Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

vborovic

C5 modifikator
Ako ti ta dimenzija nije upisana u knjižicu, da ... ako takvu uopće C4 nema, da bi samo s homologacijom prošao uz dodatan upis u knjižicu, onda jedino uz atest CVH-a, ako prođe ... naravno, možeš se ti voziti i bez toga ...
 

franklin

New member
15 cola vs 16 cola C4

Pozdrav

Uskoro ću uzimati nove gume i možda felge pa molim savjet.

Sada na C4 imam 205/55/16, ali mi se čini da bi prošao povoljnije i udobnije sa 195/65/15.

Kao prvo htio bih da mi netko kaže da sigurno idu 195/65/15 na stariji C4 1.4i 88ks (2010 god)., da neću ništa poremetiti na ovjesu ili sl.

Moje pretpostavke su da je 195/65/15 jeftinija guma, udobnija za vožnja, potrošnja benzina manja, auto će biti niži za 2.54cm.

Surfajući po netu, došao sam do navedenih zaključka koje bih volio provjeriti među iskusnijim forumašima.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da malo editiram... vidim da je homologirana dimenzija, nači za upis nema problema. Sa ovjesom isto će bit sve ok, jedino pazi na et felge. I neznam di si našao -2,54cm, ja vidim +0,015cm, znači nikakva razlika.
 
Posljednje uređivanje:

Doomsday

U prolazu...
Razlika je kako ti je Ivan reka, minimalno, jer je promjer tih guma praktički identičan...

Ako ne viruješ, provjeri...

http://www.etyres.co.uk/how-to-change-your-tyre-size/

Šta se felgi tiče, tu je stvar malo kompliciranija, ali ako uzimaš standardnu dimenziju, onda uzmeš i sve parametre kao standardna felga za tvoj auto...

Ili se baciš u proračune...

http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator

Ta stranica ima dobrih i lipo objašjenih informacija...

http://www.1010tires.com/About/Tech

Samo polako... :D
 

bobostar

New member
Trebam savjet. Sada su na mom Citroenu C4, gume od 17 cola (205/50-17 original sa alu felgama).
I sada bi spremio set za zimu sa 205/55-16 (imam 4 nove doma). Koje čelične felge trebam kupit?
Da li može ići: ÈELIÈNI NAPLATAK 6X16 4X108 ET27?
Problem mi je taj ET (znam broj rupa, razmak rupa, promjer felge, ali što je sa ET brojem).
Hvala.
:whistling:
 

bobostar

New member
Opet malo problema.
KOnačno sam kupio čelične felge (16") i montirao gume od prošle zime, ali sada je malo problem sa vijcima.
U originalu su bile alu felge od 17" (Loeb oprema), i ti vijci imaju neki konus i pločicu i šajbu.
Kada te vijke koristim za montažu čeličnih felgi malo zbog tog konusa strše prema van. Bio sam u Citroen servisu, i kažu mi da su za C4 svi vijci takvi, i da malo moraju stršiti van (samo donji konusni dio stisne felgu).
Zna li netko da li je to doista tako ili se mogu nabaviti obični ravni vijci za čelične felge?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ajmo ono najbitnije riješit... Koliko viri navoj na alu, a koliko na čeličnoj?
Ako je isto, onda nema funkcionalnih problema... I normalno je da vire.

Ako te baš muči, imaš po trgovinama s autodjelovima šarafa kakvih hoćeš, mislim da nisu preko 20kn/kom.
 
Posljednje uređivanje:

tomica0308

Well-known member
ja mislim da su posebno vijci za celicne, isto su s konusom al manjim-taman za celicnu, pogledaj po njuskalo auto lukavec ima al je skup dosta, nadje se po njuskalu za bagatelu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S Contijem nemožeš pogriješit... vjerovatno ti se ts860 nudi u toj dimenziji
 

bobostar

New member
Samo da napisem. Vijci i dalje vire na čeličnim felgama (to su vijci koji su bili na alu flegama pa imaju neki duži konus). Nije bas nesto za vidijeti, ali drže celicne felge i nisu otpali. A nove neću kupiti; traže nekih 18,00-20 kn za vijak x 4 x 4 = 320,00 (pa to je skoro još jedna felga).
A prošao do sada već 10.000 km, i sve ok.
 

hari2424

New member
Pozdrav! Da neko zna da lli odgovaraju 14 ke celicne felge na citroena c4 prve generacije znam da su male i da bi ruzno izgledale ali ako mogu uzeo bi ih povoljne su i imaju nove gume na sebi zimske .hvala unaprjed
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izmjeri udaljenost od centra kotača do najdalje točke klješta. Do nekih 16,5 cm smije bit da bi 14ice stale.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
vijci s aluminijskih ti idu i na celicne i aluminijske, a oni od celicnih samo na celicne. Ugl, ja svoj zimski set od 16'' isto serafam sa ovima od aluminijskih. Celicnih sam se rijesio u nekoj trampi :whistling:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Da neko zna da lli odgovaraju 14 ke celicne felge na citroena c4 prve generacije znam da su male i da bi ruzno izgledale ali ako mogu uzeo bi ih povoljne su i imaju nove gume na sebi zimske
mislim da ne koliko mi je poznato ove dimenzije idu na C4-I
195 / 65 R15 91 H 15"
205 / 55 R16 91 V16"
205 / 50 R17 89 W17"
 
Na vrh