Zamjena tvorničkih zvučnika (novi C4)

Cutac

Prèkaroš
Zvučnici naručeni iz Ronisa :grin:

Ali, stavio sam R1 kod naručivanja, a nigdje mi nije ponudilo da upišem tvrtku :thinking: :confused:
 

Cutac

Prèkaroš
Èudno mi je, inače dobijem R1 račun sa bankovnim podacima i uplatim. Sada sam dobio ponudu i IBAN..

akiramar, nije to za mene, ja stavljam samo panele izolacije :)
 

Cutac

Prèkaroš



Kako znati koja žica sa tvorničkog za tweetere ide na veliki, a koja na mali?

I akiramar, koliko je tebi kopči puklo na prednjim vratima? Ja imam samo 3 rezervne, a paket od 20 neće doći još bar dva tjedna :hm:
 

Cutac

Prèkaroš
Ljudi dragi :D
Imam na tweeteru plavu i crnu žicu, a na tvorničkom konektoru rozu i bež.
Koju da spojim sa kojom?


Zlatko, na kakvu spojnicu misliš?
 

ZlatkoC4

Well-known member
trebal abih ići onda roza i crna. a spojnice za žice bakrene kao prsten samo se stisnu žice i preko stavi izolacija. to se koristi ako se spaja negdje na žicu a ako se spajaju na kraju onda isto imaš muško žensku spojnicu žica koje se utaknu jedna u drugu. i navuče izolacija. toga imaš u elektromatrijalu koliko hoćeš.

Pogledaj ovdje slike 1,2,3,15,19,20,22,23,30 od toga i tome sl. ti može pomoći sa spojevima. https://www.google.hr/search?q=spojnice+za+žice&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjF8uX0rMzSAhVEsxQKHTp5ADgQsAQIGA&biw=1366&bih=618#imgrc=_
 

Cutac

Prèkaroš
Sad sam na mobu u autu i proucavam.
Lijepo sve stane, ni ne vidi se da su drugi tweeteri. A mislim si kupiti jos dva poklopca tweetera i izrezati ih da se vidi natpis Alpine :D
Idem u BauWelt vidjeti za spojnice.
A uzet cu opet Armalfex. 110 kuna po kvadratu jeftiniji, vise nego duplo.
 

akiramar

Active member
I akiramar, koliko je tebi kopči puklo na prednjim vratima? Ja imam samo 3 rezervne, a paket od 20 neće doći još bar dva tjedna
Meni je puklo dovoljno da mi jedna zadnja obloga uopće više nema kopči, i nedostaje nekoliko iz druge zadnje.
Srećom pa sam otišao do citroena i kupio 10 komada sličnih te sam sa ebay-a kupio nekoliko koje su mi došle na vrijeme, pa sada sve obloge imaju sve kopče, ali samo prednje imaju sve originale.

Èekam da mi dođe 50 komada koje sam naručio i onda ću rastaviti zadnje obloge, skinuti JBL, vratiti originale i vratiti obloge.
JBL ću probati prodati preko oglasnika, pa barem vratiti dio investicije.

Iskreno, nakon dva dana rada i preko 1000 kn troška (zvučnici, žice, kopče) mogu iskreno reći da sam u potpunosti razočaran.
Moje pitanje na početku
"isplati li se mijenjati za Pioneer +JBL ili uzeti original"
Volio bih da mi je netko rekao da se NE isplati, i da je original najbolje što može zvučati s originalnim radiom.
Ne isplati se ni novaca ni vremena.
 

Doomsday

U prolazu...
Volio bih da mi je netko rekao da se NE isplati, i da je original najbolje što može zvučati s originalnim radiom.
Ne isplati se ni novaca ni vremena.
Vidi, nije lako odgovorit na takvo pitanje, koji Pioneer, koji JBL, nije svejedno...

Žališ se na JBL, a jesi li uzeo Pioneer...? Kakvi su ti oni...?

:confused:
 
Na vrh