Sustav za otkrivanje preniskog tlaka u gumama

stipe1

Member
Zimske gume
Novi C4 navodno imaju sustav za otkrivanje preniskog tlaka u gumama.Što će sada biti kad zamijenim ove nove gume sa novim zimskim gumama.U knjižici piše da je potrebno reinicijalizirati sustav. Pa neću zbog toga sada ići u Citroen servis(150 km) .Kakva su vaša iskustva?Pozdrav
 

Matija

New member
Hmm interesting. Veoma zanimljivo pitanje. :palac-gore::palac-gore:

Tec, Ciki, zna netko? To je malo čudno, jer što ako staviš rezervnu gumu? Doduše, ne bi me čudilo. :D
 

stipe1

Member
Znači na ventilima moraju biti posebni senzori.Nisam kod sebe ništa vidio.Znači da nemaju ugrađen sustav. mada u knjižici piše.Možda se odnosi na drugi paket opreme.
 

Matija

New member
treba uparivati ako šabani ne vrate svaku felgu na mjesto na kojem je bila...
A kako sustav reagira ako staviš kotač koji nema senzor? Pretpostavljam poblesavi?

Da li se na taj senzor mogu montirat bilo koji ventili ili je sve jedan komad?
 

amorphis

Member
Što više senzora, to više komplikacija i mogućih problema...
Svaki odgovorni vozač mora redovito kontrolirati tlak u gumama, a ne ovisiti o senzorima...
 

Nono

Èlan
Da li netko zna kada se taj sustav za kontrolu tlaka u gumama javlja?
Koliko treba biti niži tlak od propisanog da se lampica upali?
 

Konrad

New member
Ispumpaj gumu pa cekaj...

Ovisi kako je kalibriran ali zalosno je sto takve stvari trebaju biti nesto osnovno kod svakog vozaca: kontrola tlaka u gumama i tekucina
 

Nono

Èlan
Ispumpaj gumu pa cekaj...

Ovisi kako je kalibriran ali zalosno je sto takve stvari trebaju biti nesto osnovno kod svakog vozaca: kontrola tlaka u gumama i tekucina
Nisi baš pomogao s odgovorom. Nisam rekao da to meni treba ali kad već postoji zanima me kako radi. Evo npr. ne znam ni jednu žensku osobu koja tome pridaje neku važnost.
Da li je žalosno ne znam. Već sam o tome pisao. Po toj logici je žalosno da nekome treba senzor vozila u mrtvom kutu ili upozorenje da nije upotrebljen sigurnosni pojas. Tehnika je napredovala i ne živimo u tridesetim godinama prošlog stoljeća pa da svaki dan moraš dizati haubu i kontrolirati ako je sve u redu. Ljudi su danas opterećeni svakojakim stvarima i kontrolu tlaka u gumama ili razine tekučina treba automatizirati. Ne vidim zašto ne. Ipak to ne može biti žalosno.
 

Dalibor

Dado Tornado
pričekajte 10tak godina kada rikne nemjenjajuča baterija u svakom od senzora, da vidiš onda praznih guma i posjeta serviserima
 

knez-bj

New member
Izgleda da su danas auti postali ko hoteli, sjedi, lezi i ništa ne radi ali na kraju dobrfo plati...
Mislim da žene mogu i jeftinije proći, baš sam danas vidio na benzinskoj kak je zaposlenik priskočio i napumpao gume jednoj gospodični...
 
Na vrh