Xantia 1.6i 99. by jura

jura

New member
2.0 Turbo ct je jaaaako loša opcija, nepouzdan motor užasno visoke potrošnje zbog 8v koncepcije. najbolja opcija kaj se tiče xantie je 1.8 16v.
 
Posljednje uređivanje:

jura

New member
2.1 td je najzahvalniji motor koji je citroen ikad ugrađivao u svoja vozila, ako izuzmemo 1.7 atmosferski dizel. Taj je motor znao preći i preko 500 tkm bez ikakvog otvaranja uz minimalno održavanje. 2.0 CT je u višim okretajima volio popiti ulje i onaj tko to nije znao vozio ga je na "suho" . Svi znamo da 4 od 5 vozača ne mari mnogo za to kakav auto prodaju, samo ga pokrpaju da upali i doviđenja, ti se kasnije lupaj po glavi kad shvatiš šta imaš.
 

jura

New member
samo da vas izvjestim, nabavljen je sekvencionalni plin, ovih dana ćemo se malo poigrat sa ugradnjom. S obzirom da ga ne namjeravam atestirat planirao sam točionik stavit ispod poklopca za točenje goriva. Za tu operaciju morat ću prepravljat originalna vrata i one sexy pante zamjenit običnim klavir pantima. Uskoro slijedi izvještaj sa montaže.
 

jura

New member
hvala ti Lakii ali muislim da je ok, frend bu to odradil a radio je to i sebi na 1.8 16v xantiji... A radimo u garaži kod drugog frenda, taj je ovlašteni baš za taj plin... Ali, ako zapne, javim se...
 

jura

New member
Xantia je, silom prilika ostavljena da stoji, već više od mjesec dana nisam je ni upalio. Sinoć odem do nje a kad ono, struje nema ni da centralno odradi. Ne bih se zamarao s tim da nije unutra potpuno nov akumulator, star jedva 2 mjeseca. Jedino logično objašnjenje je da negdje cica struju. Morat ću se opako pozabavit njome, mislim da se osjeća zapostavljeno. Samo da legnu te pare više pa da joj promijenim srce i dušu, preskupa mi je ovako. 100 kn benzina taman za 40-50 km. I to ako je pažljivo vozim.
 

Lakii

Well-known member
Xantia je, silom prilika ostavljena da stoji, već više od mjesec dana nisam je ni upalio. Sinoć odem do nje a kad ono, struje nema ni da centralno odradi. Ne bih se zamarao s tim da nije unutra potpuno nov akumulator, star jedva 2 mjeseca. Jedino logično objašnjenje je da negdje cica struju. Morat ću se opako pozabavit njome, mislim da se osjeća zapostavljeno. Samo da legnu te pare više pa da joj promijenim srce i dušu, preskupa mi je ovako. 100 kn benzina taman za 40-50 km. I to ako je pažljivo vozim.
Koliko god da je auto rastelan, nekako mi se cini prevelika potrosnja!
Si siguran da ti negdje ne pusta gorivo?
Oko pumpe, filtera, crijeva, ulazak u rail?
 
Na vrh