Slike što vas čeka ako se pokvari kiler ventilacije

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
jako puno ce mi pomoci ova detaljna instrukcija samo slike se vise ne vide.
Možemo probati kontaktirati autora e-mailom da nam ponovo pošalje slike. Mali dobronamjerna napomena za sve ostale: koristite www.imgur.com za postavljanje slika. Oni ih ne brišu dokle god su aktivne. Ostali hosteri slika tvrde isto, ali lažu.
 

AX-ja

èudo jedno
bude ti mokro pod nogama ispod centralnog grebena.
popipaj tepih. ako kapa kap po kap ipak treba neko vrijeme da se nakupi na tepihu,ali zato brzo zna maglit stakla,uglavnom malo bolje tamo pogledaj.

ili otvori haubu i pogledaj di dvije cijevi ulaze u putnicki prostor,to su cijevi od grijanja,moze se dogodit da pukne na samom spoju.
 

the ja

New member
super bio bih zahvalan autoru za posatavljanje slika....

opipavao sam taj dio sto mi ti spominjes...bilo mi je logicno da ce se tu negdje slijevati...no medjutim nista nisam osjetio mokro...provjeriti cu danas tokom dana....svakako sam narucio novi hladnjak i idem po njega danas....nesto sam malo preletao textove i nekakve nenormalne cifre sam vidio da ste placali za te hladnjake....ja sam taj hladnjak ovdje narucio juce i danas ce mi doci i kosta 42 KM...tj nekih 21,5 EUR....
 

the ja

New member
nasuo juce wurth nekakvu tekucinu plavu dobro zagrijao auto....ubacio tekucinu....i onda ga opet drzao dok nije i termostat otvorio i termoprekidac upalio ventilator....10 minuta radio....vidim u boci kako cirkulise tekucina...ostavio auto preko noci...maloprije otisao da provjerim nivo vode....nista nije potrosio...izgleda da je zacepilo...prevencija uspjela...hladnjak novi je kod mene tako da cu to mjenjati kada budem slobodan za vikend....
 

gale1

New member
I meni je procurio hladnjak kabine probao bi sam promjeniti hladnjak al nemogu slike otvorit da malo bolje pogledam kako se skida.
 

dackra

New member
Evo meni je tskodjer procurio..Zsmjenio ga sam..Kupio u suto kresi za nekih 150 kn..Evo prvo moras znat ko je proizvodjac,dal je behr il valeo.Kod mene je bio valeo..Da a sta se posls tice oko Tri sata rastavljanja armature i sveg zivog..I drugi dan zsmjenio,slozio nakon sest sati mukotrpnih i onda kad sam sve slozio i stimbda sam i hladnjak vode mjenjso i hladnjak klime osla ekspanziona posuds..E a fotke nasao na francuskome forumu..Najteze je bilo ugurat u auto armaturu..sve ostalo djecja igra..trebs opreza,i kos zivaca..
 

blejdkv

New member
Pozdrav,
i meni je procereo hladnjak kabine ali sam izgleda uspeo da ga zakrpim sa sredstvom za krpljenje hladnjaka. Neka izdrzi dok prodje zima pa na prolece zamena. Interesuje me jel zna neko da mi kaze sa cime da ocistim sofersajbnu iznutra od masnoce koja je nastala od isparenja antifriza?
 

AX-ja

èudo jedno
s tekucinom za prati stakla,samo ponovit postupak 2-3 puta.
i ocistit ce.

jedino ako kiler i dalje lagano pusta,onda se staklo i dalje "masti" i tu pomoci dugotrajnije nema.
 

blejdkv

New member
Cistio sam sa alkoholom i to mi najvise drzi ali posle nekoliko dana fleka opet pocinje da se vidi. Jel mislis na obicnu tecnost za pranje stakla ili na ovu za spoljno pranje sofersajbne?
Ne znam da li smem da probam sa nekim sredstvom za odmascivanje tipa axal ili tako nesto?
 

zoko

New member
Evo i moj kiler ventilacije je izgleda docekao kraj...nestalo antifriza u posudi, magli mi se desna strana sofersajbe jace, lijeva slabije i smrdi u kabini.
Doduse nigdje nije mokro ispod nogu niti flekica, vjerovatno je vrlo mala rupica pa s obzirom da je uvihek grijanje upaljeno on ishlapi cim izadje...zato razmisljam da prvo pokusam sa nekim kilerdihtom.
Ako ta operacija ne uspije ja nemam ni vremena ni zivaca to mjenjat. Zna li netko pouzdanog i ne preskupog majstora za to u Osijeku i okolici?
 
Na vrh