Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Ljetna guma - FEDERAL 205/50 R17 SS-595 XL


Ima tko iskustva s tim gumama? 500 kn komad je u Sloveniji. nisu tak skupe.

Da li se to isplati uzeti?

Èuj ako hočeš gumu zbog izgleda onda da, ako ti treba izgled i držanje onda baš kako je Krky napisao Conti5 ili Goodiyer Eficientgrip.:D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

I ovo je guma Sunitrac Focus 9000 koju sam imal prošle godine u dimenziji 195/50/16, napravil sam oko 25tkm sa njima i bil sam jako zadovoljan, gume su mekane, držale su po mokrom odlično, a za suhom da ne pričam, potrošile su se za oko 5% za tih 25tkm koštala je mislim 43eu
neznam kakve bi bile sljedeču sezonu, još 25tkm, nisam imal prilike isprobati da vam kažem..
al mislim da bi se razočaral, zato i nisu više kod mene..
 

miro76

New member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Imam C4 runner i trebam promjeniti sve 4 gume. Koje bi mi gume preporučili od ovih dvije: SAVA 205/50 R17 INTENSA UHP 93W XL i GOOD YEAR 205/50 R17 EFFICIENTGRIP 89V ili možda neku drugu?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Imam C4 runner i trebam promjeniti sve 4 gume. Koje bi mi gume preporučili od ovih dvije: SAVA 205/50 R17 INTENSA UHP 93W XL i GOOD YEAR 205/50 R17 EFFICIENTGRIP 89V ili možda neku drugu?
goodyear:palac-gore: zakon guma.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Po meni, Sava i Good Year nemogu stat u istu rečenicu :whistling:

Ako tražiš vrhunske gume, onda uz Good Year baci pogled i na Dunlop Blueresponse, Pirelli p7 cinturato, Continental sportcontact itd
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Baš gledam nisu baš jeftini ti mađari..
Godiyer UG 175/65/14 kod njih 17.800fr kaj je 455kn kod Furlana u SL 370kn a u KC 440kn
SL je još uvijek zakon.. ;)
i to ne svagde u SL, recimo kod ÈK i VŽ strane primijer Lendava, gdje su gume skuplje za 10% do 15% nego kod Furlana u Dobavi..
A kad je Lašič koji je udaljen 3km od Furlana, od njega skuplji za 5% do 10%..
 

Bunja

New member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Baš gledam nisu baš jeftini ti mađari..
Godiyer UG 175/65/14 kod njih 17.800fr kaj je 455kn kod Furlana u SL 370kn a u KC 440kn
SL je još uvijek zakon.. ;)
i to ne svagde u SL, recimo kod ÈK i VŽ strane primijer Lendava, gdje su gume skuplje za 10% do 15% nego kod Furlana u Dobavi..
A kad je Lašič koji je udaljen 3km od Furlana, od njega skuplji za 5% do 10%..
Meni je ovo extra... Platiš keš (naravno uz diskreciju) i skinu ti AFA-u (PDV) :cool: 20km od mene sa granicom...

175/65R14 T PremiumContact 5 bi trebao da ti ispadne 310-350kn
Goodyear UG 175/65/14 je 440kn pre nego ti skinu AFA-u na 340-380kn

Naravno preko telefona ti neće reći da to rade mada sam lično kupovao tako kod njih... :whistling:
 

Ruske

Active member
16" na C4 VTS?

da li pasu neke 16" na C4 2.0 VTS 2005g? posto ima diskove napred 302mm...vidim da u bunkeru 16" celicna...idu sve celicne ili trebaju biti neke posebne?

razmisljam nabaviti 4 takvih za R888ice, pa ako je netko isprobavao, neka se javi :) ili neke felge alu, tipa superturismo one sa dubokim srcem, vidio sam da se prodaju sa 206ice jedne
 

franklin

New member
Pozdrav, evo kupio sam C-4 iz 2010 god. i da, nisam skužio da nema rezervnu gumu...nego su u tom prostoru neke dvije od stiropora kutije (u obliku gume), jedna na drugoj, na njima ima prostora za držanje nekog alata, kojeg bas i nema. Jel inače sa tom godinom ne ide rezervana guma? Ima neko viška? ili da kupim sprej ...help
 

ZlatkoC4

Well-known member
u tom prostoru neke dvije od stiropora kutije (u obliku gume),
tu je bio najvjerojatnije set za krpanje guma. rezerva ide ovisno o opremi.
U novih četvorki jedni imaju kotać drugi set za krpanje ovisi o opremi. tako i prije.
A možda je netko razbio jednu felnu pa zamjenio sa rezervom.
imaš jeftino uzeti čeličnih felni.
 

franklin

New member
Vjerojatno je set za krpanje, jer nema ni dizalice. A auto je štur sa opremom, ima ručnu klimu,nema radio...pa ima smisla. Ako netko ima viska sa gumom 206/55/16, neka se javi
 

goranpo

Member
Mislim da je Peski naučivao gume i preko njih, uglavnom netko je naručivao i bio zadovoljan, ja sam naručivao starom čelične felge i sve je bilo ok, tako da slobodno naručuj.
 

tomica0308

Well-known member
Hankook K425 Kinergy Eco - Potrošnja goriva:B , Na kiši B, Buka 69db
dimenzija:195/65 R15brzina:H (210 km/h)težina:91 (615 kg)
zaliha >20 kom pneu
dostava u roku 2 - 3 dana
kupiti pneumatiku za 369,6 HRK s PDV-om 295,7 HRK bez PDV-a
ova mi se cini cist ok guma? kaj vi kazete?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja samo negativno čujem o toj gumi (kao i o ostalim s eco u imenu). Dolazi na dosta auta kao tvornička pa mnogi ju brže-bolje skidaju.
Nije da Hankook nezna napravit gumu... ali ovoj su prioritet potrošnja umjesto držanja.
E sad... ako si defanzivan vozač, voziš po ograničenjima, ne voziš po nevremenu... zašto ne.

Meni je sigurnost ispred potrošnje, pa to nikad nebi stavio sebi niti bližnjima.

Još ovo, te ocjene ABC za potrošnju i kočenje na kiši ne uzimaj u obzir, nisu standardizirane već ih proizviđači stavljaju prema svojim specifikacijama.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E ovo ti je odlična ponuda, cijena super... mislim da ćeš puno zadovoljniji bit s GY ;)
 

tomica0308

Well-known member
Pozdrav kolege, imam priliku kupiti jefitne alufelge za C4 16HDi 2005g., al na njima su odlicne gume 225/45-17, a mora bit 205/50-17. dal ce bit problema na tehnickom?
 
Na vrh