje jos i mjenjac sa 6 brzina, bas nekako fali , auto ima snage , bas steta.
Obavjesti upozorenja -"rizik od poledice" -pokazuje presporo i rjetko i nema zvucno upozorenje.Mora bi odziv bit punoooo brzi.

Zadnji pokrov prtljaznika nije zgodno osmisljen, bilo bi puno prakticnije da se da onaj savitljivi dio preklopit bez da se odize cijeli pokrov. Bilo bi to izvedivo da ima jos jedan utor na poklopcu(to sam proucavao i cak mislija izrezat sam , ali koliko cesto vozim nema smisla zezat se sa tim).
Eto to je sve sta mi fali na mom Picassu, ostalo je stvarno dobro osmisljeno.

Jedino mi nije jasno zasto se suvozacki sic naginje napred samo do 90" a vozacki moze vise.To je besmisleno.:)
 

nitrozg

Member
Sutra stavim sliku. Baš je na mjestu gdje lakat dođe kad se biti ko điber :cool:
Ne mogu otkrit dali je to udarala kopča od pojasa ili šta. I na obje strane

Kako staviti fotku ovdje???? Zbunjola nema pojma :whistling::whistling::whistling::whistling:

Poruka Moderatora:
http://www.citroenforum.hr/citrocafe-177/tutorial-postavljanje-slika-na-forumu-2392/
 
Posljednje uređivanje:

Oen

New member
Meni jedino fali bluetooth za povezivanje radia i mobitela..
Povezujem ih preko auxa, al mi se bluetooth rješenje čini praktičnijim..

Drugo, ne bi mjenjao ništa.. Koliko je koštao, bilo bi bezobrazno tražit nešto više..
E sad.. da je bilo para... vjerojatno bi želje pisao u djelu foruma za recimo c6..:grin:

C3 Picasso je jednostavno auto kakav sam tražio.. Funky looking, dovoljno mali za grad i dovoljno velik za obitelj i otvorenu cestu.. neke minuse je lako zaboravit kad ima toliko pluseva;)
 

nitrozg

Member
bluetooth je super stvar, a aux mi se ne sviđa jer nema nikakvih komanda onda preko radija. Moraš tipkati po mobitelu ili mp3-ci, što mi je malo bezvezno. Žalim se i malo na zvuk ovog radija koji je bezveze a mjenjat ga pa ti ne rade komande, displej, i funkcije menu-a to mi je jadno. Mogli su malo bolji ipak staviti. Nešto mi i ne čita svaki cd-mp3... to bi volio hitit proč. Al najviše bi volio da je sjedalo na kojemu sjediš 5 cm duže.
 

Oen

New member
bluetooth je super stvar, a aux mi se ne sviđa jer nema nikakvih komanda onda preko radija. Moraš tipkati po mobitelu ili mp3-ci, što mi je malo bezvezno. Žalim se i malo na zvuk ovog radija koji je bezveze a mjenjat ga pa ti ne rade komande, displej, i funkcije menu-a to mi je jadno. Mogli su malo bolji ipak staviti. Nešto mi i ne čita svaki cd-mp3... to bi volio hitit proč. Al najviše bi volio da je sjedalo na kojemu sjediš 5 cm duže.
.. ne znam.. sa zvukom ovog serijskog radia i više nego zadovoljan.. samo da je još taj bluetooth..

Sad sam se sjetio još jedne stvari koju bi zamjenio, a to je mjenjač..
Nekada zapne pa neće u treću brzinu.. Onda moram dignut nogu s kvačila pa je ponovno stisnut pa tek onda uđe..:mad:
Nije da prvi put ne stisnem dovoljno... i to samo treća brzina..
Drugo, što je osjećaj kod mjenjanja brzina kao u kombiju..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Zvuk mi je dobar..bluetooth i usb mi ne fali..sjedalo mi dost dugo..mjenjač mi ne zapinje :p:D

Al sam se setil kaj me jako živcira i kaj mi fali :
-kaj se naslonima za glavu na zicevima nemre podešavat nagib neg sam gor-dol :hm:
 
Na vrh