Radari za RT6

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Fiksne kamere slikaju aute od naprijed i od nazad, oba smijera.
Imaju i pristojnu toleranciju, čak malo višu od zakonske.
Ozbiljno? Koliko višu? 30kmh? Ja sam u proljeće proletil kraj jedne. Al ne one u kutiji, neg ove kaj ovak izgleda. Ne znam kak fotka napred i nazad.



Nikad nije stigla. Tak da sam i ja zaključil da im je tolernacija puno veća od onih mobilnih kaj ih denu kraj puta.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ona fotka u jednom smjeru, automobile straga i od naprije... to sam mislio.
Ako je bilo u proljeće, već biš dobio kaznu...

Najbliža kutija meni, sa ograničenjem 60, je testirana do malo preko 80 po uricama...nema problema. I ona jedna na Ri obulaznici prije tunela, smjer jug, ograničenje 70,.... ja se jednom zaboravio, prošao sa malo ispod 100 po satu. Isto nikad ništa.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ova sa slike je Rogoznica podorljak i 2km niže ima još jedna :-D
Ma katastorfa šta su Šibenik i okolicu ispleli s tim kamerama ove godine, a ni jedna nije di triba. Tu di su ih stavili nit se gine nit ima nesreća. Ovolko ih oko Zadra nema šta su ih oko Šibenika posijali. Nisan iša do Šibenika od studenog prošle godine do negdi konca srpnja. I uvik vozan napamet i po brzini koliko cesta omogućuje kad nema prometa. I eto ti di me sačeka, gori na usponu iz Ražina prema Rokićima na sedam-osam metara je stavili. Baš ovakvu. 80 ograničenje. Ja mislim da san iša priko 110 po satu. Nit je naseljeno, četri trake, nigdi nikog. Još čekam. Tek san je u povratku ugleda goir na stupu. I one na čvoru Dubrava isto. Ona prije Dumbočice još i ima smisla, ali ona nakon, sakrili je iza putokaza. Baš podlo.
 

h5n1

Member
Mislin da ih nijedna zupanija nema ko Šibenska. Od Splita prema zadru. Redom podorljak, stupin, bilo, grebaštica, vidici 3 trake, njivice. Pa na ulazu u vodice tri. Onda ulaz autoput 2 komada to su ove koje ja znam a virujem da ih ima još.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ipak se kreće!

SCDB je pokrenuo beta-testiranje svog ZAR fajla za RT6 koji pokriva čitavu Europu!
Svatko se može registrirati, preuzeti file i testirati ga...
A ovdje javljaju ljudi da (modificirani) file radi normalno i na SMEG i SMEG+ uređajima!
Testirao danas na svom SMEG+IV2 i nakon nešto podešavanja, sve radi kako treba.
Konačno se javljaju upozoranja na radare i u HR, BiH, SRB itd!!
Bilo je i vrijeme! Da se ne sramotim okolo bez toga... ;)

Thanks @slowdeath! (y)

PS: Vjerojatno će netko složiti file i za RT4/5? Time bi onda svi Magneti Marelli navigacijski uređaji imali upotrebljiv ZAR file za cijelu Europu.
RNEG i NG4 odavno imaju SCDB speedcam file, a noviji NAC za to koristi TomTom povezane usluge (koje se plaćaju)...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

pokra89

Well-known member
Je li ima igdje podatak iz koje baze su uzimani radari? Ili spisak radara za pojedinu zemlju/regiju?
Savršeno radi na SMEG uređaju u Picassu! IMG_20210414_182311.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Jednom sam čuo zvuk iz radija, kao neko upozorenje, nisam znao sta je. Moguće da su kamere za brzinu, no, ne znam.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ap0qalypto je rekao:
Jednom sam čuo zvuk iz radija, kao neko upozorenje, nisam znao sta je. Moguće da su kamere za brzinu, no, ne znam.
Pri nailasku u područje kamere radio napravi dupli Beep (viši ton), a pri izlaski jedan (niži ton). Ako je to zvuk o kojem pišeš onda je sve OK!

Testirano za sad na SMEGovima, no mislim da bi radilo i na RT6, a možda i na RT4/5...
Na SMEGu i SMEG+ ovo radi uredno (testeri prijavili OK), a za SMEG+IV2 još nisam vidio komentare. Kod mene je na +IV2 bila jedna komplikacija (opisano ovdje), ali sad sve radi normalno!

PS: Grafički prikaz je na svakom uređaju različit, ali meni je fora kako se pojavi više crvene boje oko znaka ako se vozim iznad ograničenja, dok ako sam pri odgovarajućoj brzini onda tog crvenila nema. Eto, fora mi je da je netko i o tom detalju mislio...
😎
 

Prilozi

h5n1

Member
Radi perfektno na rt6 olitiga rneg2 olitiga emyway :D :-D verzija SW-a 2.75.D.2 Isprobao na par kamera i u svim modovima displaya. I podrška od proizvođača je na visokom nivou i napišite ljudima feedback jako su zahvalni.
 
Na vrh