Rad i život u inozemstvu

Dalibor

Dado Tornado
Nema Slovaka koji želi radit za taj novac, pa preko agencija zovu nas, zovu Bugare, Rumunje... Možda griješim.
nije to kao kod nas da zovu indijce jer naši neće raditi prljav poso za 3.500, prije da u toj PSA tvornici trebaju toliko radnika da su već zaposlili sve iz okruženja pa moraju tražiti šire
 

markan1000

Well-known member
jer su shvatili da neće naći toliko Hrvata koji su spremni za 3000 kuna radit neprekidno 8 sati na traci 6 dana u tjednu. Tako je i u Slovačkoj čini mi se. Nema Slovaka koji želi radit za taj novac, pa preko agencija zovu nas, zovu Bugare, Rumunje.
Da, ovo ti je kontradiktorno. Pretpostavljam da te Damir razuvjerio sa svojom porukom
 

Damir Sk

Member
Da, ovo ti je kontradiktorno. Pretpostavljam da te Damir razuvjerio sa svojom porukom
Mislim da jesam, nije mi problem ni ovdje napisati sto sam i njemu al pricekat cu s javnom objavom o placi, uvjetima kad dođem tamo(njemu sam rekao sto sam dobio info) jer imam osobu koja tamo radi
U pm mogu svima napisati ako ga zanima
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Uskoro bi trebao otici u Slovacku i raditi u PSA
Da li ima netko da radi ili je radio u tvornici
Negdje sam čitao da je neto plaća nešto preko 1100€ur.

Npr. mene zanima koliki su troškovi života u SK ako živiš sam i u najmu. To bi sir.Oliver sir.Oliver mogao preciznije znati.
Znam čovjeka koji se prije par godina, s 22 godine, skupio i otišao u Češku. Radi u prodaji, 1100 eur plaća, a troškovi najma i režija su mu oko 600 eura. Živi sam, ali ne znam u kakvim uvjetima. ;) Njemu je satisfakcija da se "maknuo od stanja u Hrvatskoj", kako kaže.
 

Damir Sk

Member
Negdje sam čitao da je neto plaća nešto preko 1100€ur.

Npr. mene zanima koliki su troškovi života u SK ako živiš sam i u najmu. To bi sir.Oliver sir.Oliver mogao preciznije znati.
Znam čovjeka koji se prije par godina, s 22 godine, skupio i otišao u Češku. Radi u prodaji, 1100 eur plaća, a troškovi najma i režija su mu oko 600 eura. Živi sam, ali ne znam u kakvim uvjetima. ;) Njemu je satisfakcija da se "maknuo od stanja u Hrvatskoj", kako kaže.
Tako nesto je i meni receno i placa i rezije(stan i rezije i flat net su ukljuceni)
Ja i supruga cemo tamo raditi
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Tako nesto je i meni receno i placa i rezije(stan i rezije i flat net su ukljuceni)
Ja i supruga cemo tamo raditi
To je OK. Dvije plaće na jednu najamninu su OK. Samo jedna plaća, na toliki izdatak, mi se čini jako tijesna za ugodan život i neku štednju sa strane.
 

sir.Oliver

Well-known member
pošto sam prozvan ... stvari stoje ovako : minimalna plaća je 540€ ... prosječna oko 800 - 900 . govorim za radnike u proizvodnji . VW oko 1200.
najam stana ( ili sobe ) , u zavisnosti od grada ... Bratislava i Nitra su najskuplji .... u Nitri je najamnina za garsonjeru od 25m2 cca 400 - 450€ u zavisnosti od stanja i lokacije . ( moja bivša se izdaje za 430 , a to je skoro u samom centru grada , totalno renovirana , nenameštena . ima TV i net i kuhinju opremljenu ) .... ako koga još što zanima PM .... inače Amazon sada prima radnike .... 5.50 bruto na sat .... + bonusi .... redovan dolazak 100€ i realizacija još do 100€ .....
to Damir ... gdje ćete raditi ? kada dolazite ?
 

Damir Sk

Member
pošto sam prozvan ... stvari stoje ovako : minimalna plaća je 540€ ... prosječna oko 800 - 900 . govorim za radnike u proizvodnji . VW oko 1200.
najam stana ( ili sobe ) , u zavisnosti od grada ... Bratislava i Nitra su najskuplji .... u Nitri je najamnina za garsonjeru od 25m2 cca 400 - 450€ u zavisnosti od stanja i lokacije . ( moja bivša se izdaje za 430 , a to je skoro u samom centru grada , totalno renovirana , nenameštena . ima TV i net i kuhinju opremljenu ) .... ako koga još što zanima PM .... inače Amazon sada prima radnike .... 5.50 bruto na sat .... + bonusi .... redovan dolazak 100€ i realizacija još do 100€ .....
to Damir ... gdje ćete raditi ? kada dolazite ?
Ovo je u Trnavi, radit cu u PSA a dolazim za par mj
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
stvari stoje ovako : minimalna plaća je 540€ ... prosječna oko 800 - 900
u Nitri je najamnina za garsonjeru od 25m2 cca 400 - 450€ u zavisnosti od stanja i lokacije . ( moja bivša se izdaje za 430 , a to je skoro u samom centru grada , totalno renovirana , nenameštena
Hvala! Zanimljivi podaci. Otprilike kao i u HR.
 

sir.Oliver

Well-known member
Ovo je u Trnavi, radit cu u PSA a dolazim za par mj
dolazite u PSA ? znate li na koju poziciju ? .... kada točno ? kako stojite sa jezikom ? ( ako treba , mogu vas malo podučavati .... ). jel vam firma daje smeštaj ? ( PSA ima svoje naselje za radnike . nalazi se u Zavaru , nedaleko od Trnave i zove se Poronda . objekti su stari oko 12 - 13 godina . ja sam tamo stanovao par dana )
 

sir.Oliver

Well-known member
Damire , u PSA sigurno nećete ići na minimalac .... u PSA je prosječna plaća negdje oko 1000 +/- par desetaka eura ..... zavisi od pozicije koju radiš ....
 

Damir Sk

Member
dolazite u PSA ? znate li na koju poziciju ? .... kada točno ? kako stojite sa jezikom ? ( ako treba , mogu vas malo podučavati .... ). jel vam firma daje smeštaj ? ( PSA ima svoje naselje za radnike . nalazi se u Zavaru , nedaleko od Trnave i zove se Poronda . objekti su stari oko 12 - 13 godina . ja sam tamo stanovao par dana )
Radio si za psa ili, pa nije to staro. Ja cu na stan
 

Damir Sk

Member
nema teorije da se nešto mune . prije dve godine su dečki odnosili sve i svašta .... tako da su sada mere mnogo rigoroznije . kontrole su mnogo ozbiljnije ......
Koliko ja znam nema mobitela na radnom mjestu, selfie ili tako nesto se pdmah kaznjava s otkazom
 

sir.Oliver

Well-known member
zaštita tehnologije ...
Radio si za psa ili, pa nije to staro. Ja cu na stan
trebao sam raditi za PSA , ali ..... stjecajem okolnosti sam dao otkaz prije no što su me i stigli primiti . ( šef personala mi je obećao pred pripremu motora ) ali njegova zamjenica mi je rekla da mogu samo na traku , što je za mene bilo ponižavajuće .....
 
Na vrh