Saxo maglenke

xoox

New member
Pozdrav,
već duže tražim maglenke za saxo i nikako ih ne mogu naći (ako ko zna neka pomogne :weeabooface:)
Pa da adoskočim problemu gledam ove led maglenke, pa me interesira ako ih uzmem, di da ih spojim???
:eek:
 

igor

New member
Nije ih problem spojit ako več imaš pripremu el. instalacije na saxu za maglenke, večina saxa je imala pripremu el. instalacije uglavnom trebaš provjerit unutar branika imaš li kakve žice.
 

xoox

New member
Znam da imam prekidač na ručici za upaliti pa predpostavljam i da ima piprema, ali cu pogledati ja na braniku.
e da, i ovo pitanje:
pošto moj saxinjo nema brojač okretaja, možete li mi otkriti okretaje pri sljedećim brzinama (1.1):
40 km/h - okretaji? (2 brzina)
50 km/h - okretaji (3. brzina)
60 km/h - okretaji
80 km/h - okretaji (4. brzina)
100 km/h - okretaji (5. brzina)
120 km/h - okretaji

tenk ju
 

Marko

Well-known member
već duže tražim maglenke za saxo i nikako ih ne mogu naći (ako ko zna neka pomogne )
V Rijeci ne možeš naći dijelove za Saxo? Mora da se šališ... :grin:
Majstore si pital, si pital auto-otpade, baku koja ide subotom v Trst po špecaraj? Pa ti donese usput... :D
 

xoox

New member
V Rijeci ne možeš naći dijelove za Saxo? Mora da se šališ... :grin:
Majstore si pital, si pital auto-otpade, baku koja ide subotom v Trst po špecaraj? Pa ti donese usput... :D
Ah to bi bilo tako da sam ja iz Rijeke, međutim ja sam tu gastabajter pa ....:p
 

Marko

Well-known member
Jasno! Ozbiljno sam mislil, a kroz šalu sam ti napisal - poveži se s našim dečkima tu sam foruma koji su sa područja Rijeke/Kvarnera/Istre i siguran sam da će ti nabaviti par maglenki u roku keks! :weeabooface:
 

igor

New member
pošto moj saxinjo nema brojač okretaja, možete li mi otkriti okretaje pri sljedećim brzinama (1.1):
40 km/h - okretaji? (2 brzina)
50 km/h - okretaji (3. brzina)
60 km/h - okretaji
80 km/h - okretaji (4. brzina)
100 km/h - okretaji (5. brzina)
120 km/h - okretaji
Jedino kaj sam uspel iskopati o brzinama je: Motor: benzin redni 4
Radni obujam klipa: 1124 cm3
Nominalne performanse: 60 KS @ 6200 rpm
Okretni moment: 88 Nm @ 3800 rpm
Najviša brzina: 162 km/h
Mjenjač:
PERFORMANSE I POTROŠNJA
Najviša brzina: 162 km/h
Ubrzanje od 0 do 100 km/h: 15,3 s
Prosječna potrošnja: 6,5 l/100km
Emisija CO2: 145 g/cm3
Napisal ti bi okretaje od svog ax-a u pojedinoj brzini ali ja imam 1.3 motor s dva dupla webera tak da to nema veze s 1.1 motorom a i drukčiji je hod mjenjača :rolleyes:
 

gox

New member
Nemam ni ja okretaje al ovako iz glave cca...

40 km/h - okretaji? (2 brzina) +- 4000rpm
50 km/h - okretaji (3. brzina) +- 3000rpm
60 km/h - okretaji +- 4000rpm
80 km/h - okretaji (4. brzina) +- 4000rpm
100 km/h - okretaji (5. brzina) +-4000rpm
120 km/h - okretaji 4000+ rpm

Meni su brzine ovak na 6200rpm cca (čitaj pred blokadu):
1. 45-50km/h
2. 85km/h
3. 120km/h
4. 155km/h
5. cca 200km/h (izmjereno na 1.6 s tom getribom)

Pogledaj si malo filmiće na youtube možda ima nešto da okvirno možeš znat...
 

xoox

New member
ma nemoguće da je za 1.1 motor tako veliki okretaji kako si napisao ranije, ja pretpostavljam da je sve za 1000 manje, ali pretpostavljam ...

A onda dečki ako tko ima maglenke jeftino za saxa, samo šaljite na PM
 

deda

New member
Traži neka ti ih netko donese sa otpada iz Italije,tamo ima Saxa ko drva.Inaće imaš sve pripremljeno za maglenke ,samo izrežeš rupe na braniku po crti.Prekidač na volanu ti nije za prednje maglenke ,nego samo za zadnje,tako da ćeš morat posebno nabavit,originalan prekidač dolazi na armaturu tamo gdje su sljepi poklopci kod ostalih prekidača.
 

xoox

New member
uf ako ide na armaturu onda je to previše posla hahahahhaha a teško da cu ja brzo u zg, ako budeš ima vremena kad očistiš garažu, pošalji poštom ja platim poštarinu hehe :)
 

deda

New member
Napred ti vise konektori koji original pašu u konektor maglenke,a kada skineš one sljepe ploćice kod prekidača, imaš konektore koji su različiti i toćno paše samo u prekidač za maglenke,nemreš fulat.
 

xoox

New member
Pa bome su se potrudili pojednostaviti to hahahah, a ništa još onda samo počušati nabaviti maglenke i prekidač! :whistling: :cool:
 

gox

New member
Ma jesu, okretaji su tu negdje...nema auto momenta na nizim kao veći motori i kratka je getriba tako da su okretaji takvi...
 

xoox

New member
A volio bih ja ali stvarno ne znam od kud da počmem, za tu italiju, ja sam tamo bio 2 put, probati cu na netu viditi pa ako uleti što. Ništa, hvala na pomoči, ako nekome ulete maglenke i prekidač neka mi javi, dogovoriti cemo se hahahah hvala još jednom
 
Na vrh