Xantia 2.0i potrošnja

ZexZX

Brojim kovanice
Imam neku varijantu nabaviti još jedan Citroen, ovaj put Xantia 2.0i. Interesira me potrošnja (napominjem, motor je u tip-top stanju, kao i cijelo vozilo).
 

ZexZX

Brojim kovanice
Danas bih ga trebao preuzeti, to sam već odlučio, samo da ga prodavač registrira (takav je dogovor).
Uglavnom, stanje je tip top, sve sređeno i upicanjeno, servis hidraulike upravo napravljen, gume skoro pa nove, još imaju iglice po njima, limarija 100% ispravna, unutrašnjost očuvana kao da je sad iz tvornice, ma zaljubio sam se na prvi pogled. Dobijam ga u zamjenu za moj ZX plus doplata.
Nego, ne razumijem njemački, jesu li ovo podatci za grad ili za otvoreno?
 

Marko

Well-known member
Nego, ne razumijem njemački, jesu li ovo podatci za grad ili za otvoreno?
Ofako:

Dok klikneš da ti otvori jedan od ponuđenih automobila otvara ti se tablica, na početku svake su ti nazivi kolona - a redom na vrhu idu s lijevog prema desnom:

Datum / Stanje km brojila / Pređena razdaljina / Količina goriva (s kojoj je pređena prije navedena razdaljina) / Simbol za korišteno gorivo / Simbol za ljetni/zimski period / Vrsta puteva (autocesta, grad, otvorena cesta, kombinirano) / Simbol za stil vožnje / Vrijednost goriva + ostalih izdataka (ako su navedeni) u € za prijeđeni put / KRAJ: prosječna potrošnja goriva po 100 km
 

Lakii

Well-known member
Kupis auto i tek onda o potrosnji? Uff...

Pa, racunaj ovako, izmedu 9 i 11 l/100!

Sretno!

PS. koje je godiste auto?
 

ZexZX

Brojim kovanice
Pa nije mi baš velika razlika 10 ili 11 litara u gradu, ne opterećuje me to previše. Hoću reći, potrošnja mi nije presudan faktor pri kupovini. Pitanje sam postavio iz znatiželje.
1999.
 
Ja imam 1.8 16v 2001god.u odlicnom stanju .Uzeo sam ga pre 2 meseca -doteran iz nemacke presao 200000 km redovno održavan ,na svakih 20000 menjano ulje , ja sam prezadovoljan . Mnogo vozim po gradu pa sam ugradio i plin i potrošnja mi je oko 11-12 litara sve zavisi i od vanjske tenperature .Na otvorenom nisam još testirao ali benzina mi je trošio do 8 l. sa umerenom vožnjom .
 

jurapz

New member
Meni Xm 2.0 16v troši oko 10-10.5l plina u prosjeku, bivšem vlasniku je trošio oko 15l tako da stil vožnje dosta ovisi. Sa xantiom po otvorenom nebi trebalo preko 8-8.5l, a grad oko 10l, opet ovisi koji grad i kakve relacije.
 
Meni Xm 2.0 16v troši oko 10-10.5l plina u prosjeku, bivšem vlasniku je trošio oko 15l tako da stil vožnje dosta ovisi. Sa xantiom po otvorenom nebi trebalo preko 8-8.5l, a grad oko 10l, opet ovisi koji grad i kakve relacije.
Upravu si 100% dok je mazim ona je u tehničkim okvirima a i niže , a čim je cepaš onda guta . Ali užitak u vožni bez obzira na potrošnju je veliki .ipak Francuz je Francuz. Pre ovoga sam imao ZX 1.9D
 

franjof

New member
Evo odgovora!Ja imam Xantiu 2.0 16v sa 135 ks i potrošnja ti je između 9 i 14 lit i to sve ovisi o tvojem načinu vožnje!Autocesta 120 km/h 9 lit. ispod neide,a kombinirano ti je negdje između 10-11 lit sa njiežnom nogom!Ako tjeraš ide i do 14 lit/100 km:)

Meni Xm 2.0 16v troši oko 10-10.5l plina u prosjeku, bivšem vlasniku je trošio oko 15l tako da stil vožnje dosta ovisi. Sa xantiom po otvorenom nebi trebalo preko 8-8.5l, a grad oko 10l, opet ovisi koji grad i kakve relacije.
Ej,vidio sam tog tvojeg XM-a na Njuškalu! jel te interesiraju kakve kombinacije?
 
Na vrh