Razne novosti

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tek sad sam naletio na ovo... Prodaja Citroena ide tako-tako, jednostavno nemaju modele i cijene koji bi nešto značajno napravili na našem tržištu. Vjerujem da Elysee tu najviše diže brojeve.

I skidam kapu Suzukiju. Strašan posao su napravili. Odmah bi potpisao Swift Sport i novog Jimnya u garaži :cool:
Takve prave aute od Citroena nemožemo očekivati ni u najluđim snovima :meh:

 

Dalibor

Dado Tornado
iznenađen sam da peže nema među privatnim kupcima - iako je 208 dugo na tržištu, odličan je omjer uloženo/dobiveno, 301 su izgleda malo precijenili.
škoda je kod nas super popularna, ali valjda samo na leasing ili rabljena.
i baš me zanimaju brojke opelovih modela kod privatnih kupaca.
mazdi je prodano 626 :D

jednostavno nemaju modele i cijene
zato se čudim za toyotu da je među 10 privatnih
valjda je "toyota" drugo ime "pouzdanosti", pa nađe kupce (a dizajn je samo meni #$%&)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Je, grozne su Toyote, ali dosta vidim ovih CHRa na cesti... Auris isto ide sad po solidnim akcijskim cijenama, Corollu se moglo dobiti za 130tkn...
Za Pežo se ne slažem... po meni je suluda cijena za auto koji je toliko na tržištu (208). Za osnovni model sa 68ks je 95.000kn?!?!? Prvi četverocilindraš/dizel 120.000kn?!?! Ne hvala.
Za Opel piše broj, jači je od ostatka PSA skupa.

Ovi podatci... ma sve u svemi nisu bitni. Mi smo teška sirotinja, rabljena vozila nose cijelo tržište.
Najbliže nekom pravom omjeru stanja privatnih automobila kod nas bi bio desni stupac, samo rabljeni auti :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zabiravio sam na lagere, ovo je već prihvatljivije. Stavit felge, čipnut motor na 120ks :cool: Jedino bi im za tu cifru trebalo još spustiti cijenu :D

No koliko ih može biti na lageru ovakvih, 10-20-50? Neće im to popraviti prodaju značajno. Ovaj novi 1.5hdi ide tek od 100ks, pa valjda zato takva cijena.

Èak dosta ljudi i vidim u 308, 3008 i 5008icama... al valjda su to uvozi. Ni novi 508 vjerovatno nećemo viđati često još godinu dvije, dok ne krenu stizat rabljeni.

Možda im Cutac popravi krvno stanje :D
 

markan1000

Well-known member
Prodaja Citroena ide tako-tako
Ovo si dobro rekao, tako-tako. Nije ni dobro, a nije ni loše. Pogotovo kad se uzme u obzir trenutna većim dijelom "funky" gama, koja je prosječnom Hrvatu više "crtić" gama. Vidjet ćemo može li nekakav pozitivan utjecaj u 2019. donijeti Berlingo, primarno u desnom stupcu, a možda i u lijevom.
Meni osobno najveće iznenađenje Hyundai. Tucson vjerojatno odrađuje dobar posao, kao i i20 - koji je toliko bezličan auto u svakoj geneaciji da ga ja jednostavno ni ne primjećujem. Suzuki više i nije iznenađenje, jer mi se čini da se već par godina drži na prvom mjestu među privatnim kupcima, i ima jake adute u Vitari (pomodna, ali zgođušan i pristupačan auto) i Swiftu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hyundai među rijetkima ima još dosta 4cyl atmosferaca u ponudi, volio bi viditi koliki udio imaju u prodaji. Mislim da im i to još dio kupaca privuče... znam da bi mene da tražim neki jeftilen za sljedećih 10 godina
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ami 1 concept! Moze li ovo zazivjeti?

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk

Nesto mi nece slike, al izbacise koncept dzepnog citroena za kojeg ne treba vozacka.. naziv ami 1 neka fora rent a city e car za male relacije :)

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk

Evo ga, mal bice pa nemoze :D


Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

dekiiii

Active member
Ovo može samo MAJKA voljeti:doh::vidiga::rofl: Baš bi volio vidjeti NCAP test, mada svi znamo da veličina ne znači sve ALI....:gaah:OVO definitivno NE SMIJE na ulicu - eventualno u pješačke zone i ograničenje na max 5 km/h zbog zvjezdica za zaštitu pješaka:DLOL
 

Dalibor

Dado Tornado
usprkos gornjem ^^^ skepticizmu, novi koncept AMI ONE odličan mi je kao konkurent smartovima,
zato :p:p:p svima kojima se ne sviđa

[ame]https://youtu.be/ZPAEU4PhB0U[/ame]
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Za potpuni doživljaj koncepta nedostaju mi Wesley Snipes, Sylvester Stallone i Sandra Bullock. :) Tko zna o čemu pričam, zna. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
DS8 za Kinu. Navodno bi trebao 2020. stići u europu. Trebala bi biti produžena emp2 platforma.



 

Phantom

Drajver
Citroen šalje C4 Cactus u penziju nakon samo jedne generacije

Kompanija Citroen je odlučila da penzioniše svoj mali crossover C4 Cactus nakon samo jedne generacije.
Da C4 Cactus neće doživjeti drugu generaciju potvrdio je za Top Gear jedan od šefova Xavier Peugeot. On je otkrio da je zamjenski model već u razvoju, ali da neće nositi ime Cactus, nego će se raditi o potpuno drugačijem automobilu.

Ime Cactus bi se moglo vratiti jednog dana s novim modelom, ali sljedeća generacija modela C4 će biti znatno udaljena od odlazećeg modela. Crossover je svakako izgubio većinu svog šarma, a redizajnirani model je imao znatno manje karakteristične gumirane plastične obloge sa zračnim džepovima kako bi dizajn bio više konvencionalan. Citroen se odlučio za mainstream izgled Cactusa tako da je u procesu ukinuo standardni C4 kompaktni hatchback.

Međutim, francuska kompanija radi na nečemu specijalnom kada je riječ o modelu C4. Xavier Peugeot tvrdi da će ostati vjeran Citroenovoj etici i nekonvencionalnom dizajnu te da će biti drugačiji od konkurenata.

Novi model se očekuje 2020. ili najkasnije 2021. godine, a konkurencija će mu biti najnoviji Ford Focus i nova generacija Volkswagenovog Golfa, a tu su i predstojeći obnovljeni Renault Megane, SEAT Leon i Škoda Octavia.

https://www.klix.ba/auto/citroen-salje-c4-cactus-u-penziju-nakon-samo-jedne-generacije/190624027
 
Na vrh