Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

pantheon

New member
Kod mene su prednje 215/45/r17, a zadnja 225/45/r17+distanceri, gume su sava uhp, stavio ih 2016, pocetkom, mnogo prelazio i prezadovoljan sam stabilnoscu i ostalim karakteristikama gume, zimi su standardne 205/55/16, michelin 2x + sava eskimo3 2x, i ni blizu ne rade svoj posao po suhom, u odnosu na ljetne.
 

Cutac

Prèkaroš
Koje sve veličine guma idu na VTS-a?
Jer sad imam 17", a za nagodinu bih rado stavio 16" zimske, a na 17" stavio ljetne.
 

Cutac

Prèkaroš
Misliš estetski ili funkcionalno?
Jer ako moram radi funkcije, onda ne samo da je skuplje, nego je i kompliciranije.

A ja se ponadao :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa prodaj gume, baci u smeće, stavi u vrt i zasadi cvijeće, imaš opcija :D
 

Lima

Member
Evo samo da napišem, imam micheline crossclimate od kako su izašle.Mislim da ih se ne isplati kupiti jer iako su dizane u nebo po reklamama, jedina prednost što ih zakon prepoznaje i kao zimsku.Moje iskustvo je katastrofa a naročito na snijegu.
 

Lima

Member
Nisam više mlad i ne naganjam se, ali po snjegu kliže skoro ko obična ljetna guma (prošle godine kad je bila ona "mećava", na goričkoj cesti sam pravio kolonu jer nit možeš prikočiti niti ubrzati samo kliže, a ostali pored mene piče duplo brže) a po kiši isto proklizava (znači to je moje iskustvo).Jasno mi je da cjelogodišnja guma nemože biti kao posebno ljetna ili zimska ali ovo je po meni bačen novac, jednostavno se kliže.Jedino što je tiha.
 

Cutac

Prèkaroš
To me podsjeća na moju Goodyear UG8 :wub:

Gorski kotar, mećava, snijeg do praga, svi se vuku, svuda sva četiri blicaju, moj c4 se probija sa 80 na sat bez po' muke :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Idem danas u obecanu zemlju Bosnu vidjeti sto nude. I jos dobijem povrat poreza :)

Danas nisam išao nego sam kontaktirao jednu trgovinu i oni imaju Savu HP2 za 350 kuna. Ali nemaju felge, a nemam ih ni ja.
Sutra ću ići pa ću vidjeti što kažu na drugom mjestu(nemaju kontakt).
Za 200 kuna više od onih čeličnih, mogu ove uzeti. To paše na VTS?
http://www.njuskalo.hr/alu-felge/ronal-16-4x108-7.5j-et35-oglas-18843550
Krki mi se ne javlja i sad samo preostaje vidjeti što nude u Bosni.
 
Na vrh