Sidelamp, fog lamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Olaf

New member
Jedno cu te zamolit; NE DAJ nestrucnim osobama da ti ista rade, ni da zarulju mijenjaju jer mogu shebat far, a kamoli prekidac stop svjetla koji je osjetljiv. Dali su ti mijenjali zarulje kratkih svjetala ili sta na tom servisu? H7 jedna ti je oko 95 kuna, zato pitam. Inace kod mene je zamjena zarulja badava bez obzira jel ide nasa ili tvoja
 

RI-C3

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Žarulje su promjenjene u ovlaštenom citroen servisu na Marinićima pokraj Rijeke tako da mislim da to nisu baš neki neuki ljudi.Uglavnom promjena žarulja naplaćeno je kako rekoh oko 260 kuna.Samo su promjenili zarulje,ništa drugo nisu radili.

Štop šalter mi je izvadio ovaj na tehničkom pregledu i nešto promrdao po njemu i vratio ga natrag kod papučice kočnice.I naplatio mi 50 kn.

Eto gdje god ti ko šta napravi pa i najmanju sitnicu te opelješi.
 

Hrvoje Marin

Active member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Meni je pisalo isto Sidelamp faulty ali da ne bude zabune zna se točno jer Lexić je napisao "rasvjeta reg. ploč.".
 

lekma

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Meni je pisalo isto Sidelamp faulty ali da ne bude zabune zna se točno jer Lexić je napisao "rasvjeta reg. ploč.".
Da, kod mene je bila rasvjeta reg. ploč.
Ali logično sam prvo pomislio na žmigavac (sidelamp).
Šta onda piše za žmigavac? Vjerojatno isto sidelamp :)
 

Hrvoje Marin

Active member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Sidelamp je zapravo sve nalik i pozicija. Nije sasvim ok da BSI zna točno koja ne radi, a javlja opće. Tražio sam koja pozicija ne radi i nisam našao. :)

žmig je turn signal bulb.. samo ne znam što bi napisao na ekranu.
 

Olaf

New member
Sidelamp je zapravo sve nalik i pozicija. Nije sasvim ok da BSI zna točno koja ne radi, a javlja opće. Tražio sam koja pozicija ne radi i nisam našao. :)

žmig je turn signal bulb.. samo ne znam što bi napisao na ekranu.
Za zmigavac pise INDICATOR FAULTY
 

lekma

New member
re: Sidelamp itd faulty - masa stražnjih lampi

Za zmigavac pise INDICATOR FAULTY
uf... to nikad nebi pomislio.

Našao bi se u nedoumici isto kao kad sam imao Astru koja je imala komp na francuskom (auto iz uvoza). Isto mi je nešto napisao i počeo bipkati. Ja stao pored puta, nazvao frenda koji zna malo francuskog, a on se počeo smijati i kaže "samo ti vozi!".
U pitanju je bio nedostatak tekučine za pranje stakla :whistling:
 

Ivan-vk

New member
Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Poštovani forumaši i ljubitelji Citroen vozila...imam problem pa vas molim za mišljenje i savjet...ovaj vikend prilikom vožnje mi se upalilo upozorenje"INFO BEAM(N) FAULTY-barem mislim da je tako pisalo"i odmah se ugasilo tj prestalo javljati tu grešku...provjerio sam svjetla,pa i osvjetljenje tablice i nisam našao ništa neobično tj sve je radilo normalno...sad maloprije prilikom paljenja vozila upali se sljedeći info"INDICATOR BEAM(N ) FAULTY"...pojma nemam o čemu se radi,vozim citroen c3,2008 godište,benzin,prešao 35000,na servis treba za oko 2500km,ali od neki dan mi javlja poziv na servis(onaj odvijač u uglu lijevo :))),auto nije imao većih problema osim sa letvom volana čim je garancija istekla,ali to je sanirano u ovlaštenom servisu i od tada sve štima...molim za pomoć,najljepša hvala!:hm:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

ovaj vikend prilikom vožnje mi se upalilo upozorenje"INFO BEAM(N) FAULTY-barem mislim da je tako pisalo"i odmah se ugasilo tj prestalo javljati tu grešku...provjerio sam svjetla,pa i osvjetljenje tablice i nisam našao ništa neobično tj sve je radilo normalno...sad maloprije prilikom paljenja vozila upali se sljedeći info"INDICATOR BEAM(N ) FAULTY"
To nije rijetka pojava i obično je problem u prekidaču. Ne mogu kategorički tvrditi da bi njegova zamjena riješila problem. ;)
 

Ivan-vk

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Tec na sta sumnjas,o kakvom se prekidacu zapravo radi sto ga je kolega spomenuo gore?:confused:
 

Ivan-vk

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Uff...provjerit cu danas jos jednom ali mislim da rade...a taj dio sto si pokazao na slici...hmm,jel skup ako je u tome greška?:hm:
 

Ivan-vk

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Tec...pogledao sam sve lampice i sve je ok,tako da hmm..ne znam sta reci...a taj dio sto je na slici kazes dodje oko 2500 kn..nije bas malo..jel jel opasno voziti ako javlja neke greske??
 

Ivan-vk

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

samo da napišem da su se pojavile dodatne gluposti...na info screen-u se pojavljuje nova poruka"fog lamp faulty"-pa koliko ja razumijem to bi trebala biti svjetla za maglu...koja vjerovali vi ili ne rade normalno,kao i stražnja...jel moguće da se pohebala neka elektronika ili komp???!!!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Najvjerojatni je te negdje hebu neki konektori il žica od mase :whistling:..treba to sve dobro pogledat i provjerit ;)
 

Ivan-vk

New member
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Mirda,jel opasno vozit s tim,ako je to kvar,moze li utjecat na neke vaznije sustave?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Info beam Faulty i info indicator faulty??!!

Najvjerojatni je te negdje hebu neki konektori il žica od mase
Moguće, ali malo vjerojatno. Problem je negdje unutar elektorničkog sklopa čiju sam sliku poslao.

jel opasno vozit s tim,ako je to kvar,moze li utjecat na neke vaznije sustave?
I je i nije. Više nije nego je. Neće ti sigurno otkazati kočnice, ali je teško predvidjeti, uz pretpostavku da je problem u elektronici signalizacije, što će se točno dalje događati. Po meni je najgori mogući scenarij da ostaneš bez signalizacije negdje na otvorenoj cesti po noći.

Ono što ti je najbolje jest otići do servisa, jer ti ne znam preporučiti nikog u Slavoniji s dijagnostikom. (Ako neko čita, nek je javi čovjeku) ;)
Možda je sklopovlje, a možda je stvarno i, kao što Mirda69 kaže, problem da se maknula žica na konektoru, pa svaka vibracija poremeti kontakt.

2500 kn ako se ne varam.
Novi, da. Rabljeni je jeftiniji, ali je mačak u vreći kao i sva elektornika. :) Baš malo gledam, ima ih goimila (novih) na eBayu za 60-70 GBP.
 
Na vrh