Rasprava o ostalim automobilima

Cutac

Prèkaroš
Ruske, laguna je 500-600 kila teza od Fiata o kojima pricamo.

Dooms, meni je pocela nekada svijetliti lampica serva sa nekom porukom na ekranu, pa je u tjedan dana dok je bio termin za mehanicara imao faze u kojima servo ne radi, u kojima u jednu stranu ide lakse, ali uvijek je imao kontakt s kotacima.
A lako za to, cekam da ode kvacilo ili krepa aktuator istoga jer dosta trzavije salta u zadnje vrijeme.
 

diegos

Well-known member
Kad se vec spomenuo clio... Neki dan sam vozio nissan micru iz rent a cara, koja je u principu clio, ako se ne varam. Dok mi clio nije nista posebno, cak mi malo i jadno izgleda interijer, micra je ostavila sasvim suprotan dojam. Lijep udoban volan s puno tipki, instrument tabla odlicno dizajnirana (u cliju je valjda preuzeta iz dacije), sve puno mekanih materijala i ugodno na dodir. Cista petica za unutrasnjost :) Motor ne znam koji je bio, neki dci 80-90 ks valjda. Uglavnom bas me ugodno iznenadio autic
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Novi Pug 208 sa trocilindarskom anemijom od 75ks, ručnom klimom, iza prozori na kurble, nemetalik boja - 100.000kn.

Boleština. Bilo bi lijepo kriviti državu, no PPMV je malih 1160kn.

Osnovni dizel - 130.000kn.
[ame]https://media.peugeot.hr/file/30/6/cjenik-novi-208-v2.0-od-01.12.pdf[/ame]

C3 je skup, no naspram ovoga ne djeluje tako strašno.

Izgleda da stvarno više nikad neću novi auto kupiti :(
 

Dalibor

Dado Tornado
prije 10 godina dalo se u salonu isposlovati kakvu kiu ceed sa benz. od sto konja i dobrom opremom za ispod sto tisuća. danas toliko koštaju socijalni mališani. valjda su zato uveli mikro aute kao up/c1/i10, da bi podebljali profit u svakoj klasi. prije 15 godina c3 je koštao kao c1.
no, zato je c4 cactus i dalje best buy :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel je? Dati preko 100tkn za 20 godina staru platformu? Ja nebi.
Sad si me natjerao da pregledam zadnje cjenike naše marke... sramota
 

Dalibor

Dado Tornado
gledaj to s pozitivne strane, ako je platforma stara 20 godina znači da je dobra :)
ne znam tko drugi veličine c4 cactusa daje toliko prostora, takve motore, i izgled za idućih 15 godina, sve za cijenu nissan micre sa srednjim paketom...

nažalost 208 je preskup nekih 20 posto, ali to može značiti i da plaće zadnjih godina nisu dovoljno rasle.
u osnovnom paketu dobije se većina neophodnog dok su led dnevna u prvom idućem paketu.

problem 208 je što usporediv c3 košta 3.000 € manje, a za cijenu top modela ima i peže 3008
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
takve motore
Možda ne kužim sarkazam, ali trocilindarske prevare od benzinaca svi nude, kao i dizele preopterećene ekologijom.
A tko kupuje auto na metre, ima i Škode za istu lovu, oćeš Scalu oćeš Kamik... barem su mehanički suvremeniji automobili.

PS

Evo došla su vremena di ću ja ladno nekome prije preporučiti proizvod Škode nego Citroena. Sam sebe sam iznenadio.
Mislim da sam ostao bez pozitivnih strana gledanja... stvarno nemogu naći jedan detalj za pohvalu
 

Brruno

Well-known member
Evo došla su vremena di ću ja ladno nekome prije preporučiti proizvod Škode nego Citroena. Sam sebe sam iznenadio.
Mislim da sam ostao bez pozitivnih strana gledanja... stvarno nemogu naći jedan detalj za pohvalu
Samo si objektivan,nista drugo.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Milosh

Test
Èekajte, zar niste vas dvojica prije par dana pričali da će Renault imati koristi od novijih PSA platformi? :D Ne želim potaknuti raspravu ili vaše opravdavanje, samo da vam skrenem pažnju na ironiju. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne želim potaknuti raspravu ili vaše opravdavanje, samo da vam skrenem pažnju na ironiju.
Ne vidim ironije pa se moram pravdat :)

Èekajte, zar niste vas dvojica prije par dana pričali da će Renault imati koristi od novijih PSA platformi?
Opel valjda? Osim koristi od činjenice da nisu propali već i dalje postoje, što je čudo samo po sebi, naravno da će imati koristi od novih platformi.
One su ok same po sebi, no nisu tema zadnjih postova.

Ja se sprdam s nevjerovatno lošom opremom uz sulude cijene, na što platforma nema neki utjecaj.
Hoće li i Oplo imati takvih problema, neznam, vjerovatno hoće s obzirom na PSA i tržište...
No nebi oni to tako radili kada ovce nebi kupovale... valjda :D
 

Cutac

Prèkaroš
prije preporučiti proizvod Škode nego Citroena
Ja ne bih kupio niti jedan novi Citroen, tu se slažemo, ali škoda? Vozio sam Škode i Seate i to je žalosno što ljudi svoj teško zarađen novac daju na to. Te dvije marke su valda jedine koje ne bih vozio/kupio, nema toga.
 

Brruno

Well-known member
Nemas bas previse izbora. Ako si stavis u glavu nekakvu granicu budzeta s kojim bi raspolagao,nije bas da mozes birat. Ili je ruzan,ili je slab,ili je neudoban,ili ima slabu opremu,ili ima losu i skupu servisnu mrezu ili,ili. Da kupujem novi auto, stvarno ne znam sta bih kupio. Da imam veliki budzet,onda je vec druga stvar.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

charllie

Active member
Bravo kolega Cutac,nekoji su me iznenadili hvalenjem skode.:confused:E dobra stata vremena,pred 20-30 let sam bi buudala stavljal skodu ispred citraca.Ja sam sretan u Citracu i snjime:angel: a vi kak ocete.
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
pred 20-30 let sam bi buudala stavljal skodu ispred citraca
stavljati favoritku i feliciu ispred saxa, ipak je ekstremno.

škoda je imala svoju slatku točku od '00. do '10., i njihovu gamu iz tog vremena generalno stavljam ispred tadašnjih citraša. prva fabia i c3 su mi tu negdje, teško se odlučiti.
octavia laurent i klement dizel karavan prve serije full oprema utegnut, najdraža mi je škoda, i među top 5 najdražih auta uopće. u toj opremi nadilazi i xantiu za moj ukus.
ona sa velikim farovima, redizajn druge linije, auto je bio super, samo me počeo smetati njihov tdi, kojeg su trebali utišati nakon toliko godina. tko voli grube aute ta octavia je zakon. ja bi najprije gledao benzince.
predzadnja linija je više opel nego škoda.

fabije dizeli su isto zahvalni auti, ali svaka generacija ima sve ružniju unutrašnjost.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja ne bih kupio niti jedan novi Citroen, tu se slažemo, ali škoda?
Ma referirao sam se na ove kupce po metru i C4 Cactus kao primjer. Mislim da je takvom kupcu kvalitetniji izbor Škoda. Za istu lovu su ona dva primjera puno svježiji i kompletniji automobili od rastegnute i skemijane C3ke.
 
Na vrh