Visina snopa svjetala

pantheon

New member
Mozda se ovo cini glupo ali imao sam isti problem, rijesio ga tako sto sam zamijenio sijalicu u pepelnici, valjda je pravila nekakav spoj. Pokusajte
 

Lima

Member
Evo da ne otvaram novu temu.
Neki dan promijenio lampe H7 jer je jedna crkla a druga se palila kad sam lupnio po faru.
No sada mi svi blicaju kao da imam duga svjetla, a i ja sam primjetio da visoko tuku-svjetle i nakon sto ih spustim iz kabine dokraja. Nije mi jasno kako sa starim lampama nije tako visoko tukao a sad evo vraga. Ima li uticaja samo postavljanje lampe (mislim na položaj lampe pri zamjeni, možda nije sjela kako treba) na visinu snopa svjetlosti?
 

tomica0308

Well-known member
hmm da komplicirano je zamjenit (barem meni s debelim papkima :D ) kratke h7 i 100% si ju podkoso stavio, pogledaj izvana na faru kak stoji u lezistu, dal je unutra u onom "stitniku" sto je u faru ugrađen, a žica s kojom se učvrsti žarulja dal si dobro stavio.
 

Lima

Member
Mislim da je žica ok, ali pošto i ja imam čevape od prstiju vjerojatno lampa stoji ukrivo.
Mislio sam da to baš i nema neke veze ali oćito greška:))
Lijeva stoji ok, desna je malo pod nekim kutom ali obje tuku visoko!
 

Doomsday

U prolazu...
Ako si ih zakrenuo za 90 ili 180 stupnjeva, ili nisu sjele kako treba, i eto problema...

Èak i ne mora bit tako drastično, meni na Unu sa R2 žaruljama, iako su stavljene kako treba, ležište je tako loše napravljeno da se žarulja može micat koji milimetar, i to ti je dovoljno da zezne visinu odsjaja u reflektoru...

:hm:
 

tomica0308

Well-known member
Večer društvo, ima koja dobra duša da moze vidjeti sta je simptom da ne radi podesavanje visine snopa iz kabine? Nasao nesto na citroen.service stranici al nemogu otvorit, treba platit :D
 

tomica0308

Well-known member
Ne,niti osvjetljenje konzole grijanja i tipka od zakljucavanja vrata iznutra nesvijetli,a kad upalim auto dva put zmigne kod regulatora visine snopa tako i kod tipke zakljucavanja
 
Na vrh