Shark Grey Lollipop - Milan (C-Elysee)

webchief

New member
Bas cu da provjerim u servisnoj da vidim tamo, ako stv pise tamo W30 onda njima Milan vise i nece na servis, ode nekom drugom. ko zna da cita....


Najmanje je gradska voznja, od 100 km mozda 5 km grad

EDIT------

Provjerih i stvarno ima komplet strana gdje pise preporucena ulja i za svaki motor pise.

Za Blue HDI pise B71 2312 (od PSA)
i 0-W30 od citroena

Jel problem sto su sipali 5-W40 ?

ako je i najmanji problem zovem ja njih pa nek oni o svome trosku mjenjaju ulje i filter ulja, nece to moci tako
 

Doomsday

U prolazu...
Imaš Blue HDI motor...?

Definitivno ne bi držao 5W40, nego bi tražio lijepo Total Quartz Ineo First 0W30...

To ulje ima ACEA certifikat i C1 i C2 te PSA certifikat B71 2312, kako i treba za Blue HDI...



Lijepo bi nadoplatio razliku između cijene ulivenoga Total Quartz 9000 5W40 i ovoga što su trebali uliti, a ostatak troška neka snose sami...

:D
 

webchief

New member
Da Blue Hdi

Ce ih nazovem u ponedeljak ujutro, bit ce im problema kako vidim, nisam dao 12500 e za novo auto da bi neki ne seljak koji ne zna čitati sipao pogrešno ulje.

Još veći seljak zaposli, a još veći ode kod njih i daje im svoje pare sa pogrešan servis.

Pitanje, sve ukupno ću preći jedno 500km prije nego stignem do njih,

štete ?

Ne znam sto se svi čude što je motor Blue hdi, ko da imam aždaju a ne motor :p

Kaze gospodin sa prijema u servis da on licno garantuje, citiram/copiram:
"Svej uredu druze slobodno vozi garantujemti ja licno nesikirajse toje bila greska ovog stoje izdavao ulje ulje 5w40 semijenja na 20000 a 0w30 ide na 30000al radi auta i uslova nasih mjenjamo sva ulja na 15000"

Ne znam kako da vjerujem nekome ko ovako pise...

Još se bojim da idem uopšte na izmjenu, prema ovome mogu samo ocekivati da ce auto biti tamo sat vremena i nece uraditi nista jos cu doplatiti za ulje koje nisam ni dobio -.-
 

Zix

Active member
U principu mozes da se cimas sa njima ali nije neki obzir ako su ulili 5w40 na sledecem servisu na 15000 ces uliti 5w30ineo ALI NIKADA VISE kod njih i to je to,nemoj se cimati za dz...poz
 

webchief

New member
0w30 **

I sledeci se servis biti na 10 000, ko njih *be* Valdja citroen zna zasto je napisao 0w30 i preporucio servis na 10 000km


Dao sam tolike pare i dat cu i na servis, a ne da mi truju auto i odna cim istekne garancija KRC ode motor pa ja da placam.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=3g4o3BCmeGs[/ame]
 

ZlatkoC4

Well-known member
Odi kod njih i neka u tvojoj prisutnosti naprave zamjenu ulja o njihovom trošku jer je njihova greška u protivnom im spomeni novinare. I kad to napraviš nađi drugog ovlaštenog servisera. Raspitaj se koji je pouzdan. Za sljedeći terminal izmjene ulja i to idi na cca 15tkm. I ovdje ima takvih koji rade po svom unjesto po proizvođaću.
Motoru neće biti ništa ali fap filteru hoće i zato to mjenjaj ulje.
First 30 je i napravljen da bih pospješuju izgaranje ćađi a taj efekt sa 5-40 nemože postići. Još. Da je 5-30 bi bilo i ok.
U blu-hdi ide striktno 0-30 a u hdi ide 0-30 i 5-30. I uvjek se drži preporućene gradacije ulja.
 

webchief

New member
Ovu karticu sam dobio uz knjizicu, isto ovako mi pise i u servisnoj na strani 23.

U slučaju ako ko hoće provjeriti jel sipa pravo ulje :)




Strasno su zanimljivi ovi servisi.
Ocu su skinuli ispravan mjenjac i ugradili pokvaren (zakrpljen) koji je mjesec dana nakon povratka iz servisa poceo "stekatI" ubaciti u drugu brzinu je haos. otac otjerao kod lokalnog majstora ovaj skinuo i pitao oca sta su radili na mjenjacu jer je.... na kraju smo saznali da taj mjenjac uopste nije od naseg auta...

Gdje je originalni mjenjac zavrsio nikad nece biti poznato
 

webchief

New member
Danas dobio mail iz citroena...
_______________________________________

Poštovani,

Naš proizvođač od nas traži da na Vašem vozilu CITROËN C:cenzura:Elysee (broj u seriji tipa

VF7DDBHY6FJ787***) uradimo potrebnu preventivnu promjenu kablova pumpe sistema

protiv zagađivanja SRC.

Taj postupak je neophodan i bit će obavljen besplatno, a zahvat će Vaše vozilo zadržat najviše dva sata.

Kako bismo Vam skratili čekanje, molimo Vas da što prije nazovete na broj: 036/557:cenzura:825 ili da se

obratite najbližem Ovlaštenom servisu CITROËN.

S poštovanjem,

_________________________________________________________

Zna li iko šta se dešava, sumljivo mi jer nisam imao nikakvih problema sa autom, dok se ostali svi žale. Da im nije bila uspješna ova serija pa im krivo, pa sad hoće nešto da pokvare ? :D

Usput jedna slika od juče

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa i ne moraš imat problema... al očito postoji velika vjerovatnost. Odi zamjeni, nemaš što izgubit, lošije neće bit.
 

Ruske

Active member
kad smo kod tvoje boje...kakva je za odrzavanje? jel po svjetlu izgleda dosta svjetlija nego po sumraku? ima kakva zrnca perle nekakve? razmisljam bacit mog u tu boju :)
 

webchief

New member
Ja ga perem redovno, brzo se primjeti prljavština ali se lako i skida, najveći je problem kad se komarci polijepe, a sve ostalo je dobro
Po danu je dosta svjetlija, predveče izgleda kao da je crn, a po danu liči na sebe. Ja sam oduševljen.

Zrnca perle ?
 

webchief

New member
Vjeruj mi da nikad na to nisam nesto posebno obracao paznju al sad mi je jasno sta je ono po autu, tako da ima, crna ima sigurno, pogledat ću detaljno sutra šta ima pa ti javim
 

webchief

New member
Evo mene, da se pojavim malo.

Da ima perla efekat, kasnim 3 godine da odgovorim al ok. bolje ikad nego ikad.

Danas sam bio na servisu mjenjali su kablove. Gospodin mi objasnio da su to kablovi instalacije za pumpu goriva i još nečega nisam razumio....

Evo jedna slikica, potrošnja od servisa do garaže. Ko kaže da se ne može voziti po fabrički deklarisanoj potrošnji ? :D Inače uslovi su bili otežani, brda, krivine, semafori i prestizanje.



Danas mi dolazi marker za boju iz Zagreba, zahvaljujući Želimiru aka "La Marche" sutra ću popuniti rupice u boji i spremni smo za put u Italiju :D

Želimire ljudino hvala još jendom :)
 

La Marche

Iskreni optimist
Dobra ti je potrošnja! Odlična za 58 km/h prosjek!

Da ti nisu u servisu ugradili onaj VAG software (sad bi ga sigurno jeftino dobili), samo okrenut naopako; da štedi na cesti, a troši na valjcima? :) :) :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ko kaže da se ne može voziti po fabrički deklarisanoj potrošnji ? Inače uslovi su bili otežani, brda, krivine, semafori i prestizanje.
Evo jučer išao iz VK za VG pa sam na području brodsko-posavske županije na dužini od 85km isprobao potrošnju po strogom ograničenju. Moglo bih to i niže ali ne treba sad cjepidlačit :grin:
free screen capture

A ovo je pisalo na ekranu kad sam došao u VG inače VK-VG je 275km
image upload
 
Na vrh