Reklamacija - trza u vožnji

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

to i mene muci...
Dajte nemojte se šaliti.To je dizelaš koji ima okretni moment od 340Nm i to već od nekih 1500o/min...Nešto ga guši...ja sumnjam ili EGR,ili je neki injektor u klincu,ali da je injektor,nebi dobro radio ni na vćim okretajima.Nešto je sa softwerom.
 

Konrad

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

update softvera postoji vec par mjeseci tako da su ga morali dobit

jsi probao takvog vozit? drugi takav auto?
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

update softvera postoji vec par mjeseci tako da su ga morali dobit

jsi probao takvog vozit? drugi takav auto?
Updatao mi je softwer,ali nije pomoglo za ovu moju grešku.Nisam vozio drugi,ali sam dobro zapamtio razliku između načina rda kad je bio ispravan,i sada.Ovo je katastrofa.Ko stara kanta.Da sam znao,ostao bih na starom c5 koji je puno bolje radio.
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

To je dizelaš koji ima okretni moment od 340Nm i to već od nekih 1500o/min...
mislim da nema veze di on daje okretni moment, odnosno daje ga u širem rasponu br. okretaja... u većoj mjeri igra ulogu stupanj prijenosa.
recimo, drugačije osjećaš taj max. br. okr. u drugoj brzini na 1500okr. nego u 4. brzini, zar ne?!

u današnje vrijeme ima brdo malih dizelaša na tržištu i svaki traži okretaje, a ispod 2000 vuku malo bolje nego benzinci, odnosno ispod su malo bolji nego skroz neupotrebljivi.

a razmisli i o tome da traktor daje svoje na 1000okr/min, misliš da se jedan brzohodni turbo dizel može snalaziti na 600okr. više?!

ne napadam te, ali samo kažem svoja iskustva svi moderni dizeli trebaju okretaje, 6 brzina je samo za štednju na autoputu.
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

nemoj ni voziti auto ispod 2000okr. osim u prvoj i drugoj brzini.
ali ne kažem da je sve OK sa autom, treba viditi.
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Ja mora da sam lud?!
Nakon što su me opet poslali na servis,rade budalu od mene.
Prvo mi nisu ni odgovorili na mail u kojem sam napisao da sam bio opet na servisu,i da greška postoji,te šta mi je činiti.Danas sam im opet proslijedio mail,da bih dobio slijedeći odgovor:

Kako što smo naveli u našem odgovoru od dana 23.01.2012. Vašu reklamaciju na rad vozila nismo u mogućnosti prihvatit.
Ukoliko ste u kontaktu sa odabranim ovlaštenim servisom CITROËN pristupili daljnjoj obradi Vašeg prigovora, pozivamo Vas da kontaktirate djelatnike servisa koji će Vas informirati o svim detaljima Vašeg predmeta.

Između ostalog,sad mi se počelo dešavati i slijedeće,kad je auto hladan,krenem i on mijenja brzine,to se i osjeti i pokazuje da ih je promijenio na zaslonu,ali kako može biti u D6 i auto se kreće 70km/h i vrti 2200okr/min???
Klizi kvačilo?Ne razumijem se u automatske mjenjače,ali koji mu je sad vrag?Pretpostavljam gusto ulje,jer nakon nekog vremena (minutu-dvije) sve proradi normalno.Ako je ulje,zašto nisu stavili neko rijeđe,a isto tako softwer bi trebao prepoznati tempu ulja i prilagoditi se.Ne znam :thinking:
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

ako auto ide okej ništa ne trese i ispušta čudne zvukove ne moraš se gnjaviti sa time.

ako te još brine što auto ne vuće u 6. na 1600okr. to je zato što ti motor može davati max. broj okretaja, ali taj moment okretaja nije na kotaču.
odnosno, moment koji daje motor u datom trenutku množi se sa koeficijentom stupnja prijenosa (kod prvog stupnja se množe sa recimo 3,2, dok na 5. stupnju prijenosa sa recimo 0,7) i na taj način dobiješ moment na kotačima kojega i osjetiš, ako je tvoj automatik klasičan tada ima momentni pretvarač i sl. se stvar događa.
sa snagom motora je druga stvar, ona je uvijek ista i u motoru i na kotaču.

temperatura od -10°C može imati svakave utjecaje na motor, samo vozi i ne brini :palac-gore:
 

sax

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Gurnuo govno u savu i kupio das auto LOL



lol, nece biti potrebno, odavno se zna da je citroen govno i da se kvari, ukljucujuci i naravno C2 hahahah
:palac-gore::stovanje::stovanje:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

kako može biti u D6 i auto se kreće 70km/h i vrti 2200okr/min???
Klizi kvačilo?
Inverter momenta.

Drugi put dok ti trese uzbrdo, otpusti gas do kraja, pa ga dodaj ili ga jače dodaj bez otupštanja (kao prilikom pretjecanja). Nemoj ga voziti ispod 2000 o/min pod raznim opterećenjima. S godinama ćeš razvaliti prijenos. :D
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Inverter momenta.

Drugi put dok ti trese uzbrdo, otpusti gas do kraja, pa ga dodaj ili ga jače dodaj bez otupštanja (kao prilikom pretjecanja). Nemoj ga voziti ispod 2000 o/min pod raznim opterećenjima. S godinama ćeš razvaliti prijenos. :D
Šta je taj inverter momenta?Nikad čuo.
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Šta je taj inverter momenta?Nikad čuo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Torque_converter

P.s. Moj osobni stav je da je auto ispravan, ali se ograđujem, jer moje izneseno mišljenje ne mora nužno odgovarati sa stvarnim stanjem automobila. :) Odnosno, ako smatraš da ne smije tresti na 1500 o/min u šestom stupnju prijenosa uzbrdo, ili da nije normalno da se u šestom stupnju prijenosa vrti na 2200 okr/min a ide 70 km/h, ti i dalje inzistiraj na popravku. ;)
 

Konrad

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

ja se necu mjesat :D

ma drek necu...u 6-oj na 1600 okretaja nemoze auto normalno ici...pogotovo na uzbrdici...daj nagazi ga malo da ubaci u nizi stupanj da se ne muci a ne da pazis da trosi 4 litre...

btw...na 1500 okretaja on pocinje dobivat najveci moment...neznaci da je on nabildan momentom na 1600 okretaja i treba letiti u 6-oj brzini...

da ima 200 konja mucit ce se u tim uvjetima...

potpisujem Bjelogvuka
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Ne mogu vjerovati koje odgovore dobijam.
Dajte ljudi,nemojte biti smiješni!Nagazi ga???Pa vozim normalno iza drugoga auta a moj auto ima automatski mjenjač!Nemam ga šta gaziti!I auto je radio neko vrijeme ispravno,tj. nije se tako čudno ponašao.Neispravan je,a to zna i serviser koji ga je probao,pa nisam lud.Amen.Ako nemate ništa pametno za napisat,nemojte ništa ni pisat.
 

Marko

Well-known member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Ne mogu vjerovati koje odgovore dobijam.
Dajte ljudi,nemojte biti smiješni!Nagazi ga???Pa vozim normalno iza drugoga auta a moj auto ima automatski mjenjač!Nemam ga šta gaziti!I auto je radio neko vrijeme ispravno,tj. nije se tako čudno ponašao.Neispravan je,a to zna i serviser koji ga je probao,pa nisam lud.Amen.Ako nemate ništa pametno za napisat,nemojte ništa ni pisat.
SIGURNO se ne bi tak ponašal i takve bisere prosipal kad bi ispred nas stajao oči u oči... Svi su face / majstori / pametnjakovići kad sjede pred računalom... ROFL

Par kolega ti je napisalo kaj oni misle + u servisu su isto sigurno oduševljeni - jesi im to lijepo sve ispričao to što nama pišeš da auto voziš u šestoj na 1500 okretaja uzbrdo...

Uzmi servisera i odite na vožnju i neka serviser vozi po toj ruti di tebi trese - stavite kameru u auto pa da vidimo da li trese.... Evo ti - Amen.
 

Zdravac

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Par kolega ti je napisalo kaj oni misle + u servisu su isto sigurno oduševljeni - jesi im to lijepo sve ispričao to što nama pišeš da auto voziš u šestoj na 1500 okretaja uzbrdo...
Neću ulaziti u problematiku, ali čoek je napisao DA IMA AUTOMATSKI MJENJAÈ.
Dakle, to bi trebalo značiti da auto SAM odabere u kojem stupnju će biti u određenom trenutku, zar ne???

Inaće, načelno se slažem da je bolje malo povečati okretaje ili smanjiti stupanj prijenosa!
 
Na vrh