Zasto su Citroenovi mjenjaci na losem glasu?

Zmix

New member
Istina je da su PSA menjači nekako "kloparavi", ali sa druge strane zaista nikada nikakvih problema nije bilo sa njima.
 

ante66

Active member
Nista specijalno los niti specijalno dobar , babske price konkurencije.A sta se tice konkurencije npr golf , kod njega sam morao stimat klizace da ga prodan kao cetverobrzinca jer u petu brzinu nije upadalo_Od posute ceste zimi oglodjala se guma na kugli .I to bas Das Auto iz Njemacke.Od tada ni u ludilu ne vozim WW.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ne vidim ništa posebno na mjenjaču na C4II. NIt' smrdi nit' miriši.
Služi tome da bi se prebacivale brzine i to i radi, glatko, mekano i bez problema. Otkako više nema karting staze na Mičevcu, ne idem autima i motorima tamo ganjati se s društvom, pa nisam imao potrebu provjeravati kako radi kad se natjeravaš sa štopericom, pa ti je svaka desetinka bitna, iako mislim da bi se ovaj atuo tamo cijelo vrijeme mogao držati u 2. pa opet ne bih ništa bio pametniji.
A za cestu, za ići na posao i na ljetovanje... pa još za puzajuće i nemarno odvijanje prometa u Hrvatskoj... tako je svejedno kakav je mjenjač.

Jedino što sam primijetio da ne valja mom na C4II je kad ubacim u petu i u taj čas se nešto promijeni ispred mene u prometu, ne mogu vratiti izbaciti iz pete dok prvo ne pustim kuplung, pa ga opet stisnem i promijenim. U skoro 100.000 to mi se dogodilo ne više od dva ili tri puta. Smatram to sasvim nebitnim. Ubacivanje u rikverc ide glađe nego što mi je išlo na Opelu Astri.

Peugeotovog mjenječa iz 307 se uopće ne sjećam više, znači da isto nije bio u mojim očima ni dobar ni loš.

Kvare se? Ako nešto želiš uništiti - sigurno će ti to uspjeti.

Za kraj, moje mišljenje o toj temi:

Kad sam bio na nekom testiranju Peugeota 208, ubi me suvozač novinar, valjda mi je deset puta u deset minuta sugerirao da moram reći da je mjenjač neprecizan, jer, to se... eto... zna i ako tako ne kažeš ispadneš bezveznjak.
Nije mi uspio objasniti niti pokazati kako se ta nepreciznost manifestira i kad je izašao test, jasno, pisalo je da je mjenjač neprecizan kod ubacivanja u 6.
Pa tako novinar nije ispao bezveznjak.
(tko sam ne osjeti - u zadnjoj rečenici je fina ironija)
To testiranje mi je uštedjelo u kasnijem životu puno novaca, jer sam na svoje oči vidio kakvi su ti novinari i kako ti novinari vrednuju i ocjenjuju aute, pa sam sasvim odustao od kupovanja auto-moto tiska.
 

balki

Active member
Ogromnom većinom Novinari i "novinari" rade na "podmazivanje" pa brend koji ga "podmaže" tome kao manu spomenu "pepeljara bi za naš ukus mogla biti malo više ljevo ali sve ostalo je perfektno...", a brend koji ga ne podmaže ima u testu mane "loša ergonomija, anemičan motor, neprecizan/predug mjenjač, bježi zadnji/prednji kraj, jeftina plastika, loša preglednost, volan koji ne prenosi informaciju o cesti...".
Takvi su svi nebitno o čemu se pisalo s tim da brendovi podmazuju novinare za dobar glas o proizvodu, a politike, kapital i korporacuje podmazuju urednike i vlasnike ili ih posjeduju u vlasništvu...
 

Automatic

Well-known member
Puno precizniji od motora,a manje se ulaže i servisira nego motor,probajte ne servisirati motor kao mjenjač pa da vidite koliko će izdržati
 

Randy5

Active member
Kod Xsare mi se baš sviđa kad mijenjam iz brzine u brzinu pa se čuje ono "klak - klak". Fora je.
Nemam neku kilometražu (80 000 km) ali da pokucam u glavu :whistling: za sad sve OK.
Na Golfu 2 je mjenjač kod hladne mašine išao glatko, ali za duže vožnje je zapinjao.
 

charllie

Active member
Citru dobro si to primetil al bi opet lazopisci izjavili da i vtom segmentu nema premca e pa zato im lepo fala ja vec letu dana ne kupujem Avto bild rajsi ruknem jen gemist a oni nej sam velicaju premium klasu ,bode nas se vec pri sanku pa bumo tu skupaj razglabali o nasim makinama a ovi kaj imaju Das AUTO nej piju hude kave z automatov v servisima.:angel:
 

Citru

New member
cinjenica je da se svaki auto kvari, neki vise neki manje...ovisi kako imas ili nemas srece

kao gemist...imas dobar i imas onaj od kojeg te glava boli sutradan :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja mislim da bih vama svi trebao ovdje, Hologramski mjenjač i po litar bjelog. Kako bih se onda glatko šaltalo. :D
I svi ga bu onda hvalili.:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Pa gdje sam to napisao. Važno je da on ide sad kw,ks ma tak nevažno. To kome treba auto za duge staze onda je sigurno više bolje.:D
 
Na vrh