Xsara Picasso 1.6 iskustva

florjan

New member
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

Pozdrav evo da malo oživim temu

Još sam u potrazi za dobrim Piksačem.

Imam pitanje, kakav kuplung imaju Piksači?
Pretpostavljam da kada imaju onu samoštelajuču sajlu da nije hidrauluički, e sada kada je kuplung pri kraju čuo sam da papučica postane btvrda (hoće nekad prvo puknut ta sajla pa ode i kuplung).

Ja sam vozio jedan sa 80000km i kuplung je bio ok (papučica mekana i lovi normalno) a vozio sam jedan sa približno isto toliko km gdje je papučica kuplunga bila mekana ali je lovila jako visoko pa čisto kaj bi to značilo jeli se to da samo poštelat ili je kuplung za zamjenu (set cca 1200 kuna + ruke)
Jasno mi je da km nisu važni za lamelu, nego tko je vozio auto jer se može skurit i za 20000km

Kada krećete na vožnju sa upaljenom klimom (ugašen radio) da li čujete kada kompresor klime pusti plin prema isparivaču kabine, ja sam čuo neki čudan zvuk dok je auto bio relativno hladan kao da struže neki ventilator tako nešto.

Primjetio sam da je svima boljka servo pumpa volana (kada se gleda sprijeda lijevo kod remena) sve sline jel to ima kakvih problema s time ili samo redovna kontrola?

Hvala ekipo
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

dobro si cuo,obicno se dogodi prvo vrisne sajla pa onda kvacilo

To sto cujes da zastruze nije nesto normalno i oko toga se treba pozabavit i vidjet od kuda dolazi tocno.

pumpa ako ne curi ,ako je okolo samo masno,a ne gubi ulje nista ne diraj samo tako vozi
zna se i dogodit da to masno dolazi dole oko selne,jer su ti spojevi jako losi
 

florjan

New member
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

To sam si i mislio, a ovo sa visinom papučice to me malo buni, kaj nije da kad je lamela pri kraju da kuplung lovi skroz na podu, u ovom slučaju je papučica mekana a lamela lovi visoko, jer se to da štelat na sajli ili tu nema nikakvog štelanja?
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

kad je los kuplung pedala ide u "nebo".
iako kod tih samostelajucih je tesko odredit jer sajla ima mehanizam sa sitnim zubima koji preskacu kako se trosi kvacilo,nekad se zna dogodit da zubic ne preskoci pa hod bude malo cudan ili cak da sajla jednostavno proklizi.
pa na jednom djelu drzi na drugom ne.

uglavnom sve ovisi,s tim sajlama se svasta zna dogodit.
tesko je ocijenit ako je nemas u rukama.

iako ima od konkurencije zamjenska koja se da stelat kako ti odgovara.
ali po meni je uvijek orginal bila najbolja opcija,iako sam dosta zamjenskih stavio
al najbolji osjecaj je sa samostelajucom orginalnom.
al to je samo moje misljenje
 

florjan

New member
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

Ma to sam i mislio zanči ili sajla ili set kvačila, sajla je ako se ne varam orginalna oko 200 kuna ili sam u krivu?
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

prvo budi siguran da su vozila koja si vozio sa sajlama,jer na dizelu je hidr.kvacilo
pa da nebi bilo zabune.

a ne mora bit da je kvacilo lose,mozda ti je jednostavno cudan osjecaj,svakom se dogodi kad sjedne u neki auto da se mora malo priviknut na pedalu.
zato ti je najbolje otic kod majstora samo da napravi djir i rjesi te svake dileme.
 

florjan

New member
Re: Xsara Picasso 1.6 16v benz kupnja!

Radi se o benzincu i zato mi je sada i jasnije jel sam vozio sa ok papučicom a na ovoj zadnjoj je lovila visoko plus taj čudan zvuk

Hvala za sada na pomoći do neke sljedeće nedoumice, ovo bi mi bio prvi Francuz pa o njima nemam pojma zato sam amlo dosadan :)

pozdrav
 

charllie

Active member
Bok drustvo i pametni ljudi,e stvarno smo mi balkanci glupi ljudi da je snama moci orati.Mi nevidimo nist drugo sem razvikanih svaba,(CAST NAMA IZUZECIMA) naime danas me vozil kolega bosanac po moju makinu od Graza do Salzburga.Covek nakon ML-a 270 cdi automatic presel na pasata tdi 140 ks karavan jer je na mecki popusil ze tri i pol leti 8500€ jer ga platil vsvabiji 14soma a dobil 5500€.Reko to je makina nebre se moja Xantija 2.0 hdi 109ks karavan stem meriti,sednem si ja nuter al razocaranje ,mesta knap se svetli ko v Betlehemu(dijagnoza motora.abs, esp i jos neki airbag) PITAM GA JA ZEMO STA JE OVO,nije to nista kaze on,sitnice sad cu ja to sredit.Pa vidim otvor ventilacije ne uljeva neko povjerenje i ostala unutrasnjost na neku kvalitetu,a svabe ga na testima dizu vnebesa e jesu lazovi svaka im cast.Pa moja Xantija mesta se mores ko covjek raskomotit, ponekad zasvijetli air bag al dela zeze prekidac za iskljucivanje suvozacevog i negda zeza dij.motora al sam ga skuzil. (al ima 318 000km)
Da ne duljim,kupil sam Piksaca 2007g 1.6 16v 109ks benzinac 76 000tkm od prvog vlasnika penzica.Auto sacuvan,zadnji senzori,skidajuca kuka(bum trebal za gorice)sve funkcionira nijedna greska za 4000€ i danas ga registriral i dopeljal doma na hrvasku.Teral sam ga dobro po autoputu(OKO 230km)KOMPJUTOR PISAL prosjek 7.3l a poslije ga natankal do vrha u Radgersburgu i do doma(KOLI 90km magistrale) POKAZIVAL 5.8l e ve bumo vidli dok ga nazaj natankam.Veoma zadovoljan sa svime,puno mesta pregledno,sve svijetli al fino zeleno ne naginje se u zavojima ko sto neki pisu i skuzil sam da je moj zemo zemo stvarno jen velki bogec a jos ktomu pati za ML-om.:angel::whistling::D
 
Posljednje uređivanje:

Zmix

New member
Na ovim prostorima većina ljudi ima stav (pročitati bosanskim naglaskom) "Jeb'ga, cura more bit sa sela, ali auto mora bit iz Njemačke!"

Èarli, čestitam na kupovini i želim ti puno ugodnih kilometara. :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
:cenzura::cenzura::cenzura:'ga, cura more bit sa sela, ali auto mora bit iz Njemačke!
Kako je krenulo većini u HR, uskoro će ovdje zapravo bolje važiti obratno pravilo: auto sa sela, cura iz njemačke! :)
 

charllie

Active member
Na ovim prostorima većina ljudi ima stav (pročitati bosanskim naglaskom) "Jeb'ga, cura more bit sa sela, ali auto mora bit iz Njemačke!"

Èarli, čestitam na kupovini i želim ti puno ugodnih kilometara. :)
Zmix fala lepa nadam se da sam dobro zmixal.;)
 

gigo980

Member
vozio ga 8 godina...redovni servisi svakih 20.000 i nemas brige..bilo je nekih sitnih problema al sve je to zanemarivo...bitno je da me nikad nije ostavio na cesti a nema gdje nije bio od skijanja po Europi pa do Albanije...
 

sboban

New member
Drugari pozdrav,
xp 1.6 .,2006.,102000 km.,sa sekv.plinom,radio sam dijaggnostiku i greske su 1336.1337.1338.1339.1340.,elem kaze greska paljenja cilindra....ali samo kad je hladan i kad je temp.napolju oko 0 stepeni,sad kad je toplije ponekad kao da radi na tri klipa pa se smiri.Dizne prao pre mesec dana,svecice nove,2000 km.,kazu da moze biti bombina.Da li postoji mogucnost proveriti da li je ili nije bombina.kazu da iste greske na dva razlicita kompjutera koje su ugradjivali u xp razlicito znace.Akoje Boch e onda su dizne...,ako je Sagem e onda je bombina problem,kako da saznam kojio je kompjuter ugradjen na mojojk xsari picaso.Hvala drugari:D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Pozdrav,
tema je za općenita iskustva vlasnika. Za pomoć i savjete oko mogućeg problema, molim te, ovori novu temu, ako slična već ne postoji. Hvala.
 
Na vrh