Xantia 2.0i potrošnja

ZexZX

Brojim kovanice
Imam neku varijantu nabaviti još jedan Citroen, ovaj put Xantia 2.0i. Interesira me potrošnja (napominjem, motor je u tip-top stanju, kao i cijelo vozilo).

ZexZX

Brojim kovanice
Danas bih ga trebao preuzeti, to sam već odlučio, samo da ga prodavač registrira (takav je dogovor).
Uglavnom, stanje je tip top, sve sređeno i upicanjeno, servis hidraulike upravo napravljen, gume skoro pa nove, još imaju iglice po njima, limarija 100% ispravna, unutrašnjost očuvana kao da je sad iz tvornice, ma zaljubio sam se na prvi pogled. Dobijam ga u zamjenu za moj ZX plus doplata.
Nego, ne razumijem njemački, jesu li ovo podatci za grad ili za otvoreno?

Marko

New member
Nego, ne razumijem njemački, jesu li ovo podatci za grad ili za otvoreno?
Ofako:

Dok klikneš da ti otvori jedan od ponuđenih automobila otvara ti se tablica, na početku svake su ti nazivi kolona - a redom na vrhu idu s lijevog prema desnom:

Datum / Stanje km brojila / Pređena razdaljina / Količina goriva (s kojoj je pređena prije navedena razdaljina) / Simbol za korišteno gorivo / Simbol za ljetni/zimski period / Vrsta puteva (autocesta, grad, otvorena cesta, kombinirano) / Simbol za stil vožnje / Vrijednost goriva + ostalih izdataka (ako su navedeni) u € za prijeđeni put / KRAJ: prosječna potrošnja goriva po 100 km

Lakii

Well-known member
Kupis auto i tek onda o potrosnji? Uff...

Pa, racunaj ovako, izmedu 9 i 11 l/100!

Sretno!

PS. koje je godiste auto?

ZexZX

Brojim kovanice
Pa nije mi baš velika razlika 10 ili 11 litara u gradu, ne opterećuje me to previše. Hoću reći, potrošnja mi nije presudan faktor pri kupovini. Pitanje sam postavio iz znatiželje.
1999.

Ja imam 1.8 16v 2001god.u odlicnom stanju .Uzeo sam ga pre 2 meseca -doteran iz nemacke presao 200000 km redovno održavan ,na svakih 20000 menjano ulje , ja sam prezadovoljan . Mnogo vozim po gradu pa sam ugradio i plin i potrošnja mi je oko 11-12 litara sve zavisi i od vanjske tenperature .Na otvorenom nisam još testirao ali benzina mi je trošio do 8 l. sa umerenom vožnjom .

jurapz

New member
Meni Xm 2.0 16v troši oko 10-10.5l plina u prosjeku, bivšem vlasniku je trošio oko 15l tako da stil vožnje dosta ovisi. Sa xantiom po otvorenom nebi trebalo preko 8-8.5l, a grad oko 10l, opet ovisi koji grad i kakve relacije.

Meni Xm 2.0 16v troši oko 10-10.5l plina u prosjeku, bivšem vlasniku je trošio oko 15l tako da stil vožnje dosta ovisi. Sa xantiom po otvorenom nebi trebalo preko 8-8.5l, a grad oko 10l, opet ovisi koji grad i kakve relacije.
Upravu si 100% dok je mazim ona je u tehničkim okvirima a i niže , a čim je cepaš onda guta . Ali užitak u vožni bez obzira na potrošnju je veliki .ipak Francuz je Francuz. Pre ovoga sam imao ZX 1.9D

franjof

New member
Evo odgovora!Ja imam Xantiu 2.0 16v sa 135 ks i potrošnja ti je između 9 i 14 lit i to sve ovisi o tvojem načinu vožnje!Autocesta 120 km/h 9 lit. ispod neide,a kombinirano ti je negdje između 10-11 lit sa njiežnom nogom!Ako tjeraš ide i do 14 lit/100 km:)

Ej,vidio sam tog tvojeg XM-a na Njuškalu! jel te interesiraju kakve kombinacije?

Na vrh