Volvo S60 by Milosh

Milosh

Well-known member
Poslednjih mjesec i više prilikom svake vožnje duže od 5 minuta pratim preko Torque aplikacije temperaturu katalizatora da vidim kada auto radi regeneracije. Nemam temperaturu DPF-a ali katalizator je u istom kućištu kao i DPF pa mi je to odličan indikator. Pored toga pratim na grafu brzinu i proračunato opterećenje motora, čisto da vidim da li se opterećenje nešto povećava prilikom regeneracija.

Pretposlednja regeneracija je bila na 124 450 km a poslednja na 125 675 km, odnosno 1225 km između dvije regeneracije. Cijelo vrijeme je bila međugradska vožnja, 50-90 km/h.

Kao što se vidi iz grafikona, opterećenje motora se ne povećava a regeneracija traje 10 minuta.

Cutac

Prèkaroš
Kakva je temperatura kod voznje autocestom, recimo 130-140 na tempomatu na 2500 ili vise okretaja(5. ili 6. brzina, ne znam koliko su dugacke)?

szahtila

Member
Poslednjih mjesec i više prilikom svake vožnje duže od 5 minuta pratim preko Torque aplikacije temperaturu katalizatora da vidim kada auto radi regeneracije. Nemam temperaturu DPF-a ali katalizator je u istom kućištu kao i DPF pa mi je to odličan indikator. Pored toga pratim na grafu brzinu i proračunato opterećenje motora, čisto da vidim da li se opterećenje nešto povećava prilikom regeneracija.

Pretposlednja regeneracija je bila na 124 450 km a poslednja na 125 675 km, odnosno 1225 km između dvije regeneracije. Cijelo vrijeme je bila međugradska vožnja, 50-90 km/h.

Kao što se vidi iz grafikona, opterećenje motora se ne povećava a regeneracija traje 10 minuta.
To koristiš Torque Pro aplikaciju sa nekakvim pluginom ili bez?

Posljednje uređivanje:

Milosh

Well-known member
A kod dužeg ubrzanja? Recimo ograničenje 100, a voziš 30 iza traktora i onda ide 2-3-4 sa dosta gasa.
Mislim da se otprilike isto ponaša (što se tiče temp) kao i na autoputu, da ne ide preko 250. Snimim ti jednom.

To koristiš Torque Pro aplikaciju sa nekakvim pluginom ili bez?
Da, Torque Pro i ovaj plugin:

Odličan je, mogućnosti prilagođavanja su i prevelike, da se izgubiš. Sam Torque ne može ni pola toga što se tiče grafikona.

Na vrh