VTS by citrusvts

citrusvts

New member
Ulje u automatskom mjenjacu, da ili ne? Na DS5 sam mijenjao na 130000 cisto preventivno, iako mi je majstor rekao da ne treba te da se mijenja samo ako se nesto radi na mjenjacu, no frisko ulje se cak osjetilo u voznji i bilo je manje trzanja i rupa, posebno u downshiftingu. Jel ovaj mjenjac u mom iz 2008 isti ko u DS5 iz 2015?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovako nabrzak bez traženja po broju šasije, trebale bi to biti nijansu drugačije verzije istog mjenjača oznake AM6. Kod tebe bi trebala biti verzija AM6C, dok je u 2.0hdi DS5 sa 136ks AM6-2. Točne razlike neznam.
I ulje im je isto, JWS3324.

Ja bih ga osobno svakako mijenjao. I rashladnu ako nije, kočionu...
 

citrusvts

New member
Danas ide na krpanje podvozja i izmjenu svih tekucina. Saznao sam da 1.4. dobivam sluzbeni elektricni auto tako da ce VTS dizel bez straznjeg spojlera u prodaju, tako da recite suforumašima da prištede novce. I bit ce povoljno, Ne mislim zaradjivat 500€ na laganju u oči.
 

citrusvts

New member
Mukte je:)

znaci nakon izmjene vilica, glavčina, selen blokova, muldi, nekih nosaca mostova, nosaca motora i ne znam cega vec (2900 hrk), vozim ja auto no i dalje se na rupama cuje neko tupo udaranje. Mislio sam cijelo vrijeme da je nekakav vitalni dio podvozja i jako razocaran sto se cuje i nakon svih zahvata, idem malo procackat po gepeku, a rezervna guma s pripadajucom dizalicom Ima tulum po onoj svojoj kadici. Izbacim to vani, auto se vozi ko nov. Jel postoji neki remen ili vijak da se to pricvrsti?
 

citrusvts

New member
Pa nema ga, trebam i to nabavit. E, jos jedno pitanje. Tko u zg ugradjuje aux? Auto nema nikave ulaze, imam previse svakakvih informacija sa svih strana i DIY entuzijasta, meni treba doslovno adresa na koji dovezem auto bez auxa, ostavim auto, odvezem auto sa auxom.
 

Cutac

Prèkaroš
Tko u zg ugradjuje aux? Auto nema nikave ulaze, imam previse svakakvih informacija sa svih strana i DIY entuzijasta, meni treba doslovno adresa na koji dovezem auto bez auxa, ostavim auto, odvezem auto sa auxom.
Imaš doslovno 15 minuta posla, od alata ti treba vješalica iz kemijske i neki aparat za bušenje 4mm rupe, može i golom rukom sa nožem.

A nemam pojma tko to radi, ali vjerujem da nećeš proći ispod 300 kuna, a to si doma riješiš za 2 dolara za kabel.
 

Cutac

Prèkaroš
A ako izvadiš, treba ti pola sekunde da uštekaš kabel.
Evo, osiguraj mi utičnicu za laptop i ja ti riješim za 300 kuna :)
 

Cutac

Prèkaroš
Neces uskoro vidjeti vts na cesti :D
Sutra bih trebao u zg radi spone letve, ali ako snijeg nastavi padati, vts ne ide nikud :hm:
 
Na vrh