Saxo ključ

xoox

New member
Gdje moren kopirati kljuc od saxa (1997. godište) imam samo jedan kljuc, (nema centralnog, ni daljinskog). Po mogućnosti u Rijeci ili Zadru, i što jeftinije!!
Hvala
 

xoox

New member
A ima li tko iskustva sa ugrađivanjem centralnog sa daljinskim u saxa, nasa na netu set sa 4 motora za 250 kn (3 vrata imam) pa me zanimaju iskustva i preporuke
 

xoox

New member
Pozz.
ovako. ja san kupija motoriće za centralno i opremu i sve. nije problem to staviti na vrata i spojiti. Nego me zanima imam jednu žicu za napajanje (na što da je spojim, na radijo ili slično), te drugu za uzemljivanje (da je spojim na karoseriju ili) pa ako netko zna neka pomogne.
thx
 

xoox

New member
Pozz.
ovako. ja san kupija motoriće za centralno i opremu i sve. nije problem to staviti na vrata i spojiti. Nego me zanima imam jednu žicu za napajanje (na što da je spojim, na radijo ili slično), te drugu za uzemljivanje (da je spojim na karoseriju ili) pa ako netko zna neka pomogne.
thx
Pošto nitko ne odgovara, ja probavam sam. Uzemljenje je nađeno (vijak ispod tepiha kod vrata vozača (žuto želena žica)), a sad struja. Da li mi je preporučljivo uzimati struju sa radija (stalnu) s tim da stavim osigurač na nastavak žice za modul. Da stavim na nesto drugo (da mi radijo ne ode). Isto tako kad to radim odspojim akumulator (sad kad to skidam ili vračam da li trebam paziti na što) hvala
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pošto nitko ne odgovara, ja probavam sam. Uzemljenje je nađeno (vijak ispod tepiha kod vrata vozača (žuto želena žica)), a sad struja. Da li mi je preporučljivo uzimati struju sa radija (stalnu) s tim da stavim osigurač na nastavak žice za modul. Da stavim na nesto drugo (da mi radijo ne ode). Isto tako kad to radim odspojim akumulator (sad kad to skidam ili vračam da li trebam paziti na što) hvala


A najbolje da posjetiš autoelektričara da ti spoji kak spada on već zna šemu.
 

xoox

New member
A najbolje da posjetiš autoelektričara da ti spoji kak spada on već zna šemu.
A to bi mi bilo najbolje. Da on odradi unaprijed električni dio, a ja mehanički naknadno pa na kraju samo spojim žice na to. :whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ako se malo kužiš, povuči drito od akomulatora i plus i minus stim da plus reduciraš sa osiguračem predviđenih ampera za tog potrošača i nebuš ništ fulal, redukciju, osigurač, žicu i odgovarajuće štopica kupiš kod nekog autoelektričara ili u nekom malo bolje opremljenom elektromaterijalu.
Ja osobno bi tak napravil..
 

dmajcica

New member
Ja sam ugradio u svoga saxa daljinsko i centralnu bravu.
Nije nikakav problem, spojio sam napajanje + na upaljaču kraj pepeljare jer je tamo stalna struja i najbliže mi je bilo.
A sa signalizacijom sam imao problema.
Spojio sam na kraju da signalizira otključavanje ili zaključavanje povlačenjem žice ispod volana sa žice dugih svjetala i moćno izgleda.
 

igor

New member
e te žice si trebal spojit na žmigavce tak da ti oni signaliziraju samo moraš ubacit po jednu diodu za desni i ljevi žmigavac da ti strujni krug nebude u kratkom spoju u protivnom normalno paljenje žmigavaca (desni,ljevi) na ručici kod volana dešava se da ti rade sva četri.
 
Na vrh