Reklamacija - više grešaka i prohrđavanje

Pepi

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Eto, još jedan razlog zbog postprodaje da idući auto ne bude Citroen. Iako ga vozim skoro 11 godina, idući auto zbog ovakvog ponašanja CH će biti neke druge marke. Srećom, danas je tržište takovo da možeš birati koji ćeš auto kupiti, a gospoda iz Turinine koji sjede u kravatama i lakiranim cipelama ostaju bez još jednog kupca zauvijek.
 

Marko

Well-known member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pepi, dragi moj i pred 11 godina si imal tržište gdje si mogel birati auto. ;) Insajderi javite se kaj je riješeno s tim dvjema ružinavim lađama? :weeabooface:
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Iako ga vozim skoro 11 godina, idući auto zbog ovakvog ponašanja CH će biti neke druge marke.
alfa, citroen, jaguar se kupuje rabljeno... toyota se kupuje nova :rolleyes:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Eto, još jedan razlog zbog postprodaje da idući auto ne bude Citroen. Iako ga vozim skoro 11 godina, idući auto zbog ovakvog ponašanja CH će biti neke druge marke.
Ala, si ih kaznio, nema što... Nismo li izglasali ulazak u EU? Već u srpnju iduće godine lijepo možeš otići do susjednih EU zemalja, kupiti svojeg Citroena i s probama se dovesti do bilo kojeg seoceta Lijepe naše i uredno ga registrirati.
 

liberty

Well-known member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

alfa, citroen, jaguar se kupuje rabljeno... toyota se kupuje nova :rolleyes:
mah............ove današnje toyote su precijenjene........ne kvare se ni više ni manje nego ostale marke..........danas više nema pravila........čovjek može biti bezbrižniji možda s daciom nego s toyotom.........faktor sreće:D
 

Nono

Èlan
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Da, to je prava istina. Kažu ljudi talijanski auto se više kvari. Digneš haubu, a tamo pol dijelova Made in Germany. Što znači njemački auto proizveden u Slovačkoj? Ta globalizacija je sve zmešala. Sve je još dobro dok nisu svi auti počeli dolaziti iz Kine.
 

Pepi

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pepi, dragi moj i pred 11 godina si imal tržište gdje si mogel birati auto. ;) Insajderi javite se kaj je riješeno s tim dvjema ružinavim lađama? :weeabooface:
Ma krivo sam se izrazio. Mislio sam reći da bi se danas s obzirom na puno razvijenije tržište kod nas nego prije 11 godina, kao i puno veću neimaštinu nego prije, trgovci trebali drugačije ponašati prema strankama, odnosno kupcima. Kako kod kupovine novog auta, tako i u postprodaji. Vremena su se drastično promijenila...

Ala, si ih kaznio, nema što... Nismo li izglasali ulazak u EU? Već u srpnju iduće godine lijepo možeš otići do susjednih EU zemalja, kupiti svojeg Citroena i s probama se dovesti do bilo kojeg seoceta Lijepe naše i uredno ga registrirati.
Ja nisam glasao za EU, a kako stvari stoje kod nas, malo će nas moći kupiti novi auto bilo kod nas, bilo u susjednim zemljama-nažalost.:oops::(
 

piccaso

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Pa koliko mi je poznato garancije teče od dana preuzimanja, dakle još 5 god ...
Nekak sumnjam da bu stalo samo na tome!
Naime u servisu kažu da se problem neće trajno riješiti samo lakiranjem ,već treba stavit druga vrata koja su tražili, ali im CH ista nije odobrio - JOŠ!!!!!
Bio sam danas i u Ch i obećali su odgovor u roku 2 dana.
Još jednom molim, ako netko ima pozitivna iskustva s rješavanjem ovakvog problema da me uputi u postupak i skrati mi muke. Vjerujem da ima još takvih!!! HVALA
 

Konrad

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

zasto nebi problem bio rijesen ako se korozija potpuno ocisti i vrata prije lakiranja zastite?
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

zasto nebi problem bio rijesen ako se korozija potpuno ocisti i vrata prije lakiranja zastite?
riješio bi 25 točaka, i što ako onda nakon par mjeseci se novih 20 pojavi.

CH mora točno znati o čemu se radi jer nije samo jedan takav, osim ako nije lakiran prije prodaje tu negdi kod nas.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

pa koliko sam shvatio oni ce lakirat cijela vrata...
ovo je za XTR slučaj.

to je krpanje rupe, nije problem u boji ili laku već u prvim slojevima antikorozivne zaštite (bubam ali valjda je to), ali uz sve promijenjeno (mjenjač, amortizeri, stup volana) sad još i da naprave kako treba, a to je da zamijene sva vrata to nema smisla, auto mora dobiti isti takav novi uz isprike. No to sad sanjam, ali mora netko biti prvi u svemu.

Ako im je bazen di su toćali vrata bio loše napunjen bude veselja na sve strane.

Pic ako je počeo na zadnjim vratima korodirati, a nisam to vidio na niti jednom do sad, onda što drugo nego mijenjati vrata.

Što se tiče uopće jamstva na koroziju uglavnom po svijetu u krug se radi tek kad se pojavi... rupa... mislim da je to iz prošlih vremena.

Danas automobili i nakon 10 godina i manje od 400tkm mogu i izgledaju često kao novi u smislu očuvanosti laka i boje.

Vidio sam danas tako zadnja vrata korodirana ispod stakla, Passat karavan III, prestao se proizvoditi 1993.
 

Blackking

Kralj
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

E moj Mirane ti si stvarno zaglibio.... čuj iz pouzdanih izvora ti mogu reči ako imaš grešku koja ti je iznad 2 - 3 tkn ... nemoj se niti truditi tražiti garanciju ... biti ćeš odbijen sa obrazloženjem da je to "Mehanički uklonjeno ili Mehaničko oštećenje" svaka žalba će ti biti odbijena i napisati će ti u obrazloženju na žalbu ... da više nemaš pravo se žaliti ( što je zakonski neprivhatljivo jer CH nije sudska institucija i nije mjerodavno tijelo koje ima pravo zabraniti žaljenje) ... Vidim da su ti već mnogi preporučili ... a ja ti evo iz prve ruke mogu samo savjetovati da odeš u drugu državu .. te da tamo podneseš zahtjev uz dokumentaciju, garancija itd.... za procjenu i popravak... ako ne i zamjenu vozila... a u Hrv .. možeš ih tužiti ... ali dok tebi prodje spor .. garancija će ti i isteknuti, a auto strunuti ... nažalost.....
 

Miran

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Hvala, svima od reda...
90 tih sam radio u autolimariji na Pulcu i Marinićima, i poznam gnjile i stare aute...al ovo ne...
al ovo na XTRu mi je više nego misterija, uz to moj je , i star godinu i mjesec dana...
Sad je u ARKu , kažu da će ga polirat-čitaj privremeno mi zamazat oči....
Pisal bi u Francusku, znam jezike, a kako se inače bavim vanbrodskim motorima i radim upravo zahtjeve za reklamacije pa znam i kako...
Zaključili su da neš stvarno škripi u prednjem ovjesu, već i kod vožnje po parkralištu...
Dakle ako netko ima mail adrese iz Francuske , od nekog ureda za klijente hvala puno...
Ljudi iz CH se mogu samo nadat da im moja pomoć na moru neće trebat...
 

deda

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

Ništa iz Francuske neće odgovorit,uzalud gubiš vrijeme.
 

Konrad

New member
Re: Iskustva s reklamacijama (više grešaka i prohrđavanje)

jesu podmazali selen od desnog nosaca motora pa probali jel skripi?
 
Na vrh