Punto 1.9 JTDm HGT

2mario2

Well-known member
Trenutno je ovaj IC doma, pa moram vidjeti hoće li se cjevarija po njemu napraviti ili ću nabaviti drugi od Iveca Daily-a i njega ukomponirati. Pošto ispred hladnjaka nema mjesta baš izgleda da ću micati mrežicu iz branika i nekako tamo smjestiti intercooler, pa naknadno izmisliti neku mrežicu da se IC zaštiti od oštečenja. To je zasad samo u planu, tako da ne znači nužno da ću ga uopće ugrađivati. Bilo bi fino da Punto dobije malo više hladnog zraka, ali ako neće nikako pasati neće se ni raditi to. Ima i opcija da nabavim IC sa ulazom/izlazom na bokovima tako da to lijepo izgleda i da mi je možda laganije riješiti cjevariju. Moram to još detaljnije razraditi, pa ću znati više hoću li ili ne upuštati se u to


Post je automatski spojen:

Opet sam si našao posla. Osvježene bočne lajsne na vratima. Sad to puno ljepše izgleda




Post je automatski spojen:

I felge sam malo osvježio privremeno dok ih nebudem dao pjeskarit i lakirat kako treba. Ali sad kad vidim kako vrhunski izgledaju u mat crnoj tako budu i polakirane kad dođu na red


 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Uživo to još ljepše izgleda. Običan crni mat sprej sam iskoristio. Sad koliko će izdržati, izdržati će i onda ponovim radnju ili ću nešto drugo izmisliti. Još sam u dilemi kad se bude limarija radila dal te bočne lajsne maknuti ili ostaviti. One plastike iza crvene male (pokraj lampi) budem sigurno maknuo, pa razmišljam da i lajsne uklonim
 

2mario2

Well-known member
Ja sam na Scenic 1 skidao bocne lajsne, bile su klizne, pa dva sloja crne, i dva sloja bezbojnog laka.
Moje nisu klizne nego na one glupe kopče koje ionak popucaju s vremenom. I već je to bilo ljepljeno tako da ću ih najvjerovatnije maknuti i amen. Nemam brige više na to
 

2mario2

Well-known member
Naručeni svi dijelovi da se na novo složi ovjes komplet pošto idu gewinde sad gore kad se vratim iz Hamburga. Uz to sam i policu jučer riješio i sad ostaje tehnički, gume za one 16 cola felge i atest felgi guma i gewindi
 

2mario2

Well-known member
1944kn dijelovi, javio mi danas iz trgovine rođak. Oko 1500-2000kn će me vjerovatno mehaničar koštati (uračunata izmjena ulja, filtera i montaža gewindi). Onda oko 1000kn tehnički još k tome i eto me oko 5tkn bez da sam prdnuo. Osječam se fantastično jbt, al ajd neka ima novo taj lijes limeni moj. Bolje mu je sad da mi ne počne stvarati probleme neke divlje

Sve Bilstein i Meyle sam uzeo, pa se nadam da će držati jedno duže vrijeme. Kugli nema nego ide vilica komplet sa kuglama (nisam znao da ide zajedno ili sam zaboravio već). E pa sad da pas psa fuka mora biti ovjes dobar
 

2mario2

Well-known member
Gume su kupljene. Još malo i dolazi slika auta sa novim felgama, samo da vulkanizer sve namontira


Post je automatski spojen:

Gotovo. Sad samo još mehaničar svoje odradi i možemo na atest. Auto izgleda barem meni sad već dosta ljepše

 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Sad sam tek uzeo auto tak da ću sutra poslikati. Prvo ga trebam dići naprijed malo jer je ipak prenizak i postrugne ponekad po plastici guma, a i kod kretanja u prvoj i drugoj brzini dok se ne zalaufa trese malo (vibrira, trese) tak da moram vidjet što je to točno. Dal je do špura samo ili je nešto drugo ipak jer u trećoj se to više ne dešava opće, a u drugoj kad je malo više gasa to tresenje prestane
 

2mario2

Well-known member
Trese dok popuštaš kuplung ili i kad ga pustiš, pa kod ubrzavanja?
Kod ubrzavanja trese u prvoj i u drugoj na početku. Kad ubrzam malo u drugoj onda prestane i dalje je dobro

Uspio sam poslikati. Ide malo zbilja gore prvi kraj. Previše je spušten kak je da je


Post je automatski spojen:

Rekao je mehaničar da je vjerovatno uzrok neki unutarnji zglob (kinetički, al unutarnji neki dio jer vanjski su novi kao i čitav ovjes sad) tak da sad budem ga podigao za 1cm prvo i napravio špur. Ako se ne popravi idem kupiti još to unutarnje nešto nešto da ne trese više i onda sam miran
Post je automatski spojen:

Podigao sam ga malo i sad više ne zapinje nigdje. Čekam ponedjeljak da odem na špur i onda vidjet ako ne nestane to vibriranje što je i da se i to otkloni

 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni se homić tresao tek u 3., 4. brzini kad bi se poklopio gas... niže brzine ne. Al nisam mehaničar pa bolje da šutim.
 
Na vrh