Volvo S60 by Milosh

Cutac

Prèkaroš
Hvala :)

Zanimljivo kako je Miloš Volva pokazivao pola sata, a ja sam na svojoj kanti mogao predstaviti tehnologiju centralnog zaključavanja i okruglog kotača :D
 

Milosh

Test
Cutac, hvala na iscrpnoj recenziji! Drago mi je da ti se auto sviđa a najviše mi je drago da ti se motor sviđa. :D Fascinantno mi je da si uspio to sve vidjeti i zaključiti za tako kratko vrijeme. :D

Kad smo kod toga, a muzika? :whistling: :D

(215/50(jesam dobro zapamtio?)R17
Jesi, 215/50R17.

Jeste se to vas dvojica nasli negdje i vozali
Bome jesmo! Bilo mi je zadovoljstvo.
 

Cutac

Prèkaroš
Jeste se to vas dvojica nasli negdje i vozali
Probao i Miloš prava kola, vidiš da je bez teksta o njima :D

a najviše mi je drago da ti se motor sviđa.
Za dizela :p:D

Fascinantno mi je da si uspio to sve vidjeti i zaključiti za tako kratko vrijeme.
Sad zamisli da sam se uz to i naspavao :D

Kad smo kod toga, a muzika?
Da, audio sustav bez sub-a, a ima iznenađujuće dubok i čvrst bas koji ne prodire u srednje tonove.

Bilo mi je zadovoljstvo.
Naravno, kad si vidio što crvena aždaja može :whistling:
 

Milosh

Test
milose covjece oglasi se ukratko bar
Da, da, evo, oglašavam se!

Dakle, u avgustu je napokon ugrađen parking grijač. :D

Prvo je izbušena rupa u braniku na predviđenom mjestu, korišten je originalni Volvo šablon za određivanje mjesta rupe.



Zatim je ugrađen kabal sa utičnicom koji se na drugom kraju spaja na sam grijač.







A ovako izgleda tamo gdje je grijač ugrađen, tačno iznad desne poluosovine. Uzemljenje spojeno na blok motora a kabal osiguran vezicama.



Za sada samo jedno jutro isproban grijač, radio je samo sat vremena i motor je upalio jako mirno, kao da je već vožen. Èekam da mi stigne BT ELM327 dijagnostika da mogu ujutro očitati na koliko stepeni je predgrijan antifriz.
 

Cutac

Prèkaroš
Pod noge jer mu je grijanje slabo.

EDIT: Di se vide cijene za te Defa proizvode?
Na oba citrača idu izvana na karter, to je super!
 

Milosh

Test
Pa gdje ga instaliras na auto tipa yugo?
Za svaki motor postoji predviđeno mjesto za ugradnju. Kod nekih se privrće izvana na sam blok (mislim da su takvi sada rijetki), kod većine se negdje uranja u antifriz, a isto kod dobrog dijela motora se montira direktno na crijevo za antifriz (crijevo se prereže i on se ubaci. Kod nekih (za novije motore postoji i mala cirk. pumpa).

Pod noge jer mu je grijanje slabo.
LOL

Di se vide cijene za te Defa proizvode?
Imaš dva proizvođača, Defa i Calix (calux.se), u principu su isti po kvaliteti i cijenama (Defa je mrvicu skuplja). Cijene nađeš tako što kucaš oznaku grijača i svega ostalog što ide na google, ima ih na Švedskim sajtovima ali i na ostalim i na eBay-u.

Na oba citrača idu izvana na karter, to je super!
Oba citraća su benzinci pa im to i ne treba. :D
 

Milosh

Test
Nabavljena kadica za gepek sa autotepisi.hr. Odlična je, lijepo izrađena, potpuno po mjeri, fleksibilna i lagana a jaka i jeftina!





A evo i ko je proizvođač:



A i Volvo držač za kese se može koristiti, ona se samo zavrne prema nazad:

 
Na vrh