Upalila se narančasta K lampica

perica

New member
Neznam ali znam da dobro rade, idem tamo cesto pa vidim kako rade. U mjesec i pol sam 9 dana tamo
ok puno hvala onda ću reči ovome da ništa ne mjenja, pa ću vidjeti dali se opće isplati auto 98 g znači već i star
 

cupsek

New member
Narančasta K lampica

Upalila mi se lampica od autodijagnostike i auto radi, ali teško vuče i gubi snagu. Zasad pali bez problema, ali radi nemirno i samo da ne ugasi ako mu ne dodam gas. Da li tko imao slični problem a sutra idem svakako električaru da ga spoji na komp.
 

Konrad

New member
ako je 1.4 vjerojatno je injektor ili bobina, nemoj se voziti tako jer ako ti je bobina shebat ces katalizator jer benzin ide iz cilindra u ispuh i zapali se pred katalizatorom
 

liberty

Well-known member
ako je 1.4 vjerojatno je injektor ili bobina, nemoj se voziti tako jer ako ti je bobina shebat ces katalizator jer benzin ide iz cilindra u ispuh i zapali se pred katalizatorom
miliš li da takav problem s katalizatorom može uzrokovati i pucanje iz auspuha
koje se ponekad javlja na ovim euro 5 verzijama iste mašine 1.4
od kad su im makli srednje lonce, sve odreda sportski auti, i 207 i c3 s tom mašinom:D
 

Marko

Well-known member
Znaš da sam slučajno došao na ovu temu - u naslovu je "K-lampica" pa sam mislio da se netko žali na žarulje za bor kupljene u K-dućanu... :D

@Liberty: Kume, kad smo već kod konkurencije Yugo s 55 ks (bez rezervne gume) C3-a s 75 ks pojede za doručak! ;) :grin: :weeabooface:
 

cupsek

New member
Majstor veli otišla bobina. Ne baca iskru na dvije svećice, naručio već danas a cijena 560 kn. nadam se da je u pravu i nije ništa drugo.
 

liberty

Well-known member
@Liberty: Kume, kad smo već kod konkurencije Yugo s 55 ks (bez rezervne gume) C3-a s 75 ks pojede za doručak! ;) :grin: :weeabooface:
iiazivam te na dvoboj
možeš mu izvaditi i suvozački sic
ti izaberi rutu
ako pobjediš - za nagradu te provozam u Berlingaču
ako izgubiš - idemo s Jugačem na čevape
:p

Majstor veli otišla bobina. Ne baca iskru na dvije svećice, naručio već danas a cijena 560 kn. nadam se da je u pravu i nije ništa drugo.
eto vidiš - cijena bagatela - to je prednost malog auta
zamisli da ti je odišla dizna na passatu:D
 

Kanader

Active member
Prodao sam svoju xsaru kolegi s posla.:(
Nakon otprilike mjesec dana javlja mi da mu se upalila ta famozna žuta lampica od motora. ( ili druge boje-ne znam jer auto više nije kod mene ).
On međutim tvrdi da auto ide sasvim normalno. Ne trza dobro pali, sve 5.
Da li će se ta lapmica sama od sebe ugasiti ili ju treba ugasiti na dijagnostici?
Da li bi pomoglo da skine nakretko kleme s baterije?
Ili da ga svakako vozi na dijagnostiku iako veli da nema problema u vožnji?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Prodao sam svoju xsaru kolegi s posla.:(
Nakon otprilike mjesec dana javlja mi da mu se upalila ta famozna žuta lampica od motora. ( ili druge boje-ne znam jer auto više nije kod mene ).
On međutim tvrdi da auto ide sasvim normalno. Ne trza dobro pali, sve 5.
Da li će se ta lapmica sama od sebe ugasiti ili ju treba ugasiti na dijagnostici?
Da li bi pomoglo da skine nakretko kleme s baterije?
Ili da ga svakako vozi na dijagnostiku iako veli da nema problema u vožnji?

izblefirali su se senzori, na dijagnostiku videt koje su greške, pobrisat ih i gas dalje,
meni je isto prije par tjedni, bila je greška senzor protoka zraka i papučica gasa, pobrisali, i dalje se više ne pali,
ove extremne vručine, prašina, izblesiraju senzore na dijelić sekunde, i odmah baci grešku
 

Kanader

Active member
Epilog je sljedeći: javila se greška na lambda sondi. Majstor je provozao auto koji se normalno ponaša. Nema povećane potrošnje. Drugim riječima lažna uzbuna.
 

Kanader

Active member
Ne znam koliko ih ima. Auto nije više kod mene. Samo prenosim njegove riječi. (od frenda koji je bio na dijagnostici u Auto Luka salonu).
 
Na vrh