Rasprava o ostalim automobilima

Doomsday

U prolazu...
Klasično polovan ili ne, nije potpuno restauriran kao onaj CX, kojeg bi rado udomio kao svoj prvi i jedini auto, na 7-10 godina, ako ne i puno duže...

Em nema kompove i suludu struju, em nema ekologije, em je udoban do bola, znam jer sam godinama posjedovao i vozio GS-a, em ima klimu...

Em se voziš, em uživaš u svemu, em je oldtimer, em je i super daily...

Šta će ti više od auta u životu...

Valjda...

:D
 

Cutac

Prèkaroš
17k eura za vikend, hvala
:confused:

potpuno restauriran
Ja osobno nisam fan toga. Ok ako ga se modernizira(sve što se može napraviti bolje, da se i napravi(farovi, klima, izolacija, šta ja znam, sve što postoji da se updatea), ali čisto da se zamijene dijelovi i ostruže hrđa mi nije nešto fora. Tada radije vozim auto sa "patinom" :)

super daily
Super daily je, meni, nešto u stilu C4 II. Jeftine gume, udoban, jedino je malo glasan na autocesti, ali meni to ne spada u daily, pa eto :)
Ali da sad biram daily do 20k€, mislim da bih uzeo Civic 1.5.
 

Cutac

Prèkaroš
I estetski ti je prihvatljiv?
Nije, ali je Honda i ima 1.5 četverocilindraša.

A za cijenu, izgleda da se nešto promijenilo, pred mjesec-dva sam gledao i ovaj od 182 konja je bio 180000 kuna u predzadnjoj razini opreme.
 

markan1000

Well-known member
Ne znam da li smijem to ovdje navesti, ali ako je netko zainteresiran za Kiu Ceed SW, 2008. godište, 1. vlasnik, nije uvoz, 1,6 CRDI 110 KS, 245.000 km, auto nikad udaran, stvarno je cijelog vijeka bio toči i vozi, trenutno oglašena cijena je 4.500 EUR ali može ići puno niže, neka mi se javi s PM.
Oglas i slike ima na Njuškalu, šifra oglasa: 30260229.
Znam ovaj auto od prvog dana, i iako se meni osobno ne sviđa i ne volim općenito Kie, ovaj auto je stvarno bio uzoran po pitanju pouzdanosti, pa ako netko želi barem pogledati...
Ako ne može "oglas" ovdje, slobodno brišite i ispričavam se.
 

Brruno

Well-known member
Za 2500 se prodaje 2005 c3 s upitnom kilometrazom i 50kwni losijim voznim svojstvima pa bih rekao da ta kia vrijedi dosta vise od c3ce ako je stanje uredno.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Ax boy

Well-known member
Brruno, kia da je bolja od c3, citroena??? Nema šanse,to je po meni zadnji auto na listi dobrih. Neka nitko ne zamjeri, možda samo moje mišljenje al. Još da si rekao golf, audi bolji od c3,ajde to može proći, ali kia? Horor. Može biti najbolja al korejac... Prije bih Nissan. ;)
 

Brruno

Well-known member
Trebas vozit razlicite aute da bi bio objektivan. Ceed 2008 1.6 diesel je sigurno bolji od c3 2005 1.4. Tu kiu sam vozio prije par godina a c3 sam vozio sada kad ju je sogor kupio. Koji audi ces kupit za 2500 eura?? Govorimo o istom rangu cijena starijih vozila jelte, jer inace audi a8 je sigurno bolji od kie i40 :D

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Ax boy

Well-known member
Vozio sam dosta različitih marki vozila pa znam. Nego u pravu si da je dizel većinom uvijek bolji od benzinca pa onda istina da, 1.6dizel od 1.4i. Međutim Audija za 2500 EUR dobrog nema, minimalno nešto ima za 4500 EUR hahahhaha. Pardon,rekoh nemojte zamjerit. U istom cjenovnom rangu,ima uvijek svega. Audi A8 je uuuuu za Kiu daleko iznad. Dobro veliš, samo problem je održavanje koje neke može odvest u bankrot, pogotovu u današnje vrijeme.
Živio, mišljenja su različita.
 

Brruno

Well-known member
Marka i model nije isto. Moj c5 je avion naspram c3 od sogora a ista marka. Ali jbg, kosta avion vise od njegovog. Po mom iskustvu, danas treba gledat iskljucivo model i primjerak auta kad kupujes nesto starije. Recimo ja bih radije tu kiu za 2500 nego taj citrac za 2500.Ali bih radije c5 1.6 nego golfa za istu cijenu Ako gledam srednji auto za svaki dan po gradu onda mozda radije golfa radi velicine. Ali ja sam takav, marka vise nije prioritet kao nekad, gledam iskljucivo sta dobijem za svoj novac i potrebe.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
Za 2500 se prodaje 2005 c3 s upitnom kilometrazom i 50kwni losijim voznim svojstvima pa bih rekao da ta kia vrijedi dosta vise od c3ce ako je stanje uredno.
Između 2500 i 3000, kao što sam naveo, prodaju se auti stari oko 10 godina sa prosječnom opremom, motorom i preko 200 tisuća kilometara.
 

Brruno

Well-known member
Ja ne bih dao vise od 15000 kn za nijednog navedenog,da se razumijemo, ali kod nas su takve cijene nažalost. 6500 eura golf 2009, 6500 c5 2.0 hdi 2010 cak i 2011 ponekad, nema nikakvog smisla ali eto.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

markan1000

Well-known member
Auto je stvarno uredan, iako kažem niti ja osobno ne volim niti Kije općenito, a niti ovaj konkretan model. Cutac je rekao da ima sve originalne dijelove i da je to loše. Jednim dijelom se slažem, ali s druge strane to nešto govori i o tome da se radi o zdravom primjerku auta s kojim nikad nije bilo problema.
Uistinu nikog ne nagovaram na kupnju, da ne bi bilo zabune, ali kažem poznam taj auto otkad je kupljen jer je iz ženine obitelji pa znam da se radi o zdravom primjerku, i tu ga prijateljski nudim ako netko ima potrebe za takvim autom.
Osobno imam ga priliku kupiti po povlaštenoj cijeni (jer je kako sam rekao iz ženine obitelji) + friško registriranog, i nisam ni sam pametan što napraviti.
Kad bi ga kupio, to bi bilo da bude drugi auto u kući umjesto C3. Dake moj C3 je 2005. 1.4 benzin, 210.000 km.
Protiv:
1. ne treba mi veliki auto za drugi auto u kući
2. žao mi se rastati od C3 jer mi je auto drag, a i dobro me služi
3. auto ima više kilometara nego moj, što me muči bez obzira na to što je 3 godine mlađi i viša klasa auta
4. zbog svega navedenog i bez obzira na povlaštenu cijenu, i dalje treba nešto i platiti :D
5. ne znam hoću li ubiti dizela vozeći ga samo po gradu 6.000 km godišnje
6. ne volim taj model
Za:
1. dobijem veći auto, 3 godine mlađi (ali opet s više kilometara)
2. puno manji potrošač
3. ajmo reći sigurniji auto, zbog same veličine ako ništa drugo
4. rijetka prilika dobiti po jako dobroj cijeni auto koji je tu unegdje u obitelji od prvog dana, dakle točno znam što kupujem
5. dobijem puuuuno manjeg potrošača
6. veći komfor vožnje + vozi se lijepo to moram priznati. Unatoč tome što je karavan leži bolje na cesti nego C4 npr. (kompletno drugačije auto)
 
Na vrh