Xantia 1.6i 99. by jura

jura

New member
Eto ja na poklon dobio jednu šesnaesticu 99 godina. Fin autek, ima posla po njemu ali sve je to 5. Doduše, slabašan je 1.6 motorček, sa klimom ga treba malo jače tiskat, nije to to. Trenutno sam u potražnji za jednim 1.8 16v ili 2.0 16v motorom sa getribom i kompom kao i instalacija do glavnog konektora, podizač vrata u lijevom staklu (ili obrnuto), poklopac prtljažnika. Iako, sve ovo je na autu i on funkcionira ja bih ipak malo više snage i malo više komfora. Slike, hah, budu uskoro, lijen sam po tom pitanju...:D
 

jura

New member
Re: 1.6i 99.

kad bi ja imo 65kw pa nebi izlazio iz auta :D
ali zato imam 8V :D
Dalibore, florida je puno lakši auto od xantie a ni taj motor kaj je nutra nije bajan... Pa kad kliknem klimu i poteram uz brdo, neće, mislim, hoće al ne može...
 

fullcool

New member
Re: 1.6i 99.

Eto ja na poklon dobio jednu šesnaesticu 99 godina. Fin autek, ima posla po njemu ali sve je to 5. Doduše, slabašan je 1.6 motorček, sa klimom ga treba malo jače tiskat, nije to to. Trenutno sam u potražnji za jednim 1.8 16v ili 2.0 16v motorom sa getribom i kompom kao i instalacija do glavnog konektora, podizač vrata u lijevom staklu (ili obrnuto), poklopac prtljažnika. Iako, sve ovo je na autu i on funkcionira ja bih ipak malo više snage i malo više komfora. Slike, hah, budu uskoro, lijen sam po tom pitanju...:D
ima motor 2.0 8v, imam komp i instalaciju, 97.g. cijena vrlo povoljna. imam i mjenjač od njega.
 

jura

New member
Re: 1.6i 99.

ima motor 2.0 8v, imam komp i instalaciju, 97.g. cijena vrlo povoljna. imam i mjenjač od njega.
imaš dakle motor sa instalacijom a getriba tatrane? Jel usisna grana gore, nisam ziher paše li mi ova sa 1.6. Ako ti nije previše gnjavaže daj mi hiti brojček na PP da te kontaktiram pa da uglavimo neku pivu u ponedjeljak, utorak i srijedu pa da kao ljudi dogovorimo trgovinu. A možeš i Dedeka pod ruku pa svratiš do Zaprešića...

Jura, Xantia super izgleda na ovim slikama. :wtf:


evo jedna s prozora, tablica je s BXa nije njena...
 

fullcool

New member
Re: 1.6i 99.

imaš dakle motor sa instalacijom a getriba tatrane? Jel usisna grana gore, nisam ziher paše li mi ova sa 1.6. Ako ti nije previše gnjavaže daj mi hiti brojček na PP da te kontaktiram pa da uglavimo neku pivu u ponedjeljak, utorak i srijedu pa da kao ljudi dogovorimo trgovinu. A možeš i Dedeka pod ruku pa svratiš do Zaprešića...
motor je izvađen iz slupane xantie, udaren je bio prednji desni kraj, i tom prilikom je pukao karter na motoru, znači ulje je iscurilo ali je motor istog trena stao zbog one blokade dovoda goriva, antifriz je ostao u motoru, čak je i plin od klime ostao unutra. auto je bio u odličnom stanju prije udesa, nema nataloženog ulja po motoru i mjenjaču, sve izgleda jako uredno, a i po drugim stvarima se vidi da je auto vrlo uredno održavan( zato sam ga i kupio takvog).
usisna grana sa svim što je na njoj je na motoru, instalaciju sam sačuvao od kompletnog auta. motor sa kompjuterom ti dam za 150 eura, mjenjač uz to dobiješ za neku siću, a instalaciju taj dio koji bi trebao uz motor ti dam gratis.
jeftinije ne ide, cijene metala su na otpadu dosta visoke pa je to cijena nešto veća nego da ga vozim na otpad. ti se sračunaj pa ako bi ozbiljno bio zaintersiran dogovorićemo se za detalje.
ja iz sl. broda u zg dolazim evo već 2 mjeseca pa nikako da dođem, idući tjedan sam vjerojatno tamo pa se možemo vidjeti.
 

jura

New member
Imam kombinaciju za 2.0 16v sa realnih 180k km ali me muči instalacija, nestala je. U svakom se slučaju čujemo vrlo uskoro.
 

fullcool

New member
Imam kombinaciju za 2.0 16v sa realnih 180k km ali me muči instalacija, nestala je. U svakom se slučaju čujemo vrlo uskoro.
možda bi odgovarala instalacija sa ove moje, samo tu ima brdo kablova, i ako su konektori drukčiji to ti ne vrijedi ništ.
 

jura

New member
Ne paše mi. Mapa motora je drugačija na 8v i 16v. Vidjet ću sad u ponedjeljak ili utorak kaj bude s tim motorom.
 

sLi

Dr. Xsara
ja ti imam instalaciju sa 306 le mans al nema centralinu....uglavnom motor je 2.0 16v 155ks, sa famoznom plasticnom usisnom sta je znala pucat...xu10j4
 

jura

New member
Nedavno sam saznao da hrpetinu problema na 16v motoru moze prouzrociti dotrajali chip. Zamjena serijskog chipa kod prijateljevog prijatelja kosta 400 kuna, radi se o USA zamjenskom chipu. Rezultat, neusppredivo bolji rad motora i, napokon, mogucnost iscitavanja gresaka sa kompa. Nemam blage veze koliko bi ta igra kostala sa citroenovim chipom. Ono kaj mi je prvo palo na pamet je cijena chipiranja motora u hrvata koja je, budimo realni, pun k previsoka.
 

jura

New member
Budem danas dosao ali ne sa 16 ostavio mi frend jednu 2.0 xantiju da je malo pretresem pa akobudes imao vremena, ima problema sa hidraulikom a treba i kugle napunit i jos sto sitnica. Ugl, vidimo se.
 

jura

New member
Eto da obavojestim svekoliko pučanstvo ovog foruma da je i moja xantija napokon legalna u prometu idučih godinu dana. Sve osim eko testa u odličnom stanju, čiko na tehničkom kaže da se takvi auti više ne rade. Nakon 12 godina exploatacije i torture zagrebačkim rupama na autu još uvijek nema luftova. Sve osim motora djeluje kao da je staro svega par godina. Shodno tome nastavlja se potraga za zlatniž gralom u vidu 1.8 16v agregata koji bi zamijenio umorno stado ispod haube. Photo session uskoro.
 
Na vrh