Sidelamp, fog lamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Krky

Lakerski profesionalac
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

staviš xenon 4300k ili 5000k i nemaš problema par godina
žarna nit ti je zdavnja zišla iz mode:D i uporabe:D
koliko je već prošlo od kad je Tesla umro:D:D
pitaj brezC4, el on svako malo turi ruku u far?:D
sutra sam doma, pa bum i ja na svom zmenil do kraja po autu te žarne niti sa ledicama, osvijetljenje tablica, kabine, gepeka, u farovima već imam,
gledam na ebayu, budem naručil i za žmigavce i štop svijetlo 1$ do 2$ košta komad..
 

brezC4

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

pitaj brezC4, el on svako malo turi ruku u far?
jednom godišnje, pred tehnički :)
otkako su došli xenoni. prije je bilo barem 6-7 puta godišnje.

pa bum i ja na svom zmenil do kraja po autu te žarne niti sa ledicama, osvijetljenje tablica, kabine, gepeka,
sad ga pretjera :D
pa dva dana ćeš skidati sve to zbog tehničkog :grin:
 

RI-C3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

najdugotrajnije koje sam ja imao su Hella. Osram ili Philips H7 koje daju više svjetla jesu skuplje, daju više svjetla, ali im je i radni vijek kraći.
možda kod ugradnje si ih primio sa prstima za staklo ili su loše bile skladištene pa su se tumbale kojekuda i naravno da žarna nit brže nastrada.
Probat ću sad kupit te Hella pa mi možda potraju 2 mjeseca u komadu:D
A istina je da ih prilokom svake ugradnje dotaknem prstima za staklo,hm možda je i to problem vrag će ga znat...
Trebao bi biti mađioničar da stavim žarulju bez da dotaknem prstima jer naravno ima mjesta "koliko hočeš" za ugradit žarulju..
 

Konrad

New member
Re: Sidelamp faulty

zato kaj krivo radis...

znaci vadis ju tako da prstima drzis zarulju za ona 2 limena kontakta gdje se spaja konektor...nikad za zarulju drzati...onaj nosic na H7 ti je uvijek prema gore, iznimka je C8 gdje u lecu sjeda nosic prema dolje...

ako budes dolazio u Zagreb koji put javi se ;)
 

RI-C3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

da,može biti da ja griješim a krivim bezveze auto jer jedno vrijeme su mi bile ok dok ih nisam sam počeo mijenjati.
ok hvala na savjetu,probat ću ih bez da staklo diram...

A u ZG hm neidem u skorije vrijeme...:)
 

RI-C3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

naravno Tec ,ako svratiš do Rijeke žuja se hladi u frižideru.
Ja sam ti kod Tower centra lako me nađeš;)
Naravno najavi se prije:)
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

jednom godišnje, pred tehnički :)
otkako su došli xenoni. prije je bilo barem 6-7 puta godišnje.



sad ga pretjera :D
pa dva dana ćeš skidati sve to zbog tehničkog :grin:

hahahaha:D
za u kabini i u gepeku mi ništa nebudu rekli
a u farovima i tablici sam se već izpraksiral, tak da ih zamijenim za 2min
 

bojan111111

New member
Re: C3 umire polako, a 'doktori' ne pomažu

c3 1,4 benz 2007g, od 100 kvarova kojih sam imao a neke još uvijek imam, pojavio se novi, čisto da mi nebude dosadno u svakodnevnom korištenju, naime, upali se zvučni signal tzv, "beeep" i kaže da ne radi ljevi far, pa opet beeep ne radi maglenka, pa opet beep ne radi kočiono svjeto i tako on jedno 5-6 puta bipne za sva svjetla koja postoje na autu i na kraju veli "indicator faulty", uglavnom sve žarulje rade, to se dešava svakodnevno, sumnjam na taj indikator neki da je otišo pa divlja komp na njemu. Jel itko imao već takav problem pa zna kak bi se to popravilo bez da se daje neka veća lova
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: C3 umire polako, a 'doktori' ne pomažu

indicator ti predstavlja žmigavac ;) A ne neki poseban indikator. Konektore lampi prekontroliraj i očisti, vjerovatno je nešto negdje oksidiralo
 

bojan111111

New member
Re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

koliko se sjećam, na stražnjoj lampi je plastićni konektor (4-5 žica) koji se ušteka u plastiku na lampi, gdje je tu masa,što da kontroliram?
možda glupo pitanje al neznam
 

bojan111111

New member
Re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

evo da javim, sa ovom slikom si pogodio u sridu:D
zadnja lijeva lampa, najgornja žica, kao na slici je imala lufta i sad sam te kontakte malo stisnuo, probao mrdat žice rukom i ne pišti za sada
hvala na pomoći, mislim da bi me za ovo u servisu oprali ko gluhu svinju
 

kileVTS

New member
Re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

da, to je to sranje za koje sam mislio da necu nikad rijesit. i TEC mi je pomogao.

uglavnom, sranje je sto se ta stopica od mase tesko vadi jer se otopila plastika konektora unutra i onda se mora konektor malo unistit da bi se izvadila stopica.

i na kraju kad sam rijesio to, poceo mi izbacivat foglamp faulty i skuzim da je na tom faru žarulja maglenke malo dobila korozije, pa sam ocistio i sad nema nikakvih errora hvala bogu.


@TEC u ovlastenom jel? za konektor taj i stopice za narucit.
 
Na vrh