Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

3007

Tužni vojnik
Pozdrav svima, planiram nabavu ljetnih guma za C4 coupe 2007. Original su bile 205/55 r16 michelin. Da li ostati na njima (malo su mi skupe) ili izeti neke druge. Vjerojatno se o tome vec pisalo. Idem čitat postove,ali molim i vasa iskustva. Poz.
 

thunder11

Member
Za mišelinke ti neznam reći, ali ako se odlučiš iz bilo kojeg razloga za neke druge, ja dajem preporuku Vredestein Sportrac 5 :D Imam ih "već" dvoje godine i više nego zadovoljan.
 

Memphis

Active member
Pozdrav svima, planiram nabavu ljetnih guma za C4 coupe 2007. Original su bile 205/55 r16 michelin. Da li ostati na njima (malo su mi skupe) ili izeti neke druge. Vjerojatno se o tome vec pisalo. Idem čitat postove,ali molim i vasa iskustva. Poz.
Isto i ja kažem michelin je preskup. Ja bi išao na Pirelli, Dunlop ili tako nešto.
 

thunder11

Member
Vidim i potrosnja s tim gumama je nor house
I dalje imam 5.3L potrošnje u prosjeku :)

EDIT: Ali ja sam više gledao dobru kontrolu na mokrom i suhom, da se ne troši guma previše kao neke continentalke i opća udobnost. Možda glasne, ali iskreno od kada sam imao mišelinke od kupnje auta 2012 koje su došle s njim, nema šanse da se sjetim koliko bi ove bile glasnije naspram mišelinki i dali je to uopće primjetivo.

Baš me zanima jedna stvar, po zakonu roba koja je kupljenja putem online trgovine može vratiti u roku od 14 dana bez ikakvog razloga. Sada, dali to vrijedi isključivo ja pojedine stvari tipa elektronika ili na sve? - Ništa, sve piše na njihovoj stranici.
 
Posljednje uređivanje:

thunder11

Member
Neko ubrzano trošenje nisam primjetio.
Dunlop se malo brže troši, to je neki uopšten zaključak o njima
Baš sam si isao traziti stare članke koje sam citao kada sam trazio gume za sebe, jeste dunlop su i pitanju a ne kako sam napisao conti (moje isprike, zamjenio imena). Uglavnom da, dunlop i to se točnije odnosilo na BllueResposne vrstu guma, doduše više-manje je uvijek ista stvar oko toga...nekome traju duže nekome niti dvije sezone. Previse stvari tu ujteče na kraju krajeva.

U globali, guma koja se dobro lijepi, brzo se i trosi :D
 

Milosh

Test
Tako je. Generalno je svaka guma skup mnogih kompromisa, tako da je teško napraviti gumu koja je podjednako dobra u svim segmentima upotrebe, a nemoguće napraviti gumu koja je idealna u svim segmentima.

Na bivšem Focusu sam imao BlueResponse, uzeo sam ih i zbog dobrih voznih ocjena i zbog niske buke. Zapravo su i sad na njemu, mislim da im je ovo treća ljetna sezona, i eto još se nisu potrošile. Ali pročitao sam na 100 mjesta da se brže troše.
 

3007

Tužni vojnik
Ekipa fala na trudu. Koliko shvatih stvar je emotivne prirode :). Samo jos jedno pitanje, što znaci broj na kraju modela guma, npr 91V i da li utjece na konacni odabir. Ne pise nista slicno u prometnoj.
 

thunder11

Member
to ti je "ocjena" brzine i pokazuje maksimalnu brzinu kojom je guma potvrđena može sigurno nositi teret. I trebao bi kupovati one koju si tu navedene u prometnoj. ISto tako ako imas odredeno H za svoj auto, uvijerk mozes ici vise..recimo na V ..ali obrnuto ti ne vrijedi tj. zabranjeno je.


Q: 160 km/h
R: 170km/h
S: 180 km/h
T: 190 km/h
H: 210 km/h
V: 240 km/h
 
Na vrh