Reklamacija - više grešaka i prohrđavanje

Miran

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

ne znam jel su mazali,
al škripi i na mjestu kad motaš, s ti da na mjestu čuješ trenje guma na asvalt.
u vožnji čuješ sam škripanje.
auto ima 16000 km, to je takvo razočaranje :meh:
 

Matija

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Nosač motora ili nosač amortizera ili oboje.

A oni su mulci kad ne znaju koje je od toga dvoje.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Hvala, svima od reda...
90 tih sam radio u autolimariji na Pulcu i Marinićima, i poznam gnjile i stare aute...al ovo ne...
al ovo na XTRu mi je više nego misterija, uz to moj je , i star godinu i mjesec dana...
Sad je u ARKu , kažu da će ga polirat-čitaj privremeno mi zamazat oči....
Pisal bi u Francusku, znam jezike, a kako se inače bavim vanbrodskim motorima i radim upravo zahtjeve za reklamacije pa znam i kako...
Zaključili su da neš stvarno škripi u prednjem ovjesu, već i kod vožnje po parkralištu...
Dakle ako netko ima mail adrese iz Francuske , od nekog ureda za klijente hvala puno...
Ljudi iz CH se mogu samo nadat da im moja pomoć na moru neće trebat...

Evo pa pokušaj nešto:

http://www.citroenforum.hr/25594-post87.html
 

Miran

New member
Re: Preporuka i iskustva za servis: RIJEKA

Preuzeo auto u Arku danas,
potrudili su se, ali problem očito nije riješiv poliranjem, jer ruzinu baca iznutra prema van.
Auto je za kompletno pituranje i zaštitu , takav posao može autorizrat i odobrit samo CH, tako da u ovom slučaju ARK je bar pokušao nešto.
CH ne žali snosit troškove rada i materijala u garatnom roku.
 

Fex

Member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pozdrav, evo da javim svoje nedavno iskustvo vezano za reklamaciju.
Na C5 starom skoro dvije godine (taman prije isteka garancije) se digla tj pukla farba iznad lajsne na suvazačkim vratima. I na jednoj maglenki se pojavila fleka na srebrnom dijelu plastike unutar maglenke (kao da je probila voda pa se osušila i ostavila trag). Išao to sve reklamirat i CH priznao reklamaciju i polakirali mi cjela vrata a na maglenki promijenili samo čep neki. To je bilo prošli tjedan. Jučer skužim da je cijela maglenka zamagljena i orošena. Takva nikad nije bila, znači sam su gore napravili s promjenom tog čepa. Danas idem opet reklamirat maglenku. Taman imam još mjesec-dva garanciju.. S lakiranjem zadovoljan s maglenkom ne. Vidit ću šta će mi danas reć...
 

Fex

Member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Zamjenjena i maglenka. Sve 5. Maximalno korektan odnos od strane servisa tj auto kuće.
 

Damaj

Active member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Jedino me iznenadilo kooliko mokro bude pod haubom nakon pranja auta ona zaštita filtera klime tj kabine. taj filc neće dugo...
Nešta kod tebe ne štima, moj je nakon pranja suh ko barut ispod haube.

Danas sam bio u servisu reklamirati koroziju ispod boje (sve se nabušilo i nabubrilo) na prednjoj haubi. Na dosta mjesta je korodiralo s unutrašnje strane haube uz vanjski rub, a polako prelazi i na vanjsku stranu. Slikali su to, i žele odmah to sanirati (bojanje komplet haube). Zanima me da li je netko imao takvih problema na limariji. I to mi je pocinčana karoserija, pa kako mogu dati jamstvo 12 godina od korodiranja kada se kod mene pojavilo nakon godinu dana :doh:
 

Ciki vts

New member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Danas sam bio u servisu reklamirati koroziju ispod boje (sve se nabušilo i nabubrilo) na prednjoj haubi. Na dosta mjesta je korodiralo s unutrašnje strane haube uz vanjski rub, a polako prelazi i na vanjsku stranu.
I ti isto lazes i izmisljas probleme? :D

E lijepo sam vam govorio, cim dalje od tog poluproizvoda jer su napravili smece. Opet.

PS. nisi jedini na ovom forumu koji je u servisu bio zbog podizanja boje na prednjoj (i zadnjoj haubi), ali decki se valjda boje napisati.. :oops:

Fakat mi vas je zao sto imate toliko problema sa novim C4 :(
 

Damaj

Active member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Ciki onda je nekakva greska u materijalu ako ih vise ima identicni problem
Nesto je limar u servisu promrmljo da bi trebalo naruciti novu haubu, navodno greska u materijalu haube, dok voditelj servisa odobrava samo bojanje haube. Da li je moguce da se boja dize i ljustri zbog greske materijala haube ili boje?
 

La Marche

Iskreni optimist
Re: Općenita iskustva s novim C4

Ako ima 12 godina jamstvo, ne znači da jamče da se 12 godina ništa neće pokvariti, nego da nećemo plaćati popravke.
Poprave što treba i voziš dalje.
 

Damaj

Active member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Ne vjerujem da itko daje toliko dugo jamstvo i da mu se isplate naknadni popravci. Uvjeren sam da su to greske u proizvodnji na koje oni ne racunaju, bilo da su greske pojedinacne ili serijske. Nisam ja presretan samim time sto ce oni meni to sanirati besplatno, jer problem sa bojom je taj sto se ne moze postici naknadnim bojanjem tvornicka kvaliteta, a jos veci problem je da se maknadno vise nikada ne moze dobiti istu nijansu boje. Jer svi koji imaju nove aute znaju da sve sto je tvornicki to i traje, a zamjesko ne traje ni upola.
 

Ciki vts

New member
Re: Općenita iskustva s novim C4

Ne vjerujem da itko daje toliko dugo jamstvo i da mu se isplate naknadni popravci. Uvjeren sam da su to greske u proizvodnji na koje oni ne racunaju, bilo da su greske pojedinacne ili serijske. Nisam ja presretan samim time sto ce oni meni to sanirati besplatno, jer problem sa bojom je taj sto se ne moze postici naknadnim bojanjem tvornicka kvaliteta, a jos veci problem je da se maknadno vise nikada ne moze dobiti istu nijansu boje. Jer svi koji imaju nove aute znaju da sve sto je tvornicki to i traje, a zamjesko ne traje ni upola.
Greska je priznata od strane citroena i odobreno je lakiranje svih vozila koja imaju taj problem.
 

La Marche

Iskreni optimist
Re: Općenita iskustva s novim C4

Uz dužno poštovanje starijem kolegi na forumu...
Argumenti su dokazani sa:
"Ne vjerujem"
"Uvjeren sam"
"Svi... znaju"
A da li se može postići ista nijansa boje?
Zašto se ne bi mogla?
Zna li tko što o tom problemu, nemam osobnih iskustava, ali znam da postoje mogućnosti miješanja laka do detalja, čuo sam da postoje i tvornički lakovi za određenu boju određene starosti, je li to istina?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Općenita iskustva s novim C4

Ako ima 12 godina jamstvo, ne znači da jamče da se 12 godina ništa neće pokvariti, nego da nećemo plaćati popravke.
Poprave što treba i voziš dalje.
Kad smo kod garancije na prohrđavanje,dobro pročitajte šta piše :whistling:





 

La Marche

Iskreni optimist
Re: Općenita iskustva s novim C4

To su sve normalni uvjeti, ne možeš očekivati da će te poticati da sam popravljaš, a oni davati garancije za to.
Kod Opela su, prije petnaestak godina, kad je to za Astru uvedeno, čak tražili svake godine takvu kontrolu. Ne znam kako je danas.
 
Na vrh