Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

VorDa

New member
Re: alu felge

Znam da sam naporan al jel to sto posto sigurno? Nemam bas srece sa murijom i tim glupostima :D
Ove sto sam naso su et 45, jel to previse?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

Mislim da ti je orginalni et 19. Nači dosta je razlike. To je sto posto neka felga sa forda?

Što se tiče visine felge, koliko vidim po netu zakonski može od 15-18'' na njega.
 

VorDa

New member
Re: alu felge

Neznam, ne pise ni marka, ima 8 rupa, 4x100 i 4x108.
Pa zato me i zanimalo kad znam da neki imaju original 17", a za dimenziju guma nista ne pise?
I da, jer bude to problem onda sta je tolki et? Mislim trebalo bi mi sto prije da to sve znam posto bi sutra trebo ic po njih
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

A da se riješit et sa distancama

Na tehničkom ti mogu upisati dimenziju guma koju je Citroen homologirao za tvoj auto.
Internet kaže da su to sljedeće dimenzije:
195/65 R15 6x15 ET27 4x108 M12 x 1.25 65.1
205/60 R15 6.5x15 ET19 4x108 M12 x 1.25 65.1
225/50 R16 7x16 ET19 4x108 M12 x 1.25 65.1
205/50 R17 7x17 ET19 4x108 M12 x 1.25 65.1
215/45 R17 7x17 ET19 4x108 M12 x 1.25 65.1
225/40 R18 7.5x18 ET20 4x108 M12 x 1.25 65.1
(Ovo nije 100%)

Na tehničkom će ti upisati novu dimenziju ako odgovara homologiranoj. Nebitno je što ti sada piše u knjižici.
 

VorDa

New member
Re: alu felge

Znaci ako stavim gore odgovarajuce gume, u ovom slucaju gore su 205/40 ja stavim 205/50 i to bi trebalo bit u redu bez obzira na et? Mislim nije problem distance kupit ako se bude moralo
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

Nazovi tehnički i nek ti potvrde za ovu dimenziju 205/50-17.

Ali u teoriji - da - legalan si. U tom slučaju imaš homologiranu dimenziju gume i felgu koja ne viri van blatobrana. Kaznu nemožeš dobit (za razliku od mene :D)

E sad, s ovim et 45 će kotači bit uvučeni, i dali će to smetat pitaj boga. Ako smeta moraš distance stavit prije tehničkog.
 

VorDa

New member
Re: alu felge

Hvala puno puno puno, i sad jos jedno zadnje pitanje, znam da sam naporan ali kad nista neznam :D
Gore su gume 205/40 jer me more murija zezat za to?mislim ja planiram stavit odgovarajucu dimenciju s vremenom :D I jer mogu ja to otic prije registracije dat upisat i kolko me to kosta?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: alu felge

ja ti ne preporučam taj ET ni slučajno.. 100% ti ne pašu, na da ti budu strugale po čeljusti i amortizeru, nego ih nebuš ni mogel našarafiti kak ti budu previše u nutra ušle..
treba ti na njih 2.5cm distance, kaj je peeeeviše, stim da ti za to treba turbo dugački šarafi.. i te distance i ti šarafi se teško najdu ispod 800kn..
najdi si rađe druge felge, imaš sad bar puno njuškalo, ET da ti je između 16 i 25, ni više ni manje..
ovo su felge kak veli Ivan, od forda, ili čak audia..
 

VorDa

New member
Re: alu felge

e :cenzura::cenzura::cenzura:aj ga :D ovo sam naletio da kompenziramo radio i jos neke novce, a niko drugi to nece, to mi je problem :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: alu felge

eto vidiš, šteta.. 2.5cm je stvarno previše, 1cm do 1.5cm pa i 2cm zadnje za distance, bar po mojem, jer trebaš i dugačke šarafe ako ideš preko 1.5cm distancama..
ove od 1cm i 1.5cm još nekako hvaraju ovi normalni dulji šarafi za alu felge, ni njih nemreš baš naći ispod 250kn
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

Hvala puno puno puno, i sad jos jedno zadnje pitanje, znam da sam naporan ali kad nista neznam :D
Gore su gume 205/40 jer me more murija zezat za to?mislim ja planiram stavit odgovarajucu dimenciju s vremenom :D I jer mogu ja to otic prije registracije dat upisat i kolko me to kosta?
Ja sam već par godina na drugačijoj dimenziji nego u knjižici, baš i nije pohvalno :grin:
Al problema nekavih nema (čitaj nije bilo prometnih, gume dobro drže :D ), policija mi to nije nikada do sad gledala, na granici prije nije bilo problema, na tehničkom u svom selu prođem, u drugom ne i tako...

A za novu dimenziju samo pitaj da ti upišu, možda ako je do 100injak kuna.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: alu felge

Pozdrav, zanima me koje sve velicine felgi mogu stavit na C4 a da ne moram na atest ic da mi se upise u prometnu, hvala :)
http://service.citroen.com/pages/index.jsp veli ovako :

dimenzije guma-

195/65/15
205/55/16
205/50/17




dimenzije felgi-

15"- 6J et 27
16"- 6.5J et 26
17"- 6.5J et 26



Znači, s ovim dimenzijama felgi i guma nećeš imat nikakvih problema ( jer su homologirane za tvoj auto ) ni na tehničkom, ni s policijom, niti sa osiguranjem (pri ne daj Bože kakvoj nesreći)...
Upisat ih možeš , kao što su ti već rekle kolege iznad, na redovnom tehničkom i tad ne plaćaš ništa, ili naknadno za cca 50-100 kn

Sve druge dimenzije za upisat su ti lutrija :whistling:...zavisi kolko si dobar sa stričekima u STP-u :D
 

Kizokc

Active member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Na mojem VTR-u su original 205/50 R17, lik prije mene je što je imao auto je stavio 225/50 R17 što NE ide na C4 jer su preširoke u tom pogledu da će ti na prednjem kraju dok ćeš skretati pojesti onu zaštitnu oblogu(plastiku) oko kotača.
 

Kizokc

Active member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Ljetna guma - FEDERAL 205/50 R17 SS-595 XL


Ima tko iskustva s tim gumama? 500 kn komad je u Sloveniji. nisu tak skupe.

Da li se to isplati uzeti?

 

Kizokc

Active member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

ma mislim uštediti na gumama, ali ne toliko baš, a i hoću onakav izgled "šare" kak ima federalka. ovo mi se ne sviđa.. a i neka besna marka..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

A riskiraj... tvoja lova i auto :D barem ćeš imat lijepu šaru. I moć onako smotat kotače u stranu kad parkiraš, pa nek se divi raja
 

Kizokc

Active member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

hahah ma ne motam kotače nikad dok se sparkiram. ali lepo mi je vidjeti takvu šaru na autima, pa hoću i ja tavu imati, imal sam nekad prije Goodyear Eagle F1 ;-)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Ljetna guma - FEDERAL 205/50 R17 SS-595 XL


Ima tko iskustva s tim gumama? 500 kn komad je u Sloveniji. nisu tak skupe.

Da li se to isplati uzeti?

http://s27.postimg.org/c56e84zpv/federal_ss595.jpg
Ta guma ti je jako bučna guma, 74dbl prestrašno..
skoro ni jedna zimska nije tak bučna, imal sam Toyo r1 isto takva slična šara, bile su 73dbl nikad više takve gume.. kao da se u helikopteru vozim..
od sad ne kupujem gumu bučniju od 71dbl..
sa Minervom sam napravil 300km i po mokrom i po suhom, drži cestu ko pauk, išel sam po mokrom u oštri zavoj do krajnje granice, i ne proklizava ni milimetar, prije bi me na bok diglo nego proklizilo..
Eto od iskustva sa Toyo r1, od onda kupujem gume profila kao Conti5 ili Goodiyer Eficientgrip..

Conti EcoContac5


Goodiyear EficientGrip


Minerva f105
 
Na vrh