Shark Grey Lollipop - Milan (C-Elysee)

webchief

New member
Ruske, uzmi kasko, utjeraj auto u šumu i zovi policiju hahah :D

Odlična za 58 km/h prosjek!
Slikat ću i kad odem sutra u Italiju, kad prosječna bude 120 km/h :D

Da ti nisu u servisu ugradili onaj VAG software
Nisam sigura na šta misliš, zar to nije za dijagnostiku ?


Zlatko, Naravno da može niže meni je bilo 2.0 ali sam se smorio onda da idem na 1,3 obrtnih, pa sam do kuće napumpao još pola litre haha :D

Moglo bih to i niže ali ne treba sad cjepidlačit
Ma da, svejedno ga moraš platiti haha :D



Inače upravo sam pokrpao rupice po autu, Želimire ovo čudo je odlična stvar, trenutno se pakujem i spremam za put pa ako stignem objavit ću slike (prije/poslije)
 

webchief

New member
Zna li neko na koliko kilometara je garancija, 2 godine a koliko km ?

Trebao sam na sledecem servisu (koji je zakazan u utorak) produziti garanciju, medjutim igrom slučaja je auto prebacio 20 000 i izbacio gresku na motoru.

Kontam sad kad se stanu izvlaciti kako je garancija istekla.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa di su ti papiri računi od kupovine?

Al po svakoj logici bi moralo bit preko 20tkm. Nevjerovatno da nema na netu nekih podataka o tome lako za nać. U Citroenu RS piše 24mj. bez ograničenja kilometara, na njuški ovlašteni salon prodaje rabljeni Elysee sa preko 20tkm i važećom garancijom.

Najbolje da zvrcneš lokalni salon.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zna li neko na koliko kilometara je garancija, 2 godine a koliko km ?
Nema veze koliko je kilometara ako je prošlo 2godine.

Ako ti nije isteklo 2 godine garancija ti vrjedi. te dvogodišnje garancije nemaju ogramičenje kilometara

medjutim igrom slučaja je auto prebacio 20 000 i izbacio gresku na motoru.
imaš u autu ureje ?
 

webchief

New member
Pri kupovini su rekli 24 mjeseca ili 100 000, s'tim da ako produzujem garanciju na vise godina, onda mi je osnovica 20 000 pa doplacujem za vise.

Nije proslo 2 godine. prosla je godina i 15 dana :)

-U servisnoj piše 24 mjeseca bez ograničenja kilometara. Sve je to meni rekla / kazala

imam ureje, dosipano prije 12k km

Jeidni problem koji se vidi na autu jeste zvuk kao da ispusta zrak kad se da kontakt. sve ostalo je ok
 

ZlatkoC4

Well-known member
U servisnoj piše 24 mjeseca bez ograničenja kilometara.
je bez ograničenja km. znam to sigurno. a ako produžiš garanciju onda češ imati ograničenje u km.

samo ne znam zašto bih uzeo produženje garancije jer ako te posluži dvje godine kako treba onda se neboj. ti motori u biti nemaju problema. novac koji daš za produženje garancije ti je taman poslje za npr diskove, set kvačila i tome sl.

tako i tako na poslje 30.000km nemaš više pravo na garanciju za set kvačila. več striktno na motor i djelovoe podvozja kao što su ramena letva itd. koje ćeš mjenjati u produženoj garanciji sa šanosom od 1%.
razmisli dobro. garancija se može produžiti skroz do zadnjeg dana isteka.
 

webchief

New member
Zlatko, sad će vidimo, ako nije šta opasno, nešto sam razmišlja da je ne produžim, ako bude šta opasno produžit ću je, a ne sutra da jaučem radi 300 e xD
 

ZlatkoC4

Well-known member
Na njima jedino treba pripaziti na turbo jer ako ga se učestalije poslje večih brzina i vrele turbine odmah ugasi zna stradati turbo inače sve drugo su manje više dječije bolesti.


kad se vozi npr na otvorenoj cesti treba onda ako se ima još lokalne ceste odvoziti posljednji dio lagano i onda nema problema za turbinu. ili ostaviti auto upaljen 2-3 minute pa ugasiti.
također je opasno na auto cesti tko je često pa stane na odmorište i sekundarno ugasi auto turbina se ne može onda adekvatno ohladiti i tad strada.

sve drugo manje više nema nikakvih problema. večinom je to toči i vozi.
 

webchief

New member
I meni se tako čini, sad sam palio napravio koji kilometar. sve je ok, više se ne čuje ni čudni šušteći zvuk pri davanju kontakta.

-Lampica za "engine" i dalje svijetli i izbacuje grešku
 

webchief

New member
Èika Zlatko, nije bilo ureje.

Danas na servisu dosuli sve je ok :) NIje mi jasno kako je nestalo kad je prošli puta sipano. Moram sad pratiti. ako izdrži svih 15k km onda su mi prvi put ukrali 10 e haha :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
nije bilo ureje.
:D
zar on nema posebnu lamicu za ureu?

trebaš si nabaviti barem cca 3-4L ureje pa da imaš za ne daj bože a ako ti ne zatreba do sljedečeg sipanja onda tu iskoristiš a opet si novu imaš u rezervi. kad ostane skroz bez ureje onda neče dati pokrenuti motor.
 

webchief

New member
Izgleda da nema :/ Gledao sam u servisnoj ova lampica što se upalila predstavlja problem na sistemu za pročišćavanje a na displeyu piše problem na motoru haha :D

Ja sam bez problema napravio nekih 300km nakon sto se upalila :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja sam bez problema napravio nekih 300km nakon sto se upalila
ona se i pali ranije sad sam zaboravio na koliko km ranije ali velik je raspon km zbog toga ako je gradska vožnja ili otvorena tako da urea može otići npr na sljedečih 1000km a može u ovakim zimskim uvjetima i gradskoj vožnji otiči na 400-500km.
imaš u upustvu.
da jedna žarulja za više toga. a možda nisi dosegao kritičnu razinu pa ti se lamica urea nije upalila več samo za filter čađi jer ako si bio sad u zadnje vrjeme samo na gradskoj vožnji onda je normalno da se upalila za filter i odmah je potrošnja urea porasla.

Naučiti češ već kad se što pali.
 

webchief

New member
Otvoreno je uglavnom.

Jest da se ovih zimskih dana svi vuku sa jalovim ljetnim gumama prave saobraćajke i kolone. :mad: :mad: :mad:


Sad ce vidimo, koliko će biti :D
 

webchief

New member
Izgleda da ima i sijalica koje umru kad im strada njihov par. :D

Dugo su i izdrzale. 36 000 (1 godina i 6 mjeseci) al sam i ja kriv. prije 2 dana sam vozio po jaku ruznom putu :disgusted:
 
Na vrh