Reklamacija - trza u vožnji

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Uzevši u obzir navode iz Vašeg dopisa od 18.siječnja, pristupili smo obradi raspoložive dokumentacije, kao i konzultacijama sa djelatnicima ovlaštenog servisa.
Osnovom mišljenja stručnih djelatnika ovlaštenog servisa, možemo zaključiti da ne postoje mogućnosti prihvaćanja Vaše reklamacije.
Molimo Vas da stupite u kontakt sa ovlaštenim servisom, a u svrhu provođenja dodatne dijagnostike i probne vožnje u prisutnosti tehničara servisa. Trenutno je moguće pretpostaviti
da minimalne nesukladnosti nastaju kao posljedica načina korištenja vozila.
Jel povezano to s brzinom prijenosa, mislin te vibracije? U kojoj brzini trese, ako je uopće povezano...
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Jel povezano to s brzinom prijenosa, mislin te vibracije? U kojoj brzini trese, ako je uopće povezano...
Povezano je sa okretajima i otporom.Najviše se osjeti u 6 brzini na nekih 1600-1700 okretaja (90km/h) i uzbrdici pri malom gasu.Pa nakon toga u 5 pa 4 i 3 brzini.Ali uglavnom,najgore je kad voziš iza nekoga na 80-90 i uzbrdo.
 

Marko

Well-known member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

On se štedljivo penje uzbrdo
Ne valjda... Pa nejte ga još bolje kuriti! Alex, ja ne prestajem zvat službu za korisnike
teleoperatera dok mi u roku odmah ne riješe problem - valjda da mene tak zajebavaju za auto sve bi ih pobacal. Pa nemojte si to dozvoliti pa kaj je vama ? Velikoj korporaciji prijetiti s dopisom - uzmi godišnji jedan dan odgodi sve kaj imaš i udri po njima !!! Ili ti nek vrate pare (boli te briga koliko je auto star) ... Evo vam svima link (neko je vidio, netko ne) koliko je čovjek živaca, papira i svega ostalog potrošio :

http://free-zg.t-com.hr/vozim_smece/

Sretno! Ak treba dojti na fajt - javi!
 

Marko

Well-known member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Nakon toga mi je rečeno da se strpim da dođe novi injektor,da će ga zamijeniti.Nakon što je došao injektor,i isti se zamijenio,primječujemo i problem sa trešnjom na laganim uzbrdicama,pa i ravnicama pri laganom gasu,a najviše kod cca 90 km/h i pri cca1600- 1700 okretaja
Èovek piše da su i ravnice u pitanju, da steple dok je mrzel... Nek dojde s autom da ga sprobamo, kaj drugo reći? Koju posluku porati... Očito par vas ima privilegirane informacije. ;)

Povlačim izjavu za fajt! :) Idemo rađe jest s tim C5-om - ko gospoda...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

Steple dok je mrzel i vruć i C3 HDi dok ga uzbrdo na 50 kmh otpremiš u četrtoj. :) Tak da ovaj u 6-oj na 90 steple TAMAN. :)
 

Konrad

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

cekaj on tebi trza u 6-oj brzini na 1600 okretaja uzbrdo?

di su ovi sta rade u servisima? kaj nema nijendog na forumu????
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

cekaj on tebi trza u 6-oj brzini na 1600 okretaja uzbrdo?

di su ovi sta rade u servisima? kaj nema nijendog na forumu????
ne trza...muči se...podmuklo huči...ne radi mirno...neznam opisati.:thinking:
 

Konrad

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

dali se motor trese kad radi na mjestu ili samo u voznji?
dali su u servisu updatali racunalo mjenjaca?
koje su gume na autu?
kad se pocne trest jesi probao dodat malo gasa da lakse ide da se ne pati? jer ako drzis malo gas mislim da on nece sam prebacit u nizu brzinu
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

dali se motor trese kad radi na mjestu ili samo u voznji?
dali su u servisu updatali racunalo mjenjaca?
koje su gume na autu?
kad se pocne trest jesi probao dodat malo gasa da lakse ide da se ne pati? jer ako drzis malo gas mislim da on nece sam prebacit u nizu brzinu
Samo u voznji,i samo na tim nekim okretajima u specifičnom trenutku (kad treba dati snagu,recimo iz Pule prema Vodnjanu na uzbrdici)
Neznam dali su updatali mjenjač
Gume su ile original michelin 245/45/18 a sada su zamjenske zimske
kad trese i doda mu se gas krene normalno,ali treba malo dok ne prestane to raditi...u biti dok ne poveća malo okretaje.Uglavnom povuče normalno,pogotovo ako se jače stisne.Ja sam isto sumnjao na mjenjač,ali auto je prvih mjesec dana radio normalno,dok nije počeo nemirno raditi kada je hladan (skakao sa 800 na 1000o/min i nazad).Onda su promijenili injektor,dva dana je radio normalno i onda opet počeo.Dali je moguće da je još jedan injektor u klincu?
 

Konrad

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

jel ista dimenzija guma?
daj vozi ga u servis i nemoj ga uzimat dok ne rijese kvar...

e jel se to dogada od prvog dana ili si nesto radio pa je poceo zezat?
 

Dalibor

Dado Tornado
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

ne trza...muči se...podmuklo huči...ne radi mirno...neznam opisati.:thinking:
reko bi da je normalno da se muči i huči kad ide u 6toj na 1600okr uzbrdo...
1600 je prenisko za bilo kaj u brzini višoj od 2.
 

Alex33

New member
re: Iskustva s reklamacijama (trza u vožnji)

jel ista dimenzija guma?
daj vozi ga u servis i nemoj ga uzimat dok ne rijese kvar...

e jel se to dogada od prvog dana ili si nesto radio pa je poceo zezat?
guma je od 16 ali to je radio i sa onim gumama.počelo je na nekih 1500km a sada sam na 15000km.
nije ništa rađeno,osim što je mijenjan taj injektor,ali to je radio i prije izmjene.

reko bi da je normalno da se muči i huči kad ide u 6toj na 1600okr uzbrdo...
1600 je prenisko za bilo kaj u brzini višoj od 2.
imao sam prije c5 2.0 hdi sa ručnim mjenjačem.vozio je uz tu istu uzbrdicu u 6 brzini bez problema.A i ovaj je radio dobro,ali prvih petnaest dana.Navodno Citroen zna za tu grešku jer ima više auta sa istim slučajem,ali neznaju riješiti.
 
Na vrh