Saxo ključ

DJM

New member
Za one koji imaju kodirani ključ od saxa , pouzdano i iz vlastitog iskustva najjeftinije je u ovlašćenom servisu.
 

DJM

New member
daj malo vise detalja
kako,zasto?
Evo do detalja kako je to bilo u mom slučaju ,prije 20-ak dana kupio sam polovni Saxo 1,1i 2003 i naravno dobio samo 1 ključ jer auto je došao direktno iz uvoza tako da sam imao samo 1 a drugoga je prethodni vlasnik izgubio , slušajući da to se najlakše kopira KOD KLJUÈ (ampula sa RFID čipom) kod privatnih majstora za izradu kodiranih ključeva ja sam se raspitao i to bi me koštalo (narezivanje novog ključa skeniranje koda i upisivanje u RFID čip novog ključa kao i prilagođavanje - kodiranje na ECU) cca 65 EUR.
To se meni učinilo preskupo pa sam pošao u ovlašćeni servis i na veliko iznenađenje uz predožbu prometne dozvole, vlasničke knjige i osobne karte naručio novi ključ sa već istim kodom za 35 EUR ,a u toj cijeni je i gratis novi kod koji mi poklanjaju kao i uparivanje novog ključa sa ECU.
Znači u totalu cijene to bi bilo skoro pa duplo jeftinije negoli na crno 65 naspram 35 je ipak velika razlika, a da ne pričamo o sigurnosti i kvaliteti rada :palac-gore::palac-gore:
 
Na vrh