Sidelamp, fog lamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Marko

Well-known member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

moram ih skinut, pa sa fenom malo posušit, ili neku krpu u njih nagura
Nikakvo pedikiranje! treba ga tući kak vraga, samo onda se ne bude kvaril i puštal vlagu! :angel:
 

MaximC3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Da moglo bi bit do vlage meni se isto znaju malo zamaglit zadnji stopovi, ako je do toga onda cu to rijesit prvi suncani dan, sve fino posusit i zapunit silikonom ;)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Info-sidelamp faulty

provjeri prednje pozicije, straznje pozicije i osvjetljenje registracije...ako sve radi skini zadnje lampe i pogledaj stopice...
Jesi provjeril ovo gore ?
Možda je upravo problem u zadnjim lampama ak vlaže kak veliš :hmmm:
 

MaximC3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Joj nemojte mi pricat o vlazi u farovima nedavno sam ih otvarao i farbao iznutra da malo promijenim izgled, samo je bio problem sto nakon silikoniranja i vracanja nazad je pala kisa i vlaga je bila valjda na 100% i sad cekam suncani dan da to osusim i zapunim silikonom da ni zrak nemoze uc vise :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Joj nemojte mi pricat o vlazi u farovima nedavno sam ih otvarao i farbao iznutra da malo promijenim izgled, samo je bio problem sto nakon silikoniranja i vracanja nazad je pala kisa i vlaga je bila valjda na 100% i sad cekam suncani dan da to osusim i zapunim silikonom da ni zrak nemoze uc vise :D
deni šaku riže i šaku soli po faru :D:D
 

Konrad

New member
Re: Sidelamp faulty

stopica od mase je vjerojatno u banani, kontakt je oslabio pa se racunalo blesira, odmakni tepih u gepeku di su zadnje lampe, izvuci konektor od lijeve i desne lampe i pogledaj stopice da li su crne ili rasirene
 

MaximC3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

stopica od mase je vjerojatno u banani, kontakt je oslabio pa se racunalo blesira, odmakni tepih u gepeku di su zadnje lampe, izvuci konektor od lijeve i desne lampe i pogledaj stopice da li su crne ili rasirene
Ok pogledat cu :palac-gore:

Pronađen problem, sad treba nać riješenje, kada ugasim auto prednja lijeva pozicija ostane lagano svijetlit, ugasi se nakon par minuta i onda kad ga idem otkljucat recimo sljedeci dan kod otkljucavanja se upali, izgleda da je masa u banani..
 

dmemagic84

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Ok pogledat cu :palac-gore:

Pronađen problem, sad treba nać riješenje, kada ugasim auto prednja lijeva pozicija ostane lagano svijetlit, ugasi se nakon par minuta i onda kad ga idem otkljucat recimo sljedeci dan kod otkljucavanja se upali, izgleda da je masa u banani..
...ma to ti je follow me home covjece :) :palacgore:
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Joj nemojte mi pricat o vlazi u farovima nedavno sam ih otvarao i farbao iznutra da malo promijenim izgled, samo je bio problem sto nakon silikoniranja i vracanja nazad je pala kisa i vlaga je bila valjda na 100% i sad cekam suncani dan da to osusim i zapunim silikonom da ni zrak nemoze uc vise :D

daj koju fotku kad skidaš farove na c3 i najbitnije kad ih razdvajaš, i natrag sklapaš, koristilo bi nam, ima tu dosta kaj vozimo c3, a i na c4 nije puno drugačije..
ja bi recimo stavil leče koje se iz nutra samo ušarafe u ležište žarulje, pez ljepljenja, bušenja i šarafljenja po unutrašnjosti fara, već smo o tome pričali u jednoj temi o xenonu..
otprilike znam postupak, ali u globalu mi praksa nedostaje..
 

MaximC3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

daj koju fotku kad skidaš farove na c3 i najbitnije kad ih razdvajaš, i natrag sklapaš, koristilo bi nam, ima tu dosta kaj vozimo c3, a i na c4 nije puno drugačije..
ja bi recimo stavil leče koje se iz nutra samo ušarafe u ležište žarulje, pez ljepljenja, bušenja i šarafljenja po unutrašnjosti fara, već smo o tome pričali u jednoj temi o xenonu..
otprilike znam postupak, ali u globalu mi praksa nedostaje..
Pokusat cu iskopat slike, nisam bas slikao puno ali ako nekome treba pomoc ili savjet slobodno nek pita :)
 

MaximC3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Nema puno slika ali evo :
























A sto se tice razdvajanja nemam pametniji savjet nego pomalo da ne popuca sve, znaci zagrijavati malo pomalo odvajat, i puno zivaca sa hrpom silikona koji je u spoju,sve lijepo pocistit (silikon) stavit novi silikon, pricvrstit sa nekom ljepljivom trakom da to bude stisnuto i susit nekih 8 sati, po mogucnosti ne ga izlagat na vlagu sljedecih 24 sata :)
 

RI-C3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

pozdrav svima

zadnjih mjesec dana pregorile su mi tri puta već žarulje za kratko svjetlo (H7) i to sve na strani od vozača.
Istina je da sam kupovao najjeftinije žarulje pa je možda to razlog,ali stvarno 3 žarulje u mjesec dana je katastrofa i za najjeftinije.

Molim vas ako netko zna neko riješenje jer sam već lud od tog pregoravanja.
Koje su po vama najbolje h7 žarulje???
 

brezC4

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

pozdrav svima

zadnjih mjesec dana pregorile su mi tri puta već žarulje za kratko svjetlo (H7) i to sve na strani od vozača.
Istina je da sam kupovao najjeftinije žarulje pa je možda to razlog,ali stvarno 3 žarulje u mjesec dana je katastrofa i za najjeftinije.

Molim vas ako netko zna neko riješenje jer sam već lud od tog pregoravanja.
Koje su po vama najbolje h7 žarulje???
najdugotrajnije koje sam ja imao su Hella. Osram ili Philips H7 koje daju više svjetla jesu skuplje, daju više svjetla, ali im je i radni vijek kraći.
možda kod ugradnje si ih primio sa prstima za staklo ili su loše bile skladištene pa su se tumbale kojekuda i naravno da žarna nit brže nastrada.
 

Marko

Well-known member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

zadnjih mjesec dana pregorile su mi tri puta već žarulje za kratko svjetlo (H7) i to sve na strani od vozača.
Istina je da sam kupovao najjeftinije žarulje pa je možda to razlog,ali stvarno 3 žarulje u mjesec dana je katastrofa i za najjeftinije.
Auto-električar! Ili DIY pregledaj el. instalacije, kakve god da imaš žarulje ne izgaraju iz razloga što su no-name...
 
Na vrh