Skuteri i cijena goriva

deda

New member
Može,ali ak te čope,nagrabusio si.Jedan moj frend je od sina zel skuter i čopil ga pandur,zel mu tablicu,na vanredni teh,motor dovesti u prijašnje stanje i globa.Jedino ak ju atestiraš na A kategoriju,onda se možeš vozit kolko hoćeš.
 

markan1000

Well-known member
da li vespa od 50 ccm može bez blokade potegnuti do 80 kmh :confused:

to je ova linija od prije deset godina i novija, ima li motor ko piaggio NRG :confused:

http://i1.treklens.com/photos/11692/vespa.jpg
može bez problema. nrg nemam, ali sam ga više puta vozio, može potegnuti i malo više od toga

Može,ali ak te čope,nagrabusio si.Jedan moj frend je od sina zel skuter i čopil ga pandur,zel mu tablicu,na vanredni teh,motor dovesti u prijašnje stanje i globa.Jedino ak ju atestiraš na A kategoriju,onda se možeš vozit kolko hoćeš.
za tako nešto prvi put čujem, ja ne znam nikoga da vozi skuter s blokadama :confused:
 

balki

Active member
Deda ima praf. Ak te ulove bez blokade je grdo. Sve kaj je nabroja+ još možeš dobit i kaznu jer nemaš A kategoriju jer takav "nabrijani" spada u A. Znaju imat akcije s valjcima al na to još nisam srećom naletio. Imam blokadu na prekidač i A kategoriju položenu al bi ipak to radje izbjegao jer su policajci motoristi stare iskusnjare pa vjerujem da ih nebi uspio preveslati ak se zainate;)
 

Vedran

New member
Vedrane...
Prodal si trkaći auto i onda kupil baš KTM 390 da bi se OPUŠTENO vozil????
ne vjerujem ti, ali glavno da gospođa vjeruje.
I moja gospođa trpi gluparije (ali sad već nakon dvadeset godina pomalo sluti da se ne vozim na motoru isto kao u autu...), no ne investiram još u KTM 390, odgađam iz sezone u sezonu... ali ja bih radije ovaj novi RC model.
(pravo da ti velim - malo me i strah njegovih 40 KS na 140 kg i mog adrenalina, a nisam niti siguran nije li previše nervozan na vlažnoj i hladnoj cesti, jer se vozim cijele godine, pa još sve to važem; daj mi molim te javi svoje dojmove oko toga za koji mjesec).
Ma fakat, trazio sam mali motor koji se lako vozi i prvo isao gledati kaj KratkoTrajniMotori nude, njih sam nekak uvjek simpatizirao. Cim sam vidio baby Dukce, zaljubio se- to je to! E, sad prvo sam mislio 200, ali sam detaljnije gledao specifikacije i razgovaral sa dosta ljudi kaj se kuze koji su mi potvrdili da je to puno nasaltavanja i opcenito nervozna voznja. 390 mi je nekak prava mjera, ne ide prebrzo, a ima dosta momenta da si mozes priustiti stavit u neku brzinu i putovat. Sjedenje je fantasticno, ovjes malo tvrdje nastelan nego na 200 i bolje pije grabe, dolazi sa Metzelerima, a ne sa onim nekim Indijskim poginusama i tak...rc mi ne izgleda tak dobro ko naked, a i kolko sam skuzil jos ga nema u prodaji jel?
Dodji ga vidjet za vikend, bas me zanima kaj mislis!
 

deda

New member
Ovaj kompa je išao iz V Gorice u ZG i za njim se dođiral pandur na motoru i skužil da ovaj sa malom tablicom piči 8 banki i čopil ga.
 

markan1000

Well-known member
ja sam inače iz malog mjesta na moru gdje svaka kuća ima minimalno jedan skuter :cool: i gdje je ljeti sve puno policije (svaki dan barem dva motorista u mjestu), a nijedan skuter koji ja znam nema blokade (tako ih nema ni moj), i nikad nisam čuo da je nekoga zbog toga zezalo, odnosno nisu ni provjeravali. po danu kaciga+dozvola, navečer eventualno još i puhanje i to je to.

ali definitivno ti vjerujem da je moguće da ti drugovi (pogotovo oni na motoru) zbog toga odluče pokvariti dan
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U pgž i Istri ja do sad niti jednom nisam čuo da je netko kontrolirao brzinu skutera osim na tehničkom. Jedino po Zgu ima takvih priča koliko ja vidim...
Ko šta markan veli, puno ljudi koristi skutere svaki dan, mislim da su svjesni kakvo bi nezadovoljstvo donjele kontrole...

A i iskreno... ti ''ograničeni'' skuteri su veća opasnost od normalnih jer van centra grada nemogu pratit promet. Iznenad se čovjek kakvu kolonu jedan Baotian može napravit :D
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Kupovina novog C4

ovo što deda piše valjda baš mora biti peh, policijski službenik se vozi iza tebe paralelno s tobom i vidi da se skupa vozite 80, šta mu drugo preostaje nego da te hapsi
 
Na vrh