Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Milosh

Test
Zašto mi Windows 7 u virtualnoj mašini neće pokrenuti DWD RW pogon (CD sa Diagboxom) nego se vraća na pokretanje Windowsa 7, tj. ponovno instaliranje?
Ako koristiš Oracle VirtualBox, jesi li instalirao ona dva dodatna paketa, Gues Additions i još jedan.

Ili probaj u Win-u napraviti image od diska pa tako, kako je Colnago rekao.
 

Mrki5

Well-known member
Re: Rad s dijagnostikom

Dobil sam elm 327 koji softwere da inštaliram da bu radilo na xsari picasso.
Sa kablom ili bežični ? Za onaj sa kablom ScanMaster , a bežični što radi preko tel ili tableta torque.
Što ti je virtualna VMWare Player, MS-Hyper-V ili Windows Virtual PC XP mode ?
Pretpostavka je da ti nedostaje dwd cd driver probaj napraviti iso image cd na disku pa ga od tamo učitati . BTW ima barem desetak uzroka za
startanje instalacije
Imam ja komplet tu instalaciju za vin 7 i vin 8 i 10 sve upakovano. Ima 6,1 gb i softver 9.91. Pošalji mel da ti pošaljem .
 

Gorski

Member
Što ti je virtualna VMWare Player, MS-Hyper-V ili Windows Virtual PC XP mode ?
Pretpostavka je da ti nedostaje dwd cd driver probaj napraviti iso image cd na disku pa ga od tamo učitati . BTW ima barem desetak uzroka za
startanje instalacije
Hvala!
Oracle VirtualBox je VM.
Probati ću najprije ovo što kaže Milosh.
Ako koristiš Oracle VirtualBox, jesi li instalirao ona dva dodatna paketa, Gues Additions i još jedan.

Ili probaj u Win-u napraviti image od diska pa tako, kako je Colnago rekao.
Nisam.
Nisam ni skužio gdje su i da treba. Pogledati ću.

Ma nikako vremena uhvatiti a već mi mjesec dana stoji auto.
 

Gorski

Member
Odustao sam od Oracle VM, instalirao sam Ware Workstation i uspješno instalirao Win 7.

I sada instaliram Daemon Tools ali kod pokretanja montiranja ne desi se ništa već odgovara (Daemon Tools not responding).
Diagbox nakon instalacije i unošenja šifre javi da je greška (Neuspjeh aktivacije, greška 0).

Zna li netko gdje griješim?
 

Mrki5

Well-known member
Nisi nešto popunio kako treba . Može slika dokle si instalirao ? Internet drajveri su instalirani ? Koji DiagBox instaliraš na koji OS?
Evo kako ko mene izgleda a i radi na virtulenoj mašini instaliran na vin 7 64 bita ,sve radi na vin 10 64 bita. viber_slika_2021-06-26_13-44-14.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-43-40.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-35-35.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-37-22.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-33-02.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-10-52.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-32-07.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-16-32.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-14-35.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-20-09.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-20-50.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-22-11.jpg
viber_slika_2021-06-26_13-25-49.jpg
Radi bez problema , par klikova na tastaturi i eto te !
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Gorski

Member
Nisi nešto popunio kako treba . Može slika dokle si instalirao ? Internet drajveri su instalirani ? Koji DiagBox instaliraš na koji OS?
Trenutno ne mogu sliku, večeras mogu.
Na Windows 7 32 bitni koji je na virtualnoj mašini Ware Workstation. Glavno Windows je 10. Ostavio sam 30 GB za VM, 2 za RAM virtualne.
Instalirao sam Diagbox do kraja, kada je pitao za ključ tj šifru. Unosom šifre i potvrdom odgovori da je neuspješna instalacija.
 

Mrki5

Well-known member
Samo tu za sada praviš grešku ! Ona dva XX ne briši samo potvrdi kukicom i teraš dalje . Javi ako zapne , ništa nije nerešivo ! Ja sam instalirao i deinstalirao 65 puta, sanjjam ga nekada ! Isto sam pravio te greške jer sam gledao video !😂😂😂😂 Ovako si radio Ovako ide dalje
 
Posljednje uređivanje:

Gorski

Member
Nije do brisanja ona dva X. Nisam ih pobrisao, samo potvrdio kvačicom i opet odgovori: " Neuspjeh aktivacije (greška 0).
Ali zato je moguće da je do Deamon lite. Jer kada kliknem na montiranje odraza iso datoteke Diagboxa ne učitava CD već se samo čuje iz diskovnog pogona prekidanje pokretanja i ponovno pokretanje, uzastopno, uz obavjest pored naziva Deamon lite -(not responding). Znači da nešto sa Deamon lajtom nije u redu. Jer instalacija Diagboksa se pokreće iz Deamon lajta, zar ne?
 

Mrki5

Well-known member
Ona dva xx ne smeš da brišeš i ubacuješ nikakvu šifru. Poslaću ti na mejl instalaciju.
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Nije do brisanja ona dva X. Nisam ih pobrisao, samo potvrdio kvačicom i opet odgovori: " Neuspjeh aktivacije (greška 0).
Ali zato je moguće da je do Deamon lite. Jer kada kliknem na montiranje odraza iso datoteke Diagboxa ne učitava CD već se samo čuje iz diskovnog pogona prekidanje pokretanja i ponovno pokretanje, uzastopno, uz obavjest pored naziva Deamon lite -(not responding). Znači da nešto sa Deamon lajtom nije u redu. Jer instalacija Diagboksa se pokreće iz Deamon lajta, zar ne?
viber_slika_2021-07-16_23-44-01-484.jpg
viber_slika_2021-07-16_23-44-17-117.jpg
viber_slika_2021-07-16_23-44-28-352.jpg
Da vidiš da može i da ide ovako !
 
Na vrh