Zaključavanje zadnjih vrata iz kabine

brezC4

New member
ne znam da li je ovo normalno ili se radi o nekoj grešci, ali uglavnom: na prednjim vratima kod vozača imam tipku za uključivanje "child safety door lock", ali kad isključim brava na zadnjim vratima klikne, ali se vrata i dalje ne mogu otvoriti iznutra. postoji li negdje nekakav mehanički kotačić (ili nešto) koji se treba okrenuti dodatno?
 

Damaj

Active member
Ako se dobro sjećam imaš utor u obliku ključa u koji gurneš kontakt ključ i okreneš, a nalazi se uz zub brave.
 

brezC4

New member
Ako se dobro sjećam imaš utor u obliku ključa u koji gurneš kontakt ključ i okreneš, a nalazi se uz zub brave.

Ma vidio sam da postojinekakav utor, samo nisam bio siguran čemu služi :)
A i nije mi bilo logično ako imam tipku kod vozača za tu namjenu da uz to postoji još i taj utor. Probam sutra pa ću vidjeti.
Hvala na odgovoru!

Evo, pokušao sam danas okrenuti u onom utoru i ništa se ne događa. E ovako je to išlo: izvana se vrata mogu otvoriti, iznutra se ne mogu. Kad okrenem utor na vratima, ne mogu se vratat otvoriti ni iznutra ni izvana. Jel postoji kakva sajla koja se otkačila pa zbog toga unutrašnja kvaka ne otvara vrata?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Evo, pokušao sam danas okrenuti u onom utoru i ništa se ne događa.
U okomitom položaju je dječja brava isključena, u vodoravnom aktivirana.

Jel postoji kakva sajla koja se otkačila pa zbog toga unutrašnja kvaka ne otvara vrata?
Ne znan, al kolke su šanse da se sajla otkačila na jednin i drugin vratima istodobno? ;)
 

brezC4

New member
U okomitom položaju je dječja brava isključena, u vodoravnom aktivirana.



Ne znan, al kolke su šanse da se sajla otkačila na jednin i drugin vratima istodobno? ;)
Probat ću sutra skinut tapecirung pa pogledat oko tih sajli. Mislim da to nešto zeza.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Kaj imaš sam skidat na novom autu ??
Pa odi u servis..

Jesi pročital uputstva od auta ? Kaj tam piše ?
 

Konrad

New member
eeeeeeeeeeeeeeee...nediraj te obloge covjece...potrgat ces ili oblogu ili kopce i vidjet ce se da si nesto prtljao pa ti nece priznat garanciju...odi u servis kako Mirda kaze
 

brezC4

New member
Kaj imaš sam skidat na novom autu ??
Pa odi u servis..

Jesi pročital uputstva od auta ? Kaj tam piše ?

Gledam uputstva, listam, ali mi nije jasno ok tog child safety. Ima neka slika na netu kako to izgleda i gdje se isključuje na vratima?
 

deda

New member
Bog vas mazo,vi bi vozili nove aute koji su gorji od mekintosha,a neznate si ni blokirat i odblokirat zadnja vrata da klici ne mogu otvori.Pa to su imali auti prije 50 godina.Nego da ti nisi dobio policijsku verziju za hapsit i vozit kurve u postaju,oni imaju tak,da im nemreju zbrisat van na semaforu.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
a neznate si ni blokirat i odblokirat zadnja vrata
Deda,nije to kod njega samo mehanički (sa onom bravicom na vratima kaj se okrene),on ima i na rukohvatu prekidač kojim to električnim putem može napravit..pa postoji mogučnost da se je nešto u kompu softverski pohebalo ;):whistling:
 

brezC4

New member
U današnjim autima ti sve ide prek kompa..nemreš ni prdnut,a da on to ne registrira :D:D:D

Upravo tako. Zvao sa servis, objasnio o čemu se radi i kaže frajer da ili se otkačila sajla ili je nešto sa softwareom. Eto...a izdržat ću par dana tako da kad nekog vozim, kroz prozor otvara vrata hehe

Evo ovak to kod mene u uputstvima piše :

http://img854.imageshack.us/img854/3100/001dqv.jpg
Pa to sam i vidio u uputama i nijr mi bilo jasno za taj crveni prekidač jer ga nema na vratima :)
Vozim ipak do servisa pa nek vide o čemu se radi.
 

deda

New member
Još su Rusi najpametniji,još uvjek delaju Žigulije,kojima je jedina elektronika digitalna čuka na ruci.Vele da nemreju stić napraviti Lada kolko ih se prodaje.
 
Na vrh