Ugradnja zvučnika u C-Elysee otraga

dario.zg

Member
ma ne, ne vidim razlog za to ali ok...dok nemam više od 10ak postova...bla...

Bio sam Admin na dosta foruma no oni su bili drukčije koncipirani; tamo se moglo poslati PM bez obzira na (ne)aktivnost ;)

Sigurno ne želim javno dati broj telefona pa iz tog razloga je moje mišljenje :)

U svakom slučaju,

zvučnike sam montirao, objaviti ću malo sličica i što sam sve prošao (naravno, za one koje to zanima) :D Profićima je to,pretpostavljam, nezanimljivo, pa onda Vi zanemarite :angel:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma nebitno, uskoro ti neće bit problem.

A DIY projekti su uvjek dobrodosli... bit ce zanimljivo vidit ;)
 

dario.zg

Member
..evo par fotki na kraju...

stražnji zvučnik (ispod konzole)

stražnji visokotonac

prednji visokotonac


Staviti ću par prilikom demontaže "plastike", konzole , vađenja CD-a itd...sad jednostavno nemam vremena (godišnji)

@Hrvoje; još nemam 10 postova pa ne mogu odg na PM
 

Clutch

New member
Bravo Dario!

Ja doduse, imam u planu stavit samo dvosistemce i bok...

Ti si digao to na visu razinu... :)

Jako lijepo i uredno izgleda.

Cujemo se poslije GO.

Pozz
 

dario.zg

Member
Pozz,
vratih se sa G.O. pa bih sada mogao posložiti malo sličica za ugradnju zv i glavne jedinice; još nisam provukao napajački kabel za pojačalo no provukao sam cinch-eve i "remote" kabel za paljenje pojačala...
Gledao sam "gdje i kako" provući taj kabel no još se nisam odlučio za onu zadnju varijantu, a prije G.O. nisam imao više cajta za provlačenje...da li je tko provlačio bilo što kroz prednju "konzolu"?
:angel:
 

dario.zg

Member
...još nemam 10 postova da bih odgovorio na PM... :hm: :)

Večeras sam u Kranjčevićevoj, Modul80, 20h, biti ću cca 1h tam' pa ako netko ima kakav savjet oko provlačenja žica, montaže zv, sub-a i slično...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
U pozdravljanjima članovima se ne broji (baš zbog tog razloga), a i smisao foruma nije slanje privatnih poruka nego javna komunikacija. :)
 

dario.zg

Member
TU se nalaze sličice montaže ako nekoga zanima, za pregled sličica potreban je Google account...
Još ostaje provlačenje napajačkog kabela od akumulatora do "bunkera" iliti "gepeka" :)
 

marko1103

Member
TU se nalaze sličice montaže ako nekoga zanima, za pregled sličica potreban je Google account...
Još ostaje provlačenje napajačkog kabela od akumulatora do "bunkera" iliti "gepeka"
Nemam C-Elysee ali Dario ovo sto si napravio je za svaku pohvalu ;)
 

dario.zg

Member
Hvala Marko, to je bio moj amaterski pristup montaže

Još nisam provukao napajački kabel, stalno nekakva gužva, a vikendi su prekratki...a fali basa..definitivno... ;):grin:
 

dario.zg

Member
ima netko kakav savjet za subwoofer u C-Elysee budući da je gepek kakav je...probao sam slušati ove "ispod sica" subove ali to ne zadovoljava moj apetit za "sub" frekvencijama; nije to to, nema one "topline" koju očekujem.
Probati ću na "suho" (izvana) napajanje i kutiju baciti u gepek da vidim što ću dobiti s "odvojenim" subom u gepeku...

Ako netko ima savjet za aute tog "tipa" (karoserije) tj koju izvedbu staviti, slušam... :whistling:
 

azaja

New member
Da ne otvaram novu temu. Kupio sam rabljeni c elysee iz 2015. nimalo nisam zadovoljan sa muzikom. e sad, ne trazim nesto audiofilno vec samo da mogu normalno slusat glazbu. pitanja:
1. Da li mogu to postici sa njegovim radijom?
2. Tocni koje zvucnike da kupim ili koje dimenzije?
Ako ce netko biti toliko ljubazan da odgovori, lijepo molim uzeti u ibzir da sam po ovom pitanju u najmanju ruku neuk.
 

tomica0308

Well-known member
Mislim da su zvucnici isto ko i u C4 2005 ak se nevaram, 16.5cm, ja stavio komplet ALPINE SXE 1750s i zadovoljan sam s njima, makar bi bilo bolje preko pojačala al neda mi se mjenjat orginalni radio zbog nekih opcija. Imas par fotki u mojoj garazi pa vidi, al prvo bi trebao znati kojih su dimenzija zvucnici unutra.
 

azaja

New member
sad sam isao malo detaljnije gledati ove fotke. cini mi se da je dario zg koristio naprijed 1350 a iza 1750. za zadnje mu je trebao neki adapter... kakav adapter... ko sto?
 

dario.zg

Member
Adapter sam kupio u "Dobar Zvuk", Pisarovinska 38, ali tada nije postojao "univerzalni" za C-Elysee pa smo na licu mjesta "pripasavali"; naime, bilo je pitanje da li "rezati" zadnju plastičnu konzolu pa staviti "mrežice" (ako je zvučnik većih dimenzija /magnet/) ili staviti otprilike "točan" adapter s zvučnikom "normalnih dimenzija" ("dubina" magneta ne prelazi one "škare" u gepeku).
Na kraju sam za zadnje uzeo "1750" (Alpine) ali nemam "bas" koji želim, a još nisam provukao "napajački" kabel do gepeka za subwoofer. Negdje na ljeto sam gledao "prolaznost" onako dosta površno i nisam si dao još previše truda za to; na kraju bum odfurao da mi električar samo provuče tu "žicu" između "mašine" i unutarnjeg dijela auta (preko "konzole"), a dalje bum opet sam sve spojio.
"Izvana" sam spojio subwoofer u gepek i čuje se do j***a s ovom kombinacijom ovih zvučnika (taman popuni onu "donju" rupu).
Dakle,
adapter sam pripasavao na licu mjesta jer tada nije bilo u dućanu za C-E...
 
Na vrh