Reklamacija - više grešaka i prohrđavanje

sax

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Raskopali mu cijeli auto
Cijela instrumentna ploča je vani sa sredisnjom konzolom,sva sjedala,kompletni tepisi,...
i sad se trazi propustanje...
jos uvijek se trazi ko da je avion a ne auto
trazio zamjenski pa dobio saxa strog 10 godina:D
nakon galame dali mu probni C4
 

sax

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

A da mu nije začepljen odvod od klime?
nasli su neku gumu da nije uopce bila spojena,ali jos i dalje provjeravaju da nebi bilo da je jos nesto

nasli su neku gumu da nije uopce bila spojena,ali jos i dalje provjeravaju da nebi bilo da je jos nesto
danas bila proba prije montaze ploče
sad pušta jos vise nego prije:surprised:
to je Créative technologie:whistling:
 

sax

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

jos uvijek se trazi ko da je avion a ne auto
trazio zamjenski pa dobio saxa strog 10 godina:D
nakon galame dali mu probni C4
priča završila
pokusali su sve zakrpat i promijenit sve gume ali auto i dalje pusta
Dobio novi C4 sa jacim dizelom i boljom opremom
 

Miran

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Mali update, za moj problem s lupanjem u prednjem kraju na Berlingu XTR iz 2011

Jučer 09.02. sam preuzeo auto u Ark Mihelić gdje su po drugi puta mjenjali prednje amortizere, uz to su promjenili i letvu volana, i stvarno je sad razlika velika. Moram spomenuti da su do rezultata došli na klasičan način da su isprobavali više tipova amortizera i na kraju kad su dobili autorizaciju da postupe prema svojem iskustvu uklonili kvar. :stovanje:

Razlog više da smatram da je nešto trulo u Citroen Hrvatska....

Uz to su ustanovili da je za promjenit i automat prednjeg električnog grijača kabine koji "cvrči" od prvoga dana, to "cvrkutanje" sam doživljaval kao normano :angel:
Automat/ relej je naručen...
 

Konrad

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

na njima rikava relej koji napaja ventilator kabine u sistemima s rucnom klimom/ventilacijom i crvrci el. grijac koji se nalazi u ventilaciji a sluzi tome da zagrijava zrak dok je hladan motor pa imas grijanje u kabini prije nego se zagrije motor...

to je nesto s keramikom u tom grijacu pa pocne pucketati kao drva dok gore na rostilju...u svakom slucaju fora zvuk, tocnije kao da ti tresce pucketa u laganoj vatrici :D
 

liberty

Well-known member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

pitanjce:

kako detektirati da li je otišla letva volana
da li je moguće to laiku provjeriti

shvatio sam da kad čovjek smota volan u puni zaokret lijevo ili desno da nešto preskoči (kako je Miran opisao) ali me zanima da li ima još neikh simptoma

točnije - kako razlikovati:
1. zvuk koji stvara neispravan gornji nosač motora na hdi (škripanje kad se karoserija miče lijevo-desno ili škripanje preko rupa)
2. od neispravnih gumenih uporišta prednjih amortizera (lupkanje kod sporog prelaska preko neravnina ili prilikom penjanja na rinzol)
3. od neispravne letve volana

thnx na odgovorima!
 

Miran

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pozdrav,
meni su tek s drugom izmjenom amortizera riješili lupanje u amortizerima koje se čulo od prvog dana, sad je stvarno bolje...
To preskakanje kad motaš volan su riješili s izmjenom stupa volana, od te izmjene sam prešal 20000 Km i više se nije ponovilo..

Prošli tjedan mi je istekla garancija.
U ARKu su mi pred sam istek promijenili to nešto od elektrogrijača kabine, pa više ne cvrči :grin:
I fakat grije staklo da ne magli dok je još leden motor...

I promjenili su mi oba prednja fara u garanciji jer je staklo bilo ispucalo.
To su napravili bez da sam ja tražio, jer kako je to esteske prirode-uopće me nije zabrinjavalo...uglavnom svaka čast :cool:
Farovi su ispucali sad tokom zime , premda bi bilo logičnije da daju po ljeti od sunca...

Tako da nakon 2 god. mogu reć da je auto sad OK, i samo neka potraje...
Citroen Hrvatska je stvarno maćeha , gora od Pepeljugine, jer mehaničari rade svoj posao, al netko im treba dat i dijelove i platit ruke za garanciju...
 

Mirkl

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pozdrav, imam velikih problema sa Berlingo XTR-grip control starim godinu i mjesec dana,
sad auto ima 16000 km
škripe i nabijaju mi amortizeri a već su mjenjani.
Mjenjač je isto promjenjen,
stup volana je isto promjenjen,
sad mi hrdja izbija ispod boje sama od sebe, auto nije bio pod nekom brusilicom ili blizu nje, ili blizu aparata za varenje da je moglo iskrit po njemu.
čak nije vožen po posipavanim cestama jer ove zime kod nas nije bilo snjega.
Po cijelom autu dižu boju, u Citroenu Hrvatska peru ruke od svega...
Imate neki savjet?
Prije sam vozio Berlinga 1,8i s kojim sam bio prezadovoljan...
Evo par slika i tekst...

http://www.zaslike.com/files/auia59q579r7gfq0gfp1.jpg

http://www.zaslike.com/files/4uh65rvmfub4on2oox.jpg

http://www.zaslike.com/files/w1re0aamd1i4ptv913t.jpg

http://www.zaslike.com/files/2erkecbenm9k2wnclin.jpg

http://www.zaslike.com/files/44yofo9ilcxi8x9qr94.png

http://www.zaslike.com/files/f9od0emycip3mv43fk6f.png

http://www.zaslike.com/files/37oyvidtr9pduffatj5.png
jesi li si riješio to sa citroenom,jer se meni to isto dešava na jamperu starom 20 mjeseci i imam na tisuće točkica po cijelom autu
 

deda

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Sve 5, samo "propisno pocinčano" nisi trebao spominjat,jer se karoserije automobila ne cinćaju.
 

GocC4

Member
Pozdrav,

Imam pitanje vezano za reklamaciju, ako je bilo spomenuto unaprijed se ispričavam, imam c4 hdi sa 30000k i garancija je do 5-tog mj.iduće godine,primjetio sam da kod mekanijeg kočenja cvile pločice,auto normalno koči ali opterećuje taj zvuk, jel mi to pokriva garancija jer sam čuo priče da je to potrošni materijal i da ja moram platit, zar nebi u garanciji takve stvari trebale biti otklonjene o njihovom trošku?!? i na manjim neravninama u zadnjem desnom kraju čuje se krckanje plastike nemogu točno otkriti otkud dopire zvuk, mislio sam da nije dječja autosjedalica al je fiksna i dobro stegnuta,ideje i hvala na odgovoru
 

AX-ja

èudo jedno
kocnice ako su za zamjenu idu na tvoj trosak,to garancija ne pokriva.
to je potrosni materijal.

a sto se tice tog lupanja to prijavi na servisu pa ce ti reci u cemu je stvar-popraviti ako otkriju od kud dolazi.
 

GocC4

Member
Nisu za zamjenu nego ocito zbog kvalitete materijala cvile inace koci fantasticno,frend je na starom c4 3x mjenjao u garantnom roku i nista nije placao
 

Randy5

Active member
Na Xsari mi kočnice cvile od kako je bila nova.Rekli su da mi mogu zamijeniti i staviti mekše pločice koje će se brže trošiti.
Auto sad ima sedamdeset i nešto tisuća prijeđenih kilometara i prilično sam siguran da ih još nisam mijenjao.
Ovisi kako te jako iritira cviljenje; ja sam se pomirio s tom "mušicom" razmažene francuskinje.
 
Na vrh