Savjeti za dobru kupnju C2 VTSa

ENHAM

rally ...
Zamolio bi forumase koji imaju iskustva sa C2 VTSom da me savjetuju u kupnji tog malog auta. Imam u vidu dva primjerka koja dolazim gledat za par dana u ZG ali svaki savjet je dobrodosao.Crvena boja ima prednost.Svjestan sam o kakvoj se vrsti auta radi pa ne ocekujem da bude kao iz salona jer je jasno da su to mala "borbena" vozila ali ipak,treba velika doza opreza ...:cool:
 

Konrad

New member
Na 1.6 nije. Njemu svjecice rikavaju, bobina, senzor tlaka usisa, brtve usisne grane, jedna serija je imala ventile koji su znali izgorit pa je pljugo kompresiju, ispusne grane pucaju, brtve poklopca ventila sline...
 

ENHAM

rally ...
Kad ovo citam dolazim do zakljucka da je stojadin pouzdaniji od VTSa... pa to je grozno citat.Par iskusnih ljudi mi govori da sa ovim motorom nema problema.Ne vjerujem u sve te silne probleme.
 

Konrad

New member
To je opci problem nfu motora...ne znaci da svaki pojedinacni ima. Ciki vts ti ima taj auto. Bobine je redovni problem
 

ENHAM

rally ...
HAHAHA ova ti je dobra... al svakako bolje POLIÆ GTI od CORSICE GSI sa hrđicom !!!

Moramo malo bacit na salu.Pa naravno da cu poslusat svaki savjet i svaku informaciju.Sve je to dobrodoslo_Ovih par primjeraka koje sam isprobao imali su motore u dobrom stanju.Samo se jedan by Loeb gasio,nije drzao minimum.Moze bit da je leptir u pitanju a tako je i valsnik tvrdio a sad tvrdi da je rijeseno.Muci me jako sto je svima svijetlila lampiva ESPa ... e to je prava bolest. ELEKTRONIKA !!!

10.09. dolazim u ZG gledat jedan crveni po preporuci prijatelja.
 

Vedran

New member
Esp je ionako glupost, to ti ne treba :)
Jos bolje da ne radi, barem ne moras svaki put ispocetka iskljucivat
 

ENHAM

rally ...
Pa da,pomirio sam se s tim.Bitno da mozemo rijesit da ta lampica ne svijetli a za ostalo nece bit problema.Bez ESPa i amen.
 

Konrad

New member
Esp je dosta cest. Mislim da davac tlak u bloku rikne pa se mijenja cijeli abs/esp blok

Mozda postoji netko tko bi to rastavio i slozio, znam da vani ima ekipe koja slaze to jer taj senzor odlazi i na Suzuki, Vw itd...ali neznam jel se tko bavi u HR s tim
 

Konrad

New member
Sad sarafim dok sam na godisnjem jer kad pocnem radit nestignem pisat :D

zanimljivo je da na netu nemozes naci senzor za kupiti...samo reparirane kitove..
 

ENHAM

rally ...
Sto me nervira sva ta elektronika.Ax i 106ica nisu imali te probleme.Ipak, u iznimnoj situaciju u cliu 197 me bas taj esp spasio...

Meni je samo bitno da kad jednom kupim VTSa da se ne dogodi situacija da nakon nekog vremena otkrijem da je bio totaliziran ili slicno ...
 

Vedran

New member
Ma tolko znamo prepoznat valjda.... A i ak je tak slozen da se ne skuzi, onda valjda ni nema veze:angel:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sto me nervira sva ta elektronika.Ax i 106ica nisu imali te probleme.Ipak, u iznimnoj situaciju u cliu 197 me bas taj esp spasio...

Meni je samo bitno da kad jednom kupim VTSa da se ne dogodi situacija da nakon nekog vremena otkrijem da je bio totaliziran ili slicno ...
Koliko got bila komplicirana spašava živote.
A dobar i opremljen autoelektričar rješi sve bez problema.

Največi problem je kad se da čačkati elektronika, onome koji zna samo površno i nije adekvatno opremljen kao niti stručan, e tek onda dolaze problemi.

Uvjek treba ono što ne znamo prepustiti stručnacima koji znaju pa makar i izdvojili koju kn više.
 

ENHAM

rally ...
Sto se tice "gledanja" auta,apsolutno vjerujem Vedranu i Brunu a i moje oko nije za bacit.Sto se tice elektronike,nemam pojma o pojmu tako da bi svakako potrazio najstrucniju osobu.U srijedu sam tamo pa cemo vidjet dva VTSa.
 

deda

New member
Kad ovo citam dolazim do zakljucka da je stojadin pouzdaniji od VTSa... pa to je grozno citat.Par iskusnih ljudi mi govori da sa ovim motorom nema problema.Ne vjerujem u sve te silne probleme.
Upravo tako,nema se kaj pokvarit,a i kad se pokvari svaki slastičar more popravit,a dijelovi koštaju za smijat.Živio Stojka i doba dok su auti bili auti,a ne ove lego kockice sa LCD monitorima.
 
Na vrh