Razna pitanja za c5 2006

Medobrundo

Member
Donator foruma
Da li motor diže temperaturu, ide u crveno? Sada mi je jedan majstor rekao da je do BSM-a .
Ne, vozim uredno već duže vremena ovako, doduše kako je ovo ljeto ugrijalo nisam imao nekih dužih vožnji, uglavnom po gradu ali bez problema po pitanju temperature.
 

Mrki5

Well-known member
Ne, vozim uredno već duže vremena ovako, doduše kako je ovo ljeto ugrijalo nisam imao nekih dužih vožnji, uglavnom po gradu ali bez problema po pitanju temperature.
Čiudno. Da ventilator ne radi pregrejao bi se motor ,a i da sezor temperature motora ne radi isto bi se dešavalo. Treba da se uradi dijagnostika da se vidi da li ima previše gasa u sistemu . Aj ti ovako uradi, između dva hladnjaka bude liđća i prljavštine pa to očisti i isperi oba, moralo bi da radi klima .
 
Posljednje uređivanje:

Medobrundo

Member
Donator foruma
Ja sam vozao doslovno bez ventilatora od kad sam napisao ovdje prvi post o ventilatoru. Izvadili ga u servisu jer kao eto treba ga mijenjati pa da ga sad ne vraćaju jer svakako ne radi i ja tako vozao, nikakvog pregrijavnja nisam imao 😁 očistio sam to lišće, bilo ga je ali ne toliko. Probat ću kupit drugi ventilator, kod nas se može vratiti dio ako ti ne odgovara i dobiješ pare nazad pa ću tako vjerovatno uraditi. Ne znam više ni sam šta drugo pokušati. Pola sam auta rastavio zbog ovog 😁
 

Medobrundo

Member
Donator foruma
Ne mogu da verujem da si vozio bez ventilatora kao i da se nije motor pregrijavao. 😁
Pa vjerovatno ventilator nije radio od kako sam kupio auto 😂
Ova bijela/smeđa kako već žila ne daje napon. Kad smo direktno sa baterije na džek na ventilatoru skopčali pali se ventilator i vrti haman maksimalno. Je li to do tog BSM-a ili do osigurača?

20220621_180122.jpg
Usput, testirao sam i F1 50A osigurač i uredu je sve.
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Onda je nešto u prekidu od BSM-a Nađi te žice na BSM-u pa otkači konektor, možda su loši kontakti . Screenshot 2022-06-21 at 21-34-10 bsm za c5 – Google претрага.png Ne znam tačno koje su žice i konektor od ventilatora pa zato skidaj jedan po jedan da vidiš jesu li ispravni kontakti.
 
Posljednje uređivanje:

Medobrundo

Member
Donator foruma
Napravio sam ventilator. Doslovno samo konektor nekoliko puta ubacio i izbacio i to je popravilo problem 😂 radi ventilator kao lud a i klima ujedno. Sreća pa nisam odmah poletio kupiti ventilator jer su mi tražili po 200+ eura za nov 🙄 hvala svima a posebno mrkom na pomoći!

Sad razmišljam da zamjeni trenutna sjedišta sa onim kožnim samo se bojim hoću li moći sve povezati kako treba. Ima li neko iskustva s tim? Vrijedi li truda?
 

Mrki5

Well-known member
Napravio sam ventilator. Doslovno samo konektor nekoliko puta ubacio i izbacio i to je popravilo problem 😂 radi ventilator kao lud a i klima ujedno. Sreća pa nisam odmah poletio kupiti ventilator jer su mi tražili po 200+ eura za nov 🙄 hvala svima a posebno mrkom na pomoći!

Sad razmišljam da zamjeni trenutna sjedišta sa onim kožnim samo se bojim hoću li moći sve povezati kako treba. Ima li neko iskustva s tim? Vrijedi li truda?
Čim su pomenuli evre, odmah si se setio šta bi moglo da bude ? 😁
 

Medobrundo

Member
Donator foruma
Čim su pomenuli evre, odmah si se setio šta bi moglo da bude ? 😁
Ma to je bilo odmah na početku. Nakon tog sam tražio pomoć na forumu i pokušao svašta nešto, što je ovdje već dokumentovano. Naravno da neću odmah toliko para dati, to ne daju ni oni što voze 10 puta skuplja auta :) Ovo samo pokazuje koliko ne treba odmah krenuti za onim što majstor kaže. To sam najviše naučio na prošlom autu i raznim "majstorima".
 

Medobrundo

Member
Donator foruma
Kako se radi regeneracija dpf na ovom autu? Na koliko obrtaja koju dužinu da vozim? Treba li neku tečnost sipati? Idem sutra na relativno duži put pa da iskoristim jer mi je uglavnom gradska vožnja.
 

Medobrundo

Member
Donator foruma
Imam novo pitanje vezano za sjedišta.

Svojom greškom sam razvalio vozačevo sjedište koje sad trebam mijenjati. Interesuje me da li moram tražiti sjedišta baš za isti motor i godište kao što je moje auto? Mogu li sjedišta od pre facelift modela? Mogu li od Peugeot 407? Na šta da obratim pažnju?
 
Na vrh